Kuriozity z živočišné říšeZAJÍMAVOSTI O ZVÍŘATECH

10 nejsmrtelnějších zvířat

Neustále usilujeme o lepší a bezpečnější život , ale svět je stále nebezpečným místem. U volně žijících zvířat nemusí jejich velikost nutně určovat míru jejich nebezpečnosti. Některá z těchto zvířat mohou být považována za přátelská nebo neškodná, ale někdy se mohou stát i nebezpečnými . Zde je 10 nejsmrtelnějších zvířat, která by mohla být pro každého člověka chutným obědem nebo večeří. Existuje ještě mnoho dalších kritérií.

10. Medúzy

10. Medúzy


S oblibou se mu říká „mořská vosa“. Medúzy, které ročně zabijí více než 100 lidí, jsou dobrým příkladem toho, proč mohou být tito půvabní, volně plovoucí mořští tvorové zároveň jedněmi z nejsmrtelnějších živých organismů na světě. Vyskytují se především na australském pobřeží a nejčastěji v letních měsících. Jako každé zvíře, když se cítí ohroženo, ani medúza nebere zajatce.

9. Žralok

9. Žralok


Nejneuvěřitelnější schopnost žraloka X-Menů se nazývá elektroreceptor. V hlavě mají orgány zvané Lorenziniho ampuly. Pokud je v dosahu 100 metrů, dokáže detekovat váš srdeční tep. V silných čelistech má řadu až 300 ostrých zubů.

8. Hroch

8.hippopotamus


Po slonech a nosorožcích je hroch třetím největším suchozemským savcem a nejtěžším žijícím sudokopytníkem. Obvykle se vyskytují v Africe a mají na svědomí více úmrtí na tomto kontinentu než jakákoli jiná velká zvířata.Mají různé důvody, proč útočí. Hroší samec brání své teritorium, které se rozkládá podél břehů řek nebo jezer, zatímco samice je agresivní při obraně svých mláďat. Každý rok zabijí více než 200 lidí. Zvíře na g

7. Lion

7. Lion


Dospělý lví samec je asi o 15 cm vyšší než tygr a váží 150-250 kg. Lvi, králové džungle a jedni z nejúžasnějších přírodních predátorů, jsou rychlí, mazaní a nesmírně silní, mají šestý smysl pro lov a nejsou příliš vybíraví, pokud jde o konzumaci červeného masa. Lvi žijí na afrických pláních, ale jsou také chováni v zajetí po celém světě v zoologických zahradách a rezervacích.

Lvi prostě považují lidi za pomalejší a méně schopné obědvat, podobně jako gazely nebo zebry. Ročně způsobuje více než 250 úmrtí. vignety na Vánoce

6. Cape Buffalo

6. Cape Buffalo


Buvol kapský, známý také jako „černá smrt“, žije v Africe a je jedním z nejnebezpečnějších zvířat na souši. Ročně zabije více než 500 lidí. Je to velmi agresivní a nepředvídatelné zvíře. Může vážit od 400 do 800 kg. Členové stáda se rychle brání proti lvům, krokodýlům nebo lovcům tím, že útočníka napadnou ostrými rohy. Filmy o žralocích

5. Slon

5. Slon


Slon, největší suchozemský savec, žije v Africe a některých částech Asie. Běžně je považován za přátelské zvíře, ale ročně způsobí více než 600 úmrtí. Tyto roztomilé ikony vhodné pro cirkus žijí v Africe a jižní Asii a v mnoha případech se vyskytují v městských oblastech, kde lidé využívají jejich služeb pro cestovní ruch, obchod a dopravu. Ale stejně jako frustrovaný zaměstnanec, ani tito pracovití a obvykle poddajní tvorové nikdy nezapomenou na špatné zacházení. Nohy, chobot a váha slona mohou rozdrtit téměř cokoli a jediný okamžik může být smrtelný.

4. Krokodýl

4. Krokodýl
Ročně zabijí až 2000 lidí, a proto je dobré si jednoho z těchto prehistorických tvorů prohlédnout, abyste si udělali představu o tom, jak smrtelně nebezpeční mohou být. Krokodýli se vyskytují v jižních státech USA, v tropech, Africe, Asii a Austrálii a milují chuť lidského masa stejně jako chuť jakéhokoli jiného nic netušícího zvířete, které spatří.Jejich oči, uši a nozdry jsou umístěny vysoko na hlavě, což krokodýlům umožňuje vidět a slyšet svou kořist. Může dorůst 5 až 20 metrů.

3. Štír

3. Štír


Štíři ročně zabijí až 5 000 lidí. Tito osminozí členovci, kteří žijí na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy v různých suchozemských biotopech s výjimkou vysokohorské tundry, mohou zasadit silný úder. Jedná se o odolného neparazitického zabijáka, který má schopnost rozdělovat dávky jedu podle typu kořisti. Nejsmrtelnější štíři jsou především buthidi, kteří se obvykle vyskytují v Africe, ačkoli je známo, že smrtelně nebezpeční štíři přežívají a daří se jim i v prostředí s chladnějším klimatem, jako jsou Andy a Himálaj. Giant Scorpion: chov a péče

2. Měl

2. Měl


Hadi se vyskytují téměř na všech kontinentech. Mnohé z nich jsou pro člověka nebezpečné. Více než 450 druhů je jedovatých. Nejjedovatější kousnutí se vyskytuje v Africe, Asii a Severní Americe. Toxicita některých hadů je neuvěřitelně silná. Tito tvorové mají tendenci zabíjet lidi z jednoho prostého důvodu: cítí se vyprovokováni. To způsobuje 100 000 úmrtí ročně.

1. Komáři – nejsmrtelnější živočichové

1. Komáři - nejsmrtelnější živočichové
Komáři jsou na prvním místě v žebříčku nejsmrtelnějších živočichů na světě. Tento drobný krev sající hmyz každoročně zabije 2 až 3 miliony lidí na celém světě. Přestože některé druhy jsou pro člověka neškodné nebo dokonce užitečné, většina z nich je nepříjemná, protože se živí krví živých obratlovců, včetně člověka. Může šířit nemoci, zejména malárii. Může také šířit sloní nemoc, žlutou zimnici, horečku dengue a západonilský virus.

Komáři se vyskytují v tropických oblastech a mohou přežít zimu v zemích s nižšími teplotami, jako je Kanada. Existuje více než 3 000 druhů komárů a všichni mají schopnost přenášet nemoci, které zabíjejí populaci.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button