Kuriozity z živočišné říšeZAJÍMAVOSTI O ZVÍŘATECH

Královský chov a péče o Velhad

Velhad královský. Pokud se rozhodnete chovat velrybu královskou, je důležité se o ni řádně starat. Tento druh hada je poměrně snášenlivý a může být chován v jednom teráriu s jinými vhodnými druhy plazů. Ideálním prostředím pro velrybu královskou je terárium s denní teplotou od 22 °C na nejchladnějším místě až po téměř 40 °C na vyhřívacím kameni. V noci by měla teplota klesnout přibližně o 3-8 °C, ale nikdy by neměla klesnout pod 20 °C.

 

Royal Velhad

 

Royal Velhad

 

 

Velryba královská se živí hlodavci, savci, ptáky a plazy. V zajetí se může krmit hlodavci, kuřaty nebo holuby. Je však třeba dbát na to, aby jídlo bylo dostatečně velké, aby nedošlo k přejídání a následným zažívacím potížím. Kromě toho je důležité mít v teráriu dostatek úkrytů, aby se velryba královská mohla schovat, když potřebuje.

Pokud se rozhodnete chovat velrybu královskou, je nutné jí poskytnout správné podmínky a péči. Důležité je dbát na teplotu a vlhkost v teráriu, správnou potravu a dostatek úkrytů. Díky těmto základním krokům byste měli mít zdravou a šťastnou velrybu královskou.

Chov a péče

 

Chov a péče

 

Při chovu velryby královské je důležité zajistit jí vhodné podmínky v teráriu a vhodnou stravu. Pokud jste začátečník, doporučujeme vám získat zkušenosti s chovem jiných hadů, protože péče o velrybu královskou může být obtížná.

Podmínky v teráriu

Velryba královská potřebuje velké terárium. Terárium pro jednoho dospělého jedince by mělo mít rozměry alespoň 180 x 90 x 90 cm. Teplota v teráriu by se měla pohybovat mezi 25 a 30 °C přes den a 20 a 25 °C v noci. Vlhkost vzduchu by se měla pohybovat mezi 50 a 60 procenty. Na přístřešky můžete použít například kůru, papírovinu nebo umělé rostliny.

Stravování a potraviny

Velryba královská je masožravec a její jídelníček by měli tvořit hlodavci, savci a ptáci. Mláďata velryb královských by měla být krmena jednou týdně, dospělé jedince stačí krmit jednou za dva až tři týdny. Krmení by mělo probíhat v odděleném teráriu, aby se zabránilo stresu hada a zranění krmeného zvířete.

Péče o mladé lidi

Mláďata kosatek se od dospělých liší nejen velikostí, ale i potřebami. Potřebují teplejší a vlhčí prostředí, proto by měly být chovány v menších teráriích s teplotou kolem 30 °C a vlhkostí kolem 70 %. Mláďata kosatek by měla být jednou týdně krmena malými hlodavci.

Obecně je důležité poskytnout velrybě královské dostatek prostoru, vhodné podmínky v teráriu a správnou stravu. Pokud máte jakékoli pochybnosti, obraťte se na zkušeného chovatele.

Reprodukce

 

Reprodukce

 

Velryba královská je poměrně snadno chovatelný had a snadno se chová. V zajetí se může rozmnožovat po celý rok, ale nejlepší doba pro rozmnožování je od února do března.

Páření a vajíčka

Páření mezi samci a samicemi může být velmi agresivní, proto je důležité je pravidelně sledovat. Po páření rodí samice živá mláďata, kterých může být 20 až 60. Mláďata jsou dlouhá asi 35 až 60 cm a pohlavně dospívají ve věku 3 až 4 let.

Pokud se rozhodnete chovat velrybu královskou, měli byste vědět, že neklade vejce. Samice rodí živá mláďata, která jsou plně vyvinutá a připravená na samostatný život.

Výchova mladých královských velhadů

Výchova mláďat je poměrně snadná, protože se rodí plně vyvinutá a připravená na samostatný život. Mláďata jsou schopna se o sebe postarat a dokážou se sama uživit.

Pokud chcete odchovat zdravá kuřata, měli byste dbát na vhodné teplotní podmínky a kvalitní stravu. Terárium pro mláďata by mělo být dostatečně velké a mělo by být vybaveno vhodným topným kamenem a osvětlením.

Při odchovu mláďat je také důležité dbát na hygienu a čistotu terária. Štěňata by měla mít k dispozici čistou vodu a dostatek potravy. Pokud se rozhodnete odchovat mládě velryby královské, měli byste se poradit s odborníkem a ujistit se, že máte potřebné informace o péči o mláďata.

Původ a distribuce Velhad royal

 

Původ a distribuce Velhad royal

 

 

Užovka královská (Boa constrictor) patří do čeledi hadovitých. Tento druh hada se vyskytuje ve Střední a Jižní Americe od jižního Mexika po Argentinu. Vyhledává lesní a křovinaté oblasti, ale často se vyskytuje i na plantážích obhospodařovaných lidmi.

Velryba královská žije v suchých, teplých a světlých oblastech, ale také v tropických deštných lesích. V přírodě se často vyskytuje v deštných lesích, ale také v křovinatých a zalesněných oblastech. Tento druh hada se vyskytuje také na Malých Antilách.

Velhad královský je mezi chovateli oblíbený pro svou klidnou povahu. Tento had není jedovatý a má mírnou povahu, takže je ideálním domácím mazlíčkem. Proto se často chová v zajetí a je oblíbený v mnoha zemích světa. Největší hadi světa : 10 největších hadů

V závislosti na místě původu se mohou lišit i barvy a vzory kůže. Proto je důležité vědět, odkud vaše velryba královská pochází, abyste jí mohli poskytnout vhodnou péči a stravu.

Charakteristika a fyzikální vlastnosti

 

Charakteristika a fyzikální vlastnosti

 

 

Užovka královská (Boa constrictor) je druh hada z čeledi užovkovitých. Jedná se o nejedovatý druh, který se vyskytuje ve Střední a Jižní Americe. V zajetí dorůstá délky 2,5 až 3 metry. Existuje několik poddruhů tohoto hada, které se liší zbarvením a větvením.

Charakteristickým znakem velryby královské je trojúhelníková hlava, která je zřetelně oddělena od silného těla. Zbarvení tohoto hada se pohybuje od červenohnědé přes oranžovou a žlutou až po tmavě hnědou s oranžovočerveným ocasem. Na břiše je had tmavě krémový až žlutý. Od nosu až ke krku se táhne tmavý pruh.

Denní teplota v teráriu by se měla pohybovat kolem 28 °C, ale v noci může klesnout až na 24 °C. Velryba královská má poměrně dlouhý život, v zajetí se může dožít až 25 let.

Při chovu velryby královské je důležité zajistit jí dostatečně velké terárium s vhodným substrátem a větví, na které se může stresovat. Živí se hlodavci, savci a ptáky. Výhodou chovu velryby královské je její mírné a klidné chování, díky němuž je mezi chovateli oblíbená. Domácí zvířata pro apartmán : 16 druhů zvířat pro apartmán

Potraviny a lov

Při chovu velryby královské je důležité věnovat pozornost její potravě a lovu. Tento druh hada je masožravec a živí se především savci, hlodavci a ptáky. V zajetí můžete velrybu královskou krmit i jinými druhy potravy, například kuřaty, holuby, morčaty nebo králíky.

Při krmení velryby královské je důležité, aby potrava byla živá. Hadi loví a zabíjejí potravu svým silným tělem. Obtočí se kolem kořisti celým tělem a silným stiskem ji usmrtí. Jí potravu vcelku, od hlavy nahoru.

Je třeba mít na paměti, že velryby jsou schopny sežrat i kořist, která je větší, než by vzhledem k jejich velikosti měla být. Proto je důležité se ujistit, že kořist je dostatečně malá, aby ji had mohl bez problémů spolknout.

Pokud chcete mít zdravou a šťastnou velrybu královskou, je důležité zajistit jí dostatek potravy a její vyváženost. Strava by měla obsahovat všechny potřebné živiny, které had potřebuje, aby byl zdravý a silný.

Ochrana a legislativa královského Velhadu

 

Ochrana a legislativa královského Velhadu

 

Při chovu velryby královské je důležité dodržovat právní předpisy týkající se chovu a péče o zvířata. Chovatel by měl znát platné zákony a předpisy týkající se chovu plazů a hadů.

Jedním z důležitých právních předpisů týkajících se chovu velryby královské je CITES (Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin). Tato mezinárodní úmluva upravuje obchod s ohroženými druhy rostlin a živočichů, včetně velryby královské. Proto je důležité, aby chovatelé dodržovali pravidla CITES a měli platná povolení k chovu a prodeji těchto hadů.

Každý chovatel by navíc měl mít povolení k chovu a prodeji hadů vydané příslušným úřadem. Je také důležité, aby chovatelé měli dostatečné znalosti o péči o velrybu královskou a zajistili její zdraví a pohodu. Šampon na vlasy

Při chovu velryby královské je také důležité dodržovat pravidla týkající se krmení a úpravy prostředí. Velryby královské jsou draví hadi, kteří se živí hlodavci, savci a ptáky. Je důležité, aby měli dostatečnou a vyváženou stravu a aby měli k dispozici vhodné prostředí pro život a pohyb.

Pokud chovatel nedodržuje právní předpisy a pravidla týkající se chovu velryby královské, může dojít ke konfliktu se zákonem a ohrožení zdraví a života zvířat. Je proto důležité, aby chovatelé dodržovali platné právní předpisy a měli dostatečné znalosti o péči o velehady královské.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button