Kuriozity z živočišné říšeZVÍŘATA PODLE ABECEDY

Zvířata s písmenem g 13 zvířat s písmenem g

Zvířata na g 13 zvířat na písmeno g. Zajímá vás, která zvířata začínají na písmeno G? Připravili jsme seznam zvířat začínajících na písmeno g. Zvířata na g a něco o nich .

 

Zvířata na g

 

Zvířata na g

 

 • galídia
 • gaur
 • gaviál
 • gazelle
 • gepard
 • gibon
 • slick
 • gorila
 • graptemys
 • gueréza
 • gundi
 • gupka
 • gurama

 

1. Gepard

 

 

Gepard

Je to nejrychlejší savec na světě.

Jeho ohebná páteř se pohybuje nahoru a dolů. Při rychlém běhu dopadají zadní končetiny na zem dříve než přední. Při běhu na krátkou vzdálenost dosahuje gepard rychlosti 110 km za hodinu. Tak rychlý běh je pro geparda velmi vyčerpávající a rychle se rozruší. Asi po 400 metrech si musí odpočinout. Gepard je jediný savec, který běhá za kořistí. Délka těla se pohybuje od 115 do 135 cm, hmotnost od 40 do 65 kg, délka ocasu je 60 až 80 cm a je samotářský.

 

Mohlo by vás zajímat:

Zvířata na c 7 zvířat na písmeno c

Zvířata na písmeno e – 5 zvířat na písmeno e

Vypadávání vlasů? Jezte těchto 9 potravin, abyste zabránili vypadávání vlasů

Zvířata do d 20 zvířat k písmenu d

Zvíře na i

 

2. Gorila Zvířata do g

 

Je to největší druh primáta.

Dnes žije v Africe. Je to blízký příbuzný člověka a zároveň největší a nejsilnější lidoop na světě. Dospělý samec ve volné přírodě váží až třikrát více než člověk, ale samice jsou menší. Tyto velké opice se obvykle pohybují ve skupinách po čtyřech. Mláďata také šplhají po stromech. Gorily žijí v rodinném společenství tvořeném dominantním samcem, několika samicemi a mláďaty. Družina pomalu putuje rozlehlým lesem několik kilometrů a cestou se živí rostlinnou potravou. Mimo ohrožení jsou to mírumilovní tvorové, ale v případě ohrožení může samec zaútočit na levharta nebo člověka, ale nikdy ne bezdůvodně! Horské gorily dokonce dovolí lidem, aby si sedli do jejich blízkosti, pokud jsou přesvědčeni, že jim nehrozí nebezpečí.

 

3. Gazelle

 

Gazelle

Gazela se vyskytuje ve východní Africe, žije na otevřených travnatých pláních a často se vyskytuje v travnatých savanách, ale obvykle se vyhýbá oblastem s příliš velkým množstvím trávy. Jeho jméno pochází od objevitele Jamese Augusta Granta.

Má poměrně statnou postavu, která měří v lopatkách jeden metr a její váha se pohybuje od 45 do 85 kg. Nahoře je rezavě tmavá, břicho je světlejší a podobně jako gazela Thomsonova má na bocích tmavý až černý pruh, který se však netáhne tak dlouho a není tak zřetelný. Délka těla se pohybuje mezi 100-150 cm. Samci mají poměrně dlouhé, tmavé a ostré rohy, které měří až 75 cm a jsou mírně zahnuté; samice mají rohy také, ale kratší a slabší. Na obličeji má typický gazelí vzor v černé, hnědé a bílé barvě a nad nosem má černou skvrnu. Mají poměrně dlouhý ocas, který dorůstá asi 30 cm. Mají velmi dobré smysly a k ochraně používají hlavně zrak, čich a sluch. Jsou to poměrně rychlá zvířata, která k útěku používají dlouhé, ladné skoky.

 

4. Gupka Zvířata na g

 

Gupka Zvířata na g

Gupka duhová je druh akvarijní ryby vhodné pro začátečníky. Vyžaduje teplotu vody mezi 16 a 28 stupni Celsia. Snadno se množí a rozmnožují, nejlépe při teplotě 25 stupňů. Vhodný poměr ryb se udává jako 1 samec na 3 samice. Vzhledem k obrovské barevné a tvarové variabilitě (zejména hřbetní a ocasní ploutve) je tento druh vděčným genetickým objektem. Díky šlechtění se akvaristům podařilo vypěstovat řadu kmenových druhů, které jsou na výstavách hodnoceny podle mezinárodně platných norem.

 

5. Gueréza

 

Gueréza

Tato starosvětská opice je dlouhá 52-57 cm, její ocas měří 53-83 cm a její hmotnost se pohybuje od 8 do 13,5 kg. Nemá lícní vaky a stejně jako většina zástupců tohoto rodu má téměř zakrnělý palec. Je leskle černý s bílými okraji obličeje, bílými chlupy po stranách těla a na zadečku, které připomínají tvar písmene U, a s bílou špičkou dlouhého ocasu. Mláďata jsou téměř úplně bílá. Špička jeho tlamy se téměř dotýká čenichu. Zadní nohy jsou obzvláště dlouhé a dobře uzpůsobené pro skákání v korunách stromů. Sedací mozoly umožňují této opici sedět na tenkých větvích po dlouhou dobu bez větších obtíží.

 

6. Glezg Zvířata na g

 

Glezg Zvířata do g

Křídlatka obecná měří 18 cm a váží 51-63,5 g. Glezgo nejlépe charakterizuje jeho velká hlava a obrovský zobák. Na modročerných křídlech má široký bílý pruh. Dokonce i konce ocasních per jsou bílé. Hlava a hřbet jsou hnědé, spodní část těla růžovohnědá. Pod zobákem mají černou skvrnu. Od černé skvrny se táhne černý pruh k oku a pak k čelu, krk je šedý. Samice má méně výrazné zbarvení než samec a na křídlech má šedavý nádech. Mláďata mají příčný pruh na spodní části těla a nemají černou skvrnu pod zobákem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button