Kuriozity z živočišné říšeZVÍŘATA PODLE ABECEDY

Zvířata na c 7 zvířat na písmeno c

Zvířata na c 7 zvířat na písmeno c. Zajímá vás, která zvířata začínají na písmeno c? Připravili jsme seznam zvířat začínajících na písmeno c. Zvířata na c a něco o nich .

 

Zvířata na c

 

zvířata na c

 

  • uzávěr
  • civet
  • Chibik
  • Cihlasoma
  • cichlid
  • cikády
  • karta

 

1. Čepice Zvířata na c

 

Čepice Zvířata na c

 

Koza domácí je druh nebo poddruh rodu Capra.

Samice kozy, samec čepice, vykastrovaný samec chňapavce a kůzle. Období od oplodnění do porodu je ukotvení, porod se také nazývá okotace. Období produkce mléka se nazývá laktace.  Zvíře na i

Ve slovenském zemědělství je méně významným hospodářským zvířetem, jeho chov je většinou pouze doplňkovým odvětvím živočišné výroby. Chov koz je častější u menších chovatelů nebo soukromých osob. Koza poskytuje cenné mléko, maso, kůži a rohovinu.

 

2. Civet 

 

Civet 

 

Civety jsou podčeleď malých šelem z čeledi civetovitých, které se vyznačují dlouhým štíhlým tělem s protáhlou hlavou, špičatým čenichem a dlouhým huňatým ocasem; některé druhy mají zatažitelné drápy. Podčeleď civet zahrnuje několik rodů civet a genet, z nichž rody Poiana a Genetta lze zařadit do vlastní podčeledi Genettinae.1 Jedná se o starobylou formu šelmy.

Civety jsou rozšířené od Asie přes Afriku až po jižní Evropu. Živí se hmyzem a tropickým ovocem, včetně plodů kávovníku. Sběrači v deštném pralese hledají jejich trus, ze kterého sbírají kávová zrna. Díky vlastnostem jejich trávicího traktu zůstávají po jeho průchodu neporušené. Z těchto zrn se pak vyrábí údajně nejlepší a nejdražší káva na světě, Kopi Luwak.

Většina civetů má v pohlavním ústrojí pachové žlázy, které vylučují štiplavě vonící látku zvanou civet, jež se v minulosti používala v parfémovém průmyslu.

 

3. Cíbik Zvířata na c

 

Cíbik Zvířata na c

Čičorka pestrá neboli čičorka obecná je druh z čeledi cibulovitých. Obývá nížiny s nízko položenou palearktickou vegetací. Podle Mezinárodního svazu ochrany přírody a přírodních zdrojů je čejka chocholatá téměř ohroženým druhem, celkový populační trend je klesající a podle výsledků celoevropského projektu monitoringu běžných ptáků, který probíhá v 21 zemích, populace v Evropě od roku 1980 mírně klesá. Zvířata na c. To potvrzují i nejnovější poznatky, které předpovídají pokles o 30-49 % během několika generací (27 let). Podle výsledků zimního sčítání došlo v letech 1988-2012 v Evropě a západní Asii k výraznému poklesu početnosti. Ze zbytku rozšíření jeho areálu nejsou k dispozici žádné aktuální údaje.

 

4. Cihlazoma 

 

Cihlazoma 

Cichlazomy jsou považovány za potenciálně agresivní, zejména v období rozmnožování, ale některé druhy bývají mírumilovné. Z tohoto důvodu a vzhledem k velikosti jejich těla a potřebě rozdělení podle velikosti a terénu je nutné chovat tyto nádherné cichlidy ve velkých až velmi velkých prostorách – u menších druhů alespoň 200 litrů.

Cichlazomy jsou všežravé. Samice je menší než samec. Jsou to litofilní druhy a kladou vajíčka na pevný substrát, který tvoří plochý kámen.  Zvířata na c. Během námluv a přípravy na rozmnožování samec nejprve očistí substrát, na který láká samičku. V některých případech vyčistí několik substrátů, než se rozhodne, na který z nich samice naklade vajíčka, která pak oplodní. V první fázi rozmnožování probíhá kladení vajíček s poměrně dlouhými přestávkami, které se ke konci tření zkracují a prodlužují. Pokud samice klade jikry, samec se nachází v blízkosti místa tření a hlídá je. Samice pak převezme hlídání a samec oplodní vajíčka. V některých případech probíhá kladení vajíček dokonce tak, že samička naklade vajíčka a sameček je ihned oplodní. Zvíře na

 

Mohlo by vás zajímat:

Zvířata do A 23 zvířat k písmenu a

Zvířata k písmenu b 21 zvířat k písmenu b

Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

 

5. Cichlida Animals on c

 

Cichlida Animals on c

 

Cichlidy jsou velmi oblíbenou, doslova populární čeledí ryb chovaných v lidské péči. Jejich tělo je většinou robustní a mají čelisti plné zubů a dobrý apetit. Velikost se pohybuje od 25 mm do 650 mm a hmotnost od 4 do 5 kg. Největší druhy v lidské péči dosahují délky 20 až 30 cm, ale mnohé, zejména jihoamerické druhy, dorůstají maximálně 10 cm.

Cichlidy mají pověst zlomyslných ryb, které ničí vybavení akvária a napadají ostatní obyvatele nádrže. Tato pověst vznikla v důsledku neznalosti jejich etologie v době, kdy byly první druhy této čeledi chovány v lidské péči, a přetrvává dodnes.

 

6. Cikády Zvířata na c

 

Cikády Zvířata na c

 

Cikády jsou nadčeleď hmyzu, která dříve patřila do jedné okřídlené čeledi, nyní řazené do řádu Hemiptera.

Charakteristika
Dospělý jedinec je dlouhý asi 2-5 cm, ale některé tropické druhy mohou dosahovat délky až 15 cm. Cikády mají velmi velké oči, které jsou umístěny odděleně po stranách hlavy, a tři malé oči umístěné nad nimi. Dalšími znaky jsou poměrně krátká tykadla a blanitá křídla. Pouštní cikády jsou také jedny z mála, které se mohou ochlazovat pocením. Zvířata na c, Samci vydávají charakteristický hlasitý cvrčivý zvuk pomocí blány na zadečku. Je to nejhlučnější zástupce hmyzí říše. Cikády se vyskytují i na moři.

Cikády mohou vydávat hlasitost až 120 decibelů, což je pro lidský sluch na hranici bolestivosti.

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button