Kuriozity z živočišné říšeZAJÍMAVOSTI O ZVÍŘATECH

10 podivných zvířat, o kterých jste nevěděli, že existují

Svět je plný exotických zvířat. Existuje mnoho druhů, které jsou veřejnosti méně známé a je zajímavé se o nich dozvědět více. Dnes přicházíme s fascinujícím seznamem, existuje 10 podivných zvířat, o kterých jste nevěděli.

10. Silkie

10. Silkie


Silkie je plemeno kuřat pojmenované podle svého netypicky načechraného peří, které je považováno za hedvábí. Toto plemeno má několik dalších neobvyklých znaků, jako je černá kůže, maso a kosti, modré ušní dutiny a pět prstů na každé noze, zatímco většina kuřat má pouze čtyři. Často se vystavují na výstavách drůbeže a chovají se v různých barvách.

9. Lemur Sunda

lemur


Ve skutečnosti to není lemur a nelétá. Místo toho při skoku mezi stromy klouže. Je aktivní v noci a živí se měkkými částmi rostlin, jako jsou listy, výhonky, květy a plody. Létající lemur Sunda je zdatný lezec, ale na zemi je bezmocný. Žije v jihovýchodní Asii v Indonésii, Thajsku, Malajsii a Singapuru.

8. Dhole

8. Dhole


Dhole, nazývaný také asijský divoký pes nebo indický divoký pes, je druh psa pocházející z jižní a jihovýchodní Evropy.Je to společenské zvíře, které žije ve velkých smečkách, které se občas rozdělí. Živí se především středně velkými kopytníky, které loví tak, že je unavuje v dlouhých honičkách, kupodivu podobně jako vlk.

7. Markhor

7. Markhor


Markhor je velký druh divoké kozy, který se vyskytuje v Afghánistánu, Pákistánu, Kašmíru, Tádžikistánu a Uzbekistánu. Tento druh je podle IUCN klasifikován jako ohrožený, protože se v přírodě vyskytuje méně než 2 500 dospělých jedinců. Markhor je národní zvíře Pákistánu. Podle lidových pověstí má Markoro schopnost zabít hada . co si dát k obědu během týdne

6. Opice s dlouhým nosem

6. Opice s nosem


Mezi úžasné opice patří opice nosorožčí, které patří do skupiny opic Starého světa a žijí v různých částech Asie. Své jméno dostal podle krátkého nosu na kulatém obličeji s nozdrami vystrčenými dopředu. Mají poměrně pestrou a dlouhou srst, zejména na ramenou a hřbetě. Dorůstají délky 51 až 83 cm a ocasu 55 až 97 cm. Zvíře na g

5. Tanuki

5. Mýval


Mýval neboli tanuki pochází z východní Asie. Patří k unikátním psům, je jediným existujícím druhem rodu Nyctereutes. Jméno dostal pro svou podobnost s mývalem, s nímž není blízce příbuzný. Jsou velmi dobří lezci a pravidelně šplhají po stromech.

4. Vlk hřivnatý

4. Vlk hřivnatý
Vlk hřivnatý je největší psovitou šelmou v Jižní Americe. Vypadá jako liška, která se spářila s jelenem a vytvořila tento chlupatý, roztomilý obličej s dlouhýma, štíhlýma nohama, ale ve skutečnosti je to vlastní druh savce. Tento savec se vyskytuje na otevřených a polootevřených stanovištích, zejména na pastvinách s roztroušenými keři a stromy v celé Jižní Americe. Vlk hřivnatý je nejvyšší z divokých psů.Jeho dlouhé nohy jsou pravděpodobně adaptací na vysoké louky v jeho původním prostředí.

3. Gerenuk

3. Gerenuk


Gerenuk, známý také jako gazela Wallerova, je druh antilopy dlouhokrké. Žijí na stanovištích s dřevinami, zejména v suchých, plochých rákosových trsech a houštinách. Vyhýbá se velmi hustým lesům a velmi otevřeným stanovištím. Gerenuk má na své tělo poměrně malou hlavu, ale jeho oči a uši jsou poměrně velké. Rohy mají pouze samci a jejich krk je svalnatější než u samic. Obě pohlaví mají červenohnědou srst se světlejším břichem. Mají krátké, černě zakončené ocasy.

2. amazonský mucholapka královská

2. amazonský královský mouchovník


Mucholapka královská amazonská je pták z čeledi mucholapek tyranských. Žijí v lesích a lesních porostech na většině území povodí Amazonky.

1. Zebra duiker

1. Zebra duiker
Zebra duiker je malá antilopa, která se vyskytuje na Pobřeží slonoviny a v dalších částech Afriky. Mají zlatavou nebo červenohnědou srst s výraznými pruhy připomínajícími zebry. Dorůstají do výšky 90 cm a hmotnosti 20 kg. Jejich rohy jsou dlouhé asi 4,5 cm u samců a polovinu délky u samic. Žijí v nížinných deštných lesích a živí se převážně listy a ovocem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button