HMYZKuriozity z živočišné říše

Největší motýl světa : 10 největších motýlů světa

Největší motýli světa : 10 největších motýlů světa . Motýli jsou v přírodě důležitými opylovači , a tak udržují životní prostředí a zdroj potravy pro nesčetné množství živočichů. Na louce nás často nejvíce přitahují motýli. Jaký je největší motýl na světě ? Největší motýli na světě podle rozpětí křídel .

 

10. Papilio homerus ( 15 cm )

 

  Papilio homerus ( 15 cm )

Největší motýl . Papilio homerus má tmavě žlutá křídla . Počet motýlů rodu Papilio homerus bohužel klesl . Jejich přesný počet není znám, protože se raději zdržují hlouběji v deštném pralese.

 

9. Troides miranda ( 17 cm )

 

  Troides miranda ( 17 cm )

Početnost motýla Troides miranda klesá v důsledku ničení jeho biotopu. Motýl je chráněn zákonem. Druhy seřadil Arthur Gardiner Butler. Troides miranda žije na největším asijském ostrově Borneo .

 

8. Troides magellanus ( 18 cm )

 

Troides magellanus Největší motýl

 

Troides magellanus žije na Filipínách a na ostrově Orchidej (Tchaj-wan ) Jejich žluté skvrny odrážejí různé barvy světla, takže motýl vypadá pestře zbarvený . Tento druh motýla je pojmenován po objeviteli Ferdinandu Magellanovi, který zemřel na Filipínách v roce 1521.Největší motýl .

 

7. Ornithoptera chimaera ( 19 cm )  Největší motýl. 

 

 

Ornithoptera chimaera ( 19 cm ) Největší motýl.

 

Motýl Ornithoptera chimaera je pojmenován podle mytologického řeckého tvora Chimaera, který se skládal z několika živočichů . Motýl žije v deštných pralesích v oblasti Indonésie . Rádi létají v korunách stromů.

 

6. Ornithoptera croesus ( 20 cm )

 

Ornithoptera croesus ( 20 cm ) Největší motýl.

 

Největší motýl . Otakárek Ornithoptera croesus je jedním z nejvýraznějších motýlů na světě . Na křídlech má sytě žluté a oranžové odstíny. Motýla objevil Alfred Wallace v roce 1859.

 

5. Troides hypolitus ( 20 cm )

 

Troides hypolitus ( 20 cm ) Největší motýl

Troides hypolitus je černožlutě zbarvený a připomíná vosu . A slouží jako odstrašující prostředek proti predátorům. Troides hypolitus je chráněný druh motýla . Existuje nejméně 36 poddruhů tohoto motýla.

 

4. Troides prattorum ( 20 cm )

 

  Troides prattorum ( 20 cm ) Největší motýl

Troides prattorum je krásný motýl pocházející z indonéského ostrova Buru a obývá především nadmořské výšky mezi 1 300 a 1 600 metry. V Indonésii je také často komerčně chován pro speciální sbírky motýlů , ale i tak jsou velmi vzácní. Motýli rodu Troides prattorum vymírají v důsledku ničení jejich biotopů a odchytu pro sběratelské účely.

 

3. Papilio antimachus ( 23 cm)  Největší motýl. 

 

Papilio antimachus ( 23 cm) Největší motýl.

 

Papilio antimachus je krásný africký motýl obvykle hnědočerné barvy s oranžovými křídly. Má vysokou toxicitu, a proto je velmi odolný vůči predátorům. Samci jsou větší než samice a často létají ve skupinách.

Jak změkčit vlasy: 5 přírodních způsobů

 

2. Ornithoptera goliath 27- 28 cm Největší motýl 

 

Ornithoptera goliath ( 27- 28 cm ) Největší motýl.

 

Ornithoptera goliath je pojmenován podle svého mohutného vzrůstu , je považován za jednoho z nejvzácnějších velkých motýlů na světě. Zajímavostí je, že jak motýl huseníček rolní (Ornithoptera goliath) roste, tak se živí vždy jinými rostlinami.

5 největších plemen kuřat na světě

1. Okáč Alexandrinův ( 28 cm ) Největší motýl. 

 

Otakárek Alexandrinův ( 28 cm ) Největší motýl na světě

 

Otakárek Alexandřin je největší motýl na světě. Rozpětí křídel největšího motýla na světě je 28 cm . Je to neuvěřitelně krásný motýl , jeho neobvyklé zelenomodré zbarvení ho odlišuje od ostatních, stejně jako jeho velikost. Motýl žije výhradně na Nové Guineji. Tento motýl byl pojmenován po dánské královně Alexandře.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button