Kuriozity z živočišné říšePTÁCI A PAPOUŠCI

10 legračně vypadajících ptáků

Žijeme na planetě, kde nám různé živé i neživé věci poskytují pohodlí a klid. Zvířata, ptáci a rostliny jsou pro nás tak či onak přínosem. Nejen rostliny, ale i zvířata a ptáci mají nesčetné množství podob a typů.Někteří ptáci vypadají krásně, jiní jsou zase legrační svým jedinečným a nádherným vzhledem. Podívejme se na 10 legračně vypadajících ptáků.

10. Cupido paline

10. Tetřev hlušec


Palma cupido žije v Severní Americe a Austrálii. Tento legračně vyhlížející pták má dlouhý ocas a výrazné rysy. Jedná se o vzácně studované ptáky, proto jsou často zařazováni na seznam ohrožených druhů na světě.

9. Perleťový sup

9. Vulturine guinea


Perličky patří mezi nejohroženější a nejagresivnější ptáky na světě. Podle vzhledu mají tito ptáci jasně červené oči a ostrý zobák.

8. Šedá pěnice vlašská

8. Junco


Otakárek šedý je známý jako jeden z nejzábavnějších ptáků na světě. Tito ptáci jsou malí a velmi lehcí. Jejich hnědozelené zbarvení jim pomáhá skrývat se v křovinách a lesích. Tito ptáci vypadají rozkošně. Vtipné obrázky

7. Anhinga

7. Anhinga


Jsou to nejen zábavní, ale také velmi nebezpeční ptáci. Děsivá stvoření, která žijí převážně v oblastech s velkým množstvím vody a vlhkosti. Někteří lidé je označují za nejpodivnější ptačí druh na světě. Anhingy se obvykle vyskytují v Austrálii a Kanadě. Vtipy o zvířatech

6. Lžičák růžový

lžíce


Skokani růžoví žijí ve skupinách a velkých koloniích. Svou kořist chytají dlouhým a ostrým zobákem a mají ošklivě vypadající nohy, stejně jako nohy dinosaurů.

5. Zpěvák s hákovými zuby

5. Hood Mockingbird


Pěnice háčkozobá patří do čeledi drozdaovitých. Pochází z Ekvádoru a Ameriky. Jsou známí jako vtipní ptáci, kteří mají ostrý a zahnutý zobák a dlouhý jazyk. Tito ptáci obvykle žijí v suchých oblastech, ale celý den se pohybují po vodě, aby našli potravu.

4. Rybák říční

4. Incký rybář
Rybák říční má vousky, díky kterým vypadá legračně. Jejich domovem jsou lesy jižní Afriky, Ameriky a části Evropy. Tito ptáci jsou pohlavně aktivní každý den a každý měsíc se jim rodí mláďata. Rybáky říční se vyskytují v různých barvách.

3. Potoo

3. Potoo


Potoo má peří šedé, hnědavé a černé. Žijí v kmenech. Zajímavostí těchto ptáků je, že celý den spí vzpřímeně a obvykle se probouzejí až v nočních hodinách. Jejich oči jsou schopné vidět hmyz i v temných nocích.

2. Pelikán bílý

2. Pelikán bílý


Pelikáni bílí mají obrovské zobáky a mohou polykat i větší ryby.

1. Antarktičtí tučňáci obrovští

Jižní obří buřňák
Antarktičtí tučňáci obrovští jsou podobní ptákům, kteří žijí v lesích poblíž Atlantského oceánu a v jižní Africe. Tito ptáci váží asi 8 až 10 kg a mají rozpětí křídel asi 2 až 4 metry. Tučňáci obrovští antarktičtí mohou mít žlutou, oranžovou nebo jinou atraktivní barvu. Mají obrovský vzhled. Jsou to velmi děsiví a legračně vypadající ptáci.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button