Kuriozity z živočišné říšeZAHRANIČNÍ

Živočichové žijící v Černém moři

Zvířata v Černém moři. Setkat se s obyvateli Černého moře není snadné, ale medúzy na pobřeží nebo synchronní plavání delfínů v ranních hodinách pozornému oku opravdu neuniknou.

V povodí Černého moře žije přibližně 2 500 druhů živých organismů, které jsou poměrně malé. Hlavním důvodem je sirovodík, který nedává původním organismům šanci přežít. Navzdory těmto podmínkám se mnoho zajímavých živočichů dokázalo přizpůsobit svému prostředí a stát se součástí naší mořské biodiverzity.

Zde jsou někteří z nejdůležitějších živočichů, kteří dělají černomořskou faunu výjimečnou:

 

1. Žralok černomořský (Squalus acanthias) Ostnoploutvý

 

Žralok černomořský (Squalus acanthias) Žralok mřížový

 

Žralok v černém moři. Během pobytu v moři vás možná napadlo, proč v černém moři nenajdete takové žraloky, kteří často útočí na návštěvníky moře jako ve filmech. Ve srovnání s ostatními žraloky je mnohem menší a plachý, proto se nevyskytuje na pobřeží a žije uprostřed moře. Je pravda, že ostroretka není hrozbou pro člověka, ale my jsme hrozbou pro ni. Jeden z léků proti bolesti se vyrábí z jeho jater.

 

2. Mořský drak (Trachinus) Živočichové Černého moře

 

Mořský drak (Trachinus) Živočichové Černého moře

 

Mořský drak je jednou z nejnebezpečnějších ryb v Černém moři. Obecně se s touto rybou při plavání nebo rybolovu nesetkáte. Na druhou stranu tato nebezpečná ryba zabila mnoho lidí a její kousnutí je velmi bolestivé. Často se stává, že námořníci uprostřed moře uloví tuto rybu. Potápěčům, průzkumníkům a rybářům se často doporučuje, aby nepracovali holýma rukama, protože chránit se před kousnutím mořského draka není tak snadné, pokud nejste opatrní.

 

3. Jeseter atlantský (Acipenser sturio)

 

Jeseter atlantský (Acipenser sturio)

 

Jeseter atlantský je již dlouho zapsán v Červené knize Gruzie a je považován za jeden z nejohroženějších druhů. Tento nejvzácnější druh přežívá pouze na území Gruzie, i když se pravidelně objevuje v tůních sousedních zemí. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

4. Savci Černí mořští živočichové

 

Savci Černí mořští živočichové delfíni

 

Kromě ryb žijí v Černém moři také savci. Kromě dvou druhů delfínů se v Černém moři vyskytují také sviňuchy a tuleni. Ve dvacátém století bylo v Černém moři uloveno přibližně 10 000 tun savců. Je pravda, že lov savců byl po roce 1966 zakázán, ale pytláci přesto pokračovali v činnosti. Zajímavosti o Rumunsku 17 fascinujících faktů

 

5. Medúzy v Černém moři

 

Medúzy v Černém moři

 

Na závěr článku bychom rádi upozornili na existenci medúz, které zaujímají většinu biomasy Černého moře. Navzdory jejich hojnosti nenajdeme v Černém moři druhovou rozmanitost. Medúzy v Černém moři. Zvířata v Černém moři. Ve skutečnosti zde žijí dva druhy medúz.

 

Medúzy v Černém moři

 

V blízkosti pobřeží se vyskytují medúzy Aurelia (Aurelia aurita) nebo medúzy soudkovité (Rhizostoma pulmo). Aurelie je neškodná, zatímco medúza soudkovitá je žahavá, i když je třeba poznamenat, že může být bolestivější než žahnutí kopřivou.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button