Zvířata s písmenem h 48 zvířat s písmenem h
Zvířata na h. Zvířata na h 48 zvířat na písmeno h. Zajímá vás, která zvířata začínají na písmeno H? Připravili jsme pro vás seznam zvířat začínajících na písmeno h. Zvířata na h a něco o nich.
Obsah článku:
Zvířata na h
- hadiar
- hadice
- had
- požírač hadů
- haya
- háj
- hákozobec
- halasník
- harpyje
- raven
- Hlaholice
- ředitel
- Hatchetfish
- Deer
- Hnědý muž
- Hnědý pás
- hoacin
- hoko
- lysohlávka
- holub
- Pigeon
- holub
- humr
- Gravedigger
- vole
- hrábě
- obchod s potravinami
- Foodie
- holubice
- Rust
- hrdziak
- hřeben
- hřebenatky
- Hroch
- Hroch
- spike
- pěnice harpyjovitá
- Náraz
- Brouk
- hulman
- husí
- Housenka
- angrešt
- husí
- píšťalka
- hyena
- hyenka
- Hyah
- hromada hnoje
Mohlo by vás zajímat:
Zvířata do d 20 zvířat k písmenu d
Zvířata k No – 15 zvířat k písmenu No
Vypadávání vlasů? Jezte těchto 9 potravin, abyste zabránili vypadávání vlasů
Zvířata na písmeno e – 5 zvířat na písmeno e
1. Hadiar Zvířata na h
Hadilov je druh dravého ptáka z čeledi jestřábovitých. Žije v centrální jihozápadní palearktické oblasti, kde obývá listnaté lesy s hojným výskytem plazů. Na Slovensku hnízdí především na jihovýchodě země. Podle Mezinárodní unie pro ochranu přírody a přírodních zdrojů patří užovka krátkoprstá k nejméně ohroženým druhům, celkové a evropské populace jsou stabilní, ze západní Afriky je hlášen pokles početnosti. Zvíře na i
2. Raven
Krkavec černý nebo krkavec polní, lidově zvaný havran, je zpěvný pták z čeledi krkavcovitých. Je rozšířen po celém palearktickém prostoru, v Evropě hnízdí pouze na samém jihu Balkánu, Apeninského a Pyrenejského poloostrova. Zvířata na h. Za posledních 50 let se hnízdní populace v Evropě prudce snížila na přibližně 12 milionů párů, z nichž 80 % žije v Rusku.
V Evropě je známo 5 zimovišť, hnízdní populace ze Slovenska využívají dvě z nich. Podle Mezinárodní unie pro ochranu přírody a přírodních zdrojů patří vrána černá k nejméně ohroženým druhům, přičemž celková populace má klesající tendenci, což vychází ze skutečnosti, že populace v Asii klesá. V Evropě došlo mezi lety 1980 a 2013 k mírnému nárůstu počtu jedinců, ale podle průzkumů Červeného seznamu klesá populace o 25 % během tří generací (21,9 roku).
3. Hraboš Zvířata na h
Hraboš polní je druh z čeledi jestřábovitých, evropský endemit. Výskyt na Slovensku byl prokázán na 90,5 % území. Podle Mezinárodní unie pro ochranu přírody a přírodních zdrojů patří hraboš polní k nejméně ohroženým druhům a jeho populace je celkově stabilní. Zvířata na h.
Jeho mimořádná plodnost zajišťuje jeho přežití. Při pravidelném přemnožení (přibližně jednou za 3-4 roky) způsobuje škody na úrodě. Současným znakem zarůstání (gradace) je zarůstání polí a okrajů cest travinami. Po dosažení vrcholné fáze hustota populace rychle klesá. Důvodem je vyčerpání potravy a obsazení prostoru.
Vyskytuje se v bezlesých oblastech, na loukách a polích. Živí se rostlinnou (tráva, hlízy, kořeny, semena rostlin) a drobnou živočišnou potravou. V podzemí si vytváří zásoby. Na obranu před nepřáteli používá zuby a ostré drápy. V půdě si vytváří hustou síť tunelů s pečlivě vystlanými norami, v nichž odchovává mláďata.
4. Goose
Husa divoká, zastarale divoká husa, je ozubený druh z čeledi kachnovitých. V Evropě hnízdí v různých vodách, bažinách, jezerech, na mořském pobřeží a ve fjordech. Na Slovensku pravidelně hnízdí pouze na Záhorí. Je stěhovavý.
Husa divoká měří 75-90 cm, rozpětí křídel je 147-180 cm a váží 3-4 kg. Zvířata na h. Samec je větší než samice, oba jsou plavě zbarvení s šedým nádechem, mají světlý zobák a růžové nohy. Na hrudi mají malé tmavé skvrny. Břicho a podocasní krovky jsou bílé. Křídla mají nahoře nápadné stříbrošedé plochy a dole světlý přední okraj.
5. Husiarka Zvířata na h
Jsou to většinou býložraví a monogamní ptáci. Mnoho druhů migruje každoročně. Závislost na vodním prostředí a migrační pohyby jsou dva hlavní znaky této čeledi. Některé druhy byly domestikovány pro zemědělství a mnoho dalších je loveno pro potravu nebo rekreaci. Od roku 1600 vyhynulo pět druhů a mnoha dalším hrozí vyhynutí.
6. Hyena
Hyena skvrnitá, největší žijící šelma z čeledi hyenovitých. Vyskytuje se v Africe.
V průběhu pleistocénu obýval Eurasii poddruh hyeny jeskynní (Crocuta crocuta spelaea), který vyhynul.
Dospělí jedinci dosahují délky asi 130 cm, ocas měří asi 25 cm a váží 62 až 70 kg. Srst má pískovou až šedohnědou barvu s černými skvrnami podél těla, které s věkem blednou. Na hlavě má krátké oválné uši. Samice jsou přibližně o 10 % větší. Samice mají velké vnější pohlavní orgány, které jsou od samců stěží rozeznatelné.
Hyena skvrnitá se vyskytuje na savanách a polopouštích Afriky. Aktivní je zejména v noci. Je teritoriální a žije v klanech, kde dominují samice. Počet členů klanu se liší v závislosti na oblasti, kterou obývají – v savanách jich společně žije přes 50, v pouštních oblastech přes 5 dospělých s mláďaty.
Své území o rozloze od 40 do 1 000 km² chrání pachovými exkrementy, různými zvuky a hlídkujícími hyenami. Hyeny vydávají různé zvuky. Jejich proslulý „smích“ slouží k tomu, aby starším členům komunity ukázali svou podřízenost. Ke svolávání skupiny nebo k hledání mláďat používá dunivé vytí.
Klan má společné doupě a místo, kde společně močí.