Kuriozity z živočišné říše

Zvířata na r – 23 zvířat na písmeno p

Zvířata na r 23 zvířat na písmeno r. Zajímá vás, která zvířata začínají na písmeno r? Připravili jsme seznam zvířat začínajících na písmeno r. Zvířata na r a něco o nich.

 

Zvířata na r

 

zvířata na r
zvířata na r

 

1. rakovina
2. rákosí
3. okoun
Obrázek 4.
5. vlnění
6. tern
7. rybář
8. roztoč
9. rulrul
10. rosella
11. rosomák
12. dewdrop
13. ropucha
14. hornpipe
15. roh
16. malé žebro
17. ratufa
18. rozpad
19. rejnok
20. rakovina
21. rajka
22. ráj
23. radix

 

1. Rakovina

 

Rakovina

 

Raci jsou sladkovodní korýši podobní malým humrům (kterým jsou příbuzní). V některých lokalitách jsou známí také pod názvy raci, langusty, raci, raci, sladkovodní humři, horští humři, skalní humři, bahenní humři nebo yabbies. Taxonomicky patří do nadčeledí Astacoidea a Parastacoidea. Zvířata na r. Dýchají žábrami podobnými peří. Některé druhy se vyskytují v potocích a řekách, kde teče sladká voda, zatímco jiným se daří v bažinách, příkopech a rýžových polích. Většina raků nesnáší znečištěnou vodu, ačkoli některé druhy, například Procambarus clarkii, jsou odolnější. Raci se živí živočichy a rostlinami, ať už živými nebo rozkládajícími se, a detritem. Jak sušit houby – Postup a tipy

 

Zvířata na r 2. Kreslení

 

Zvířata na r 2. Lynx

 

Ze čtyř druhů rysů je rys evropský (Lynx lynx) největší. Pochází z evropských, středoasijských a sibiřských lesů. Ačkoli je jeho stav z hlediska ochrany klasifikován jako „nejméně dotčený“, populace rysa se ve velké části Evropy, kam je v současnosti reintrodukován, zmenšily nebo byly vyhubeny. Zvířata na r.  V létě má rys poměrně krátkou, načervenalou nebo hnědou srst, kterou v zimě nahrazuje mnohem hustší stříbrošedá až šedohnědá srst. Rys loví tak, že sleduje svou kořist a skáče na ni, k čemuž mu pomáhá členitá lesnatá krajina, v níž žije. Oblíbenou kořistí rysa v lesním prostředí je srnčí zvěř. Živí se však všemi živočichy, které najde nejsnáze, protože je stejně jako jeho příbuzní oportunistickým predátorem. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků.

 

Zvířata na r 3. Raja

 

Zvířata na r 3. Raja

 

Rejnok, známý také jako rejnok, je rod rejnoků z čeledi rejnokovitých, který zahrnuje 16 druhů. V minulosti to byla rodina s odpadky.  Přesunuto do jiných rodů čeledi. Například Amblyraja, Beringraja, Dipturus, Leucoraja a Rostroraja. Zvířata na r.  Ústa a žábry jsou umístěny na spodní straně těla. Mohou být jednobarevné nebo vzorované a většina rejnoků má na horním povrchu ostny nebo ostnaté struktury a některé druhy mají slabé elektrické orgány v ocase.

 

K páření dochází obvykle na jaře a samice snáší několik vajíček v jedné snůšce, která jsou uzavřena v kožovitých pouzdrech, obecně známých jako „mořské panny“. Tyto druhy se liší velikostí, která se pohybuje od 40 do 140 cm. Tito živočichové žijící na dně jsou aktivní ve dne i v noci a obvykle se živí měkkýši, korýši a rybami. Rejnoci se vyskytují ve východní části Atlantského oceánu, včetně Středozemního moře, a v západní části Indického oceánu, od relativně mělkých vod až do hloubky 800 m. Fosilní nálezy rejnoků a příbuzných druhů pocházejí ze svrchní křídy, takže tento dobře přizpůsobený druh je poměrně starý.

 

 

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button