Kuriozity z živočišné říšeRADY PRO DOMÁCNOST

Jak poznám, že mám šváby – 10 signálů

Jak poznám, že mám šváby. PŘÍZNAKY ŠVÁBŮ. Předcházejte malým problémům se šváby, které se mohou změnit v zamoření, sledováním těchto příznaků.

 

Švábi jsou strašidelný hmyz, který s sebou může přinášet vážná zdravotní rizika, jako jsou alergie a astmatické záchvaty. Tento hmyz může také šířit mnoho druhů bakterií a parazitických červů. Tito škůdci mohou způsobit onemocnění, takže čím dříve zjistíte, že jsou ve vašem domě nebo kanceláři, tím dříve můžete problém řešit.

 

Jak poznám, že mám šváby

 

Jak poznám, že mám šváby

 

5 způsobů, jak zjistit, zda máte šváby. Pokud si všimnete některého z následujících příznaků švábů, okamžitě zakročte, abyste zabránili tomu, že se z malé nákazy stane mnohem větší.

 

1. Vaši sousedé mají šváby.

 

Vaši sousedé mají šváby.

 

Pokud se lidé ze sousedství zmínili, že mají problém se šváby, je pravděpodobné, že váš dům je další na řadě, takže byste měli podniknout kroky ke snížení rizika vlastního zamoření. Šváby přitahují například otevřené nádoby s jídlem vyhozené do koše nebo drobky, které vaše děti upustí na podlahu. Dobré je začít okamžitým úklidem nepořádku, používáním uzavřených košů a neumísťováním venkovních košů v blízkosti domu.

 

2. Vidíte trus.

 

Vidíte trus.

 

Zatímco šváb obecný zanechává po sobě drobné peprné skvrny (o velikosti kávové sedliny), trus některých větších druhů švábů může být velký jako zrnko rýže a jiné druhy zanechávají pouze malou hnědou skvrnu. Švábi jsou nechvalně známí tím, že zanechávají trus všude, kam se dostanou, ale zvláštní pozornost věnujte místům, jako jsou rohy podlah, horní části skříněk a místa pod ledničkami a sporáky. (Při čištění výkalů vždy používejte rukavice.)
Jak se zbavit much – osvědčené zbraně na mouchy

 

3. Loupete vaječné skořápky. – Jak poznám, že mám šváby

 

Špehuješ na skořápkách. - Jak poznám, že mám šváby?

 

Každý dlouhý, dutý, světle hnědý obal na vajíčka, který šváb po sobě zanechává, obvykle obsahuje 20 až 50 vajíček; když se vajíčka vylíhnou, obal jednoduše zůstane na místě. Pokud najdete vajíčka v blízkosti netěsnícího potrubí, na dně lednice nebo ve skříňkách s potravinami, měli byste okamžitě podniknout kroky ke kontrole zamoření šváby, než se vymkne kontrole. Občas můžete najít kufřík, který ještě obsahuje vajíčka – ta by se měla zlikvidovat spláchnutím do záchodu – ale matka německého švába ve skutečnosti nosí kufřík s sebou, dokud se vajíčka nevylíhnou.

 

4. Jsi cítit pižmem.

 

Jsi cítit pižmem.

 

Zatímco jediný šváb není schopen zanechat nepříjemný zápach, který by byl dostatečně silný na to, abyste si ho všimli, několik švábů zápach v okolí vašeho domu nebo firmy ještě zesílí. Pokud se zamoření rozroste, bude zápach ještě silnější. Ačkoli je tento zápach spojován především s živými šváby, mrtví švábi také vydávají zápach způsobený jejich rozkladem.

 

5. Vidíte švába. – Jak poznám, že mám šváby

 

Vidíte švába. - Jak poznám, že mám šváby?

 

Švábi bohužel nejsou samotáři. Pokud vidíte jeden, je pravděpodobné, že jich je mnohem více, ale nevidíte je. Švábi jsou noční živočichové, takže je nejčastěji uvidíte pozdě v noci, zejména pokud vejdete do kuchyně a rozsvítíte světlo. Pokud je vidíte během dne, je to obvykle proto, že přemnožení švábi je vytlačili na volné prostranství, takže je pravděpodobné, že jste se šváby docela zamořili. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

Jak vypadají švábi?

Německý šváb

 

 • Široké, ploché, oválné tělo.
 • Světle hnědý nebo hnědý vzhled se dvěma tmavými rovnoběžnými čarami táhnoucími se od hlavy ke křídlům.
  6 dlouhých ostnatých nohou. Jak poznám, že mám šváby.
 • Dospělí švábi jsou ½ až ⅝ palce dlouzí.
 • Dospělci mají vyvinutá křídla, ale nelétají.
 • Mladí švábi (tzv. nymfy) vypadají jako menší verze dospělých německých švábů, ale nemají křídla.

Americký šváb

 

 • Dospělí švábi jsou dlouzí 1 až 1,5 cm a mají plně vyvinutá křídla (jen málo z nich umí létat).
 • Tenké, oválné tělo s tykadly, která jsou dlouhá asi jako jejich tělo.
 • Červenohnědý vzhled.
 • 6 dlouhých ostnatých nohou.
 • Nymfy vypadají jako menší verze svých dospělých protějšků, ale nemají křídla.

Orientální šváb

 

 • Někdy se jim říká „vodní brouci“, protože dávají přednost tmavým a vlhkým místům.
 • Dospělí švábi mohou být dlouzí 1 až 1,25 cm.
 • Široká oválná karoserie. Jak poznám, že mám šváby.
 • Velmi tmavě hnědý až téměř černý lesklý vzhled.
 • 6 dlouhých ostnatých nohou.
 • Dospělí švábi mají krátká křídla, ale nemohou létat.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button