HLADKuriozity z živočišné říše

Křeček džunglový , Vše o křečkovi džunglovém

Křeček džungarský je malý hlodavec, který žije ve stepích jižní a střední Sibiře, ale vyskytuje se i v severní Číně, Mongolsku a Kazachstánu. Dorůstá délky 9 cm a dožívá se maximálně 2 až 4 let.Je velmi aktivní, zejména v noci.

 

Jungle Hamster vše o něm

 

Délka života: 12 měsíců (ve volné přírodě) 2 až 4 roky (v zajetí)
Délka březosti: 21 dní
Hmotnost: 30 g (dospělý)
Délka: 8 cm (dospělý)

Jungle Hamster Cena

Cena tohoto křečka se pohybuje kolem 3 e . Za svou cenu je to skvělý mazlíček pro vaše dítě. Je levný , děti ho mají rády a mohou ho snadno ovládat a pečovat o něj.

  • Cena křečka – 3e
  • Cena klece s vybavením – do 20 e
  • Cena potravin – 1 kg za 4,5e (vystačí na několik měsíců)
  • Cena steliva – max. 2e (vydrží několik měsíců)
  • Křeček cena celkem 30 e

Bílý křeček džunglový

 

skrecok-dzungarsky-white

Křeček džungarský může být klasicky šedý a pak čistě bílý . Bílý křeček džungarský není tak běžný, ale kromě barvy srsti se od něj nijak neliší. Záleží tedy na tom, který z nich se vám líbí víc.

Krmivo pro křečky džungle

 

krmivo pro křečky z džungle

 

Krmivo pro křečky lze zakoupit v každém obchodě s chovatelskými potřebami . Kde koupit krmivo pro křečky ( skládá se většinou z obilovin + pelet , což jsou vitamíny pro křečky ) . V těchto baleních krmiva z obchodu je křeček džungarský poměrně vybíravý . A časem uvidíte , že když ho krmíte , vybírá si jen své oblíbené pamlsky . Ale to nehraje velkou roli, protože křeček toho moc nesní a 1 kg krmiva pro křečka stojí 4 e. Krmivo pro křečka. Co křeček může a nemůže jíst

Kromě toho můžete křečka džungarského krmit, jako by to byla myš. Takže určitě nepohrdne tvrdým rohlíkem , mrkví nebo jinou zeleninou. Myš domácí: popis, chov a péče

Klec pro křečka džungarského

 

klec pro křečka džungarského

 

Křeček džungarský nepotřebuje velkou klec. Jen 20 × 30 cm. Pokud si pořídíte větší, bude jen rád. Křeček má rád prolézačky , úkryty , a hlavně nezapomeňte na běhací kolo – to má křeček nejraději . Můžete si koupit klece s celou sadou ( klec obsahuje domeček, misku na krmivo, misku na vodu, kolečko, některé i různé tunely ) Jen křečka nechovejte v kartonové krabici, velmi rychle z ní uteče.

 

Můžete si však také koupit čistou klec a zakoupit jednotlivé komponenty. Kromě toho lze domeček pro křečky vyrobit od základu.

 

křeček džunglový

 

Osobně dávám přednost chovu křečka ve skleněném akváriu. Akvárium je těžší na přenášení, ale křeček je v něm v bezpečí a neuteče. Stalo se mi, že jsem si koupil klec s celou sadou, ve které bylo plastové kolečko . Ten křeček ho zničil za 3 měsíce. V akváriu má žehličku a ta ho trvale udržuje . Jen je třeba ho občas promazat, protože v noci vrzá.

kolo pro křečky v džungli

Podstielka

 

podestýlka pro křečky

Jako podestýlku můžete použít piliny nebo slámu, osobně dávám přednost pilinám, protože pak křeček lépe čistí klec.Piliny lépe pijí vlhkost. Někteří lidé říkají, že piliny jsou horší , protože se v nich křeček udusí, nemyslím si, že je to pravda. Křeček si zařídí noru v domečku podle sebe . Střední cestou jsou hobliny. V létě můžete použít také mech a trávu, ale časem shnije a je třeba ji častěji měnit a klec čistit. No, když mu dáte hrst čerstvé trávy, křeček bude prostě rád alespoň za hrst .

Jak často čistit klec křečka ?

 

Klec křečka je třeba pravidelně čistit , obvykle stačí jednou za dva týdny. Podle potřeby častěji nebo méně často.

 

Křeček džungarský je noční tvor.

 

  noční zvířata křečci křečci z džungle

Křeček je velmi aktivní zejména v noci. Nedoporučuji ho mít v pokoji, kde spíte, i když si na to časem zvyknete. Ale zejména první noci budou rušné – když budete mít svůj pokoj a pak bude chrastění a pískání na kole. No, každopádně je to mazlíček, ze kterého máme radost: 10 nejlepších plemen psů vhodných do bytu

Křeček Jungle Chování křečka

Křeček džungarský se snadno cvičí. A naučte se jméno. Jsou velmi hravé a rády se nechávají nosit na rukou. Ale jsou to hlodavci, takže občas zkoušejí, do čeho se zakousnou. Když ho máte na rukou a kousne vás , většinou to ani necítíte, protože se jen jemně pokusí a pustí vás. Je to ideální domácí mazlíček pro děti.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button