Kuriozity z živočišné říšeZAJÍMAVOSTI O ZVÍŘATECH

Největší mořští živočichové – Top 10 největších

Seznamte se s neuvěřitelně velkými tvory, kteří v průběhu věků inspirovali badatele. Největší mořští živočichové. Moře je domovem největších živých tvorů na světě. V oceánu žije také největší tvor, který kdy žil na naší planetě. Někteří z těchto tvorů zůstávají nepolapitelní a divoce záhadní.

Lidé se velkých tvorů báli, a proto před nimi drželi oceán pod zámkem, dokud skupina vědeckých badatelů nepodnikla komplexní průzkum a revizi dosavadních studií o největších známých mořských druzích.

 

1. Velká medúza | Celková délka: 36 metrů

 

  Velké medúzy Největší mořští živočichové

Zatímco modrá velryba je největším králem moří celkově, medúzy jsou na prvním místě v žebříčku nejdelších mořských živočichů. A jako nejdelší medúzy ze všech mají tyto drobné krásky chapadla dlouhá až 36 metrů. Říká se, že se zamotávají do mořského odpadu, a protože jim trvá značně dlouho, než se smrští, jsou zranitelnější vůči predátorům.

 

2. Vrásčitec obrovský| Celková délka: 33 metrů 

 

Obří vlnobití

Většina z nás viděla fotografie slavné obrovské modré velryby. Modrá velryba je největší zvíře, které kdy existovalo – dokonce i z přerostlých dinosaurů. Váží až 200034,2 kg. Jejich srdce je velké jako auto a jeho rytmus lze zaznamenat na vzdálenost 3 km. Již po narození patří mezi největší dospělé jedince. Kvůli komerčnímu lovu velryb se tento druh lovil až od roku 20. století téměř vyhynul. Po celosvětovém zákazu lovu velryb se naštěstí pomalu zotavuje. To znamená, že tato zvířata zůstávají ohrožená a čelí mnoha vážným hrozbám, včetně nárazů lodí a změny klimatu.

 

3. Krahujec obecný| Celková délka: 24 metrů

 

Krahujec obecný

Je dlouhá téměř 24 m. Plejtvák obrovský je největší z ozubených velryb a největší ozubený dravec vůbec. Kdybychom ji přirovnali k budově, byla by vysoká jako osmipatrová budova. Její cvakavý zvuk může být pod vodou až 230 decibelů, což odpovídá 170 decibelům na souši, což je přibližně hlasitost výstřelu z pušky na vzdálenost několika centimetrů od ucha. Má největší mozek ze všech živočichů na planetě. Největší mořští živočichové. Vorvani byli v 18, 19. a 20. století byly velryby intenzivně loveny; rybáři je vyhledávali pro výrobu svíček, mýdla, kosmetiky, lampového oleje a dalších surovin. Před lovem velryb se jejich počet odhadoval na 1,1 milionu. Dnes je jich několik set tisíc, což je sice ve srovnání s jinými ohroženými velrybami hodně, ale vzhledem k jejich kdysi početné populaci je to stále hrozivé.

 

4. Žralok velrybí| Celková délka: 18,6 m

 

Žralok velrybí

Seznamte se s největší rybou v moři, nádherným žralokem velrybím. Tito majestátní obři brázdí oceány po celé planetě, hledají plankton a chovají se jako ostatní ryby, někdy si dokonce hrají s lidmi, kteří si s nimi rádi zaplavou. Pohybuje se rychlostí přibližně 5 km za hodinu. Tyto ryby jsou více než velryby a stejně jako žraloci klasifikovány jako ohrožené, protože jsou v některých částech světa stále loveny. Akvarijní ryby 10 ryb pro začátečníky.

 

5. Žralok obrovský| Celková délka: 12,27 m

 

Žralok skákavý

Žralok obrovský je podle našich nejlepších znalostí druhou největší rybou současného oceánu. Největší zaznamenaný žralok obrovský měřil přes 12,27 m, tedy asi jako školní autobus. Největší mořští živočichové. Ještě působivější je, že mohou vážit až 3 628 739 kg. Žralok je často k vidění s obrovským čenichem otevřeným dokořán u vodní hladiny. Nemusíte se však bát, že byste na ně narazili při potápění v hlubinách oceánu; jsou to mírní obři, kteří se živí převážně planktonem, rybími jikrami a larvami. Banánová maska na vlasy: získejte lesklé vlasy.

 

6. Olihně | Celková délka: 12 metrů

 

  Chobotnice Největší mořští živočichové

Vědci měli jen málo příležitostí pozorovat neuvěřitelně nepolapitelného chytače v jeho přirozeném prostředí. Obří chobotnice byla poprvé natočena ve svém hlubokomořském domově v roce 2012 skupinou vědců z japonského Národního vědeckého muzea. O tomto obru Chytljanovovi jsme se dozvěděli, že má značný vliv. Jejich potravní tykadla dokáží zachytit kořist na vzdálenost větší než 9 m. Obří chobotnice je legendární i v říši příběhů o mořských příšerách, kde byla spojována s mořskou příšerou Krakenem. Filmy o žralocích

 

7. Osmonoh gigantic| Radiální rozpětí: 9,8 m

 

  Osmonoh obří Největší mořští živočichové

Největším měkkýšem ze všech je chobotnice obrovská. Ačkoli je chobotnice typicky červenohnědá, v případě ohrožení nebo potřeby maskování může změnit barvu. Obří tichomořská chobotnice, která je od přírody inteligentní, umí otevírat nádoby, řešit bludiště a hrát si s hračkami. Akvária často obohacují chobotnice, aby zapojily svůj mozek. Ve volné přírodě se chobotnice obrovská vyskytuje v celém Tichém oceánu od Aljašky po Baja California a na severovýchodě až po Japonsko.

 

8. Regalecidae Oarfish | Celková délka: 8 metrů – Největší mořští živočichové 

 

Regalecidae Veslovití

Veslonosům se často říká mořský had nebo drak. Tato ryba je nejdelší kostnatou rybou, kterou známe – a žije v hloubce 1006 m. Protože žijí v hlubokých tmavých sloupcích vody otevřeného oceánu a jen zřídkakdy vyplouvají na hladinu, nejsou často k vidění živí a zdraví. Většina našich poznatků pochází z exemplářů vyplavených na břeh. Veslonos, známý také jako žebernatka, je dlouhý 8 m. Jsou také známé svýma velkýma očima, které jsou o to lepší, že jsou vidět v hlubokém a tmavém prostředí.

5 největších vlků na světě Největší vlk na světě
 

 

9. Moonfish | Celková délka: 3,82 metru – Největší mořští živočichové 

 

Měsíční svítivost

Tato podivuhodná mořská ryba, známá také jako mola mola, je nejtěžší ze všech kostnatých ryb. Je to obrovská ryba bez ocasu, která se podobá hlavě, měří 3,82 m a může vážit neuvěřitelných 2 300 kg. A pokud vás zajímá, jak ryba bez ocasu plave, pak je to díky mohutným ploutvím. Tyto ploutve jim také umožňují plavat na boku. Dokáže vyskočit až do výšky 3 m, aby se zbavil parazitů.

 

10. Japonský velrybí krab | Rozpětí nohou: 3,12 metru – největší mořští živočichové 

 

Japonská velryba Největší mořští živočichové

Krab japonský, který má rozpětí nohou přes 3,12 m, patří mezi členovce z fylogeneze, kam patří korýši, pavouci a hmyz. Největší mořští živočichové. Nejenže je největším krabem, ale je také největším členovcem vůbec. S přibývajícím věkem krab japonský neustále roste, zatímco jeho krk zůstává stejně velký. Je známo, že si své krunýře zdobí jako kamufláž.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button