CestováníO PŘÍRODĚZAHRANIČNÍ

Nejkrásnější ostrov Top 10 nejkrásnějších ostrovů světa

Nejkrásnější ostrov .Víte, proč jsou ostrovy tak zvláštní? Bílé písečné pláže, korálové útesy, nádherné západy slunce, jedinečné druhy rostlin a živočichů – mají tolik věcí, které upoutají naši pozornost . Zde je seznam 10 nejkrásnějších ostrovů světa.

10. Moorea, Francouzská Polynésie

Moorea, Francouzská Polynésie

Moorea je úžasně krásný ostrov ve Francouzské Polynésii. Nachází se pouhých 12 km od Tahiti. Moorea je skvělou destinací pro páry i rodiny.

Ostrov obklopený jasně modrou lagunou je známý svými nádhernými horskými vrcholky, svěžími kopci a písečnými plážemi. Hornatý a kopcovitý terén tohoto krásného ostrova je ideální pro pěší turistiku.

Vodní svět ostrova se neomezuje jen na pláže a laguny. Na tomto ostrově se nachází také několik vodopádů. Nejsou tak velké, ale jsou dostatečně krásné, aby přitáhly vaši pozornost.Nejkrásnější ostrov .

Pokud se vydáte na ostrov Moorea, určitě stojí za to navštívit zátoku Opunoha, která se nachází na severní straně ostrova, je úchvatná, krásná a dlouhá 3 km.

9. Fidži Nejkrásnější ostrov

Fidži

Fidži je jedním z nejkrásnějších souostroví v jižním Tichém oceánu. Skládá se z 332 ostrovů. Pouze třetina z nich je obydlená. Cestovní ruch je páteří ekonomiky Fidži. Tato země má vše, co si milovník pláží může přát – nádherné laguny, korálové útesy a bílé písečné pláže obklopené palmami.

Na Fidži najdete nejen pláže, ale také svěží deštné pralesy a hory. Příroda na Fidži nabízí úchvatné vodopády. Mezi nejkrásnější z nich patří vodopád Tavoro, který tvoří řada tří nádherných vodopádů. Všechny tři vodopády Tavoro mají překvapivě přírodní jezírka. Na ostrově Fidži na vás čeká prvotřídní surfování, nezapomenutelné potápění a další zážitky.

Československý vlčák – kříženec vlka a německého ovčáka

8. Bali, Indonésie

Bali, Indonésie

Bali je nejoblíbenější turistickou destinací v Indonésii. Je to také jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě. Bali je známé po celém světě díky své historii, duchovnosti a samozřejmě malebné krajině.

„Zelená země“ musí být prvním dojmem, který si každý návštěvník Bali vybaví. Tento kouzelný ostrov je domovem bujných tropických lesů, ikonických rýžových teras, sopečných kopců, vyspělých korálových útesů, vodopádů a nedotčených pláží.

Na tomto duchovně bohatém ostrově se nachází mnoho chrámů, které se liší velikostí i tvarem. Tyto chrámy jsou známé po celém světě díky své jedinečné staleté architektuře. Nejdůležitější je, že lidé na Bali jsou velmi přátelští.

7. Seychely

Seychely Nejkrásnější ostrov

Nejkrásnější ostrov .

6. Kréta, Řecko

Kréta, Řecko Nejkrásnější ostrov

Kréta je největší a jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů. Nejpádnějším důvodem k návštěvě Kréty jsou její rajské pláže s křišťálově čistou vodou. K vašemu překvapení se pobřeží Kréty táhne v délce více než 650 kilometrů. Na tomto krásném ostrově najdete i prázdné pláže. Na ostrově Kréta jsou také horské čelisti, úžasná údolí a strmé rokle.

Krajina Kréty zahrnuje mnoho kaňonů a soutěsek. Naštěstí mnoho klubů nabízí nezapomenutelné lezecké zážitky. Další velkou atrakcí ostrova jsou vysoká pohoří, z nichž jsou známé Bílé hory, Ida a Dikti.

Kréta je ideálním místem pro milovníky vodopádů. Na těchto ostrovech jsou stovky nádherných vodopádů, které se liší svou výškou. Rostlinstvo na Krétě je velmi bohaté – roste zde více než 2000 druhů rostlin. Více než 300 druhů se nevyskytuje nikde jinde na světě. Na Krétě najdete také lesy, krásné ostrůvky a úžasné jeskyně.

5. Santorini, Řecko

Santorini, Řecko Nejkrásnější ostrov

Santorini je pravděpodobně nejkrásnějším ostrovem Řecka. Tento okouzlující ostrov je známý především svými kouzelnými západy slunce, které patří k nejkrásnějším na světě. Město Oia je nejlepším místem na Santorini, kde si můžete vychutnat západy slunce.

Černý, červený a bílý písek s průzračnou vodou – pláže na Santorini mají výjimečnou krásu a atmosféru. Tento ostrov je také proslulý vodními sporty, jako je potápění, paragliding s tryskami, wakeboarding, vodní lyžování a jízda na banánu.

Plešatění a jak mu čelit , Vypadávání vlasů u mužů

Santorini je překrásnou směsicí přírodních a uměle vytvořených divů. Nádherně rozestavěné budovy lemující útesy Santorini jsou pro návštěvníky vizuální lahůdkou. Santorini je díky tomu rájem fotografů a jedním z nejbarevnějších míst na světě.

4. Galapágy, Ekvádor

Galapágy, Ekvádor Nejkrásnější ostrov

Galapágy jsou skutečně nejoblíbenější přírodní oblastí a jedním z nejkrásnějších ostrovů na světě. Toto jedinečné souostroví se nachází 621 kilometrů od pobřeží Ekvádoru v Tichém oceánu a tvoří ho 18 hlavních ostrovů, tři menší ostrovy a více než 100 ostrůvků. Galapágy jsou jedním z mála míst na Zemi, která lze spatřit v jejich původní podobě. Většina ostrovů je nedotčená člověkem.Nejkrásnější ostrov .

Galapágy jsou místem, kde můžete spatřit nejvyšší stupeň endemismu na Zemi. Mezi hlavní endemické druhy Galapág patří želvy galapážské, leguáni galapážští, tuleň galapážský, tučňák galapážský a jestřáb galapážský. Nikde jinde se nevyskytují tak jedinečná zvířata, která nejsou potřeba.Nejkrásnější ostrov .

Galapágy jsou proslulé nejen divokou přírodou, ale také nádhernými plážemi s bílým pískem a tyrkysově modrou vodou. Můžete se těšit na nezapomenutelné šnorchlování, plavání a jízdu na kajaku. Více než cokoli jiného vaše mysl automaticky ocení bezproblémovou, uvolněnou atmosféru Galapág.

3. Palawan, Filipíny Nejkrásnější ostrov

Palawan, Filipíny Nejkrásnější ostrov

Palawan je skutečně nejkrásnějším ostrovem Filipín. Lze ji označit za přírodní div Filipín. Pobřežní oblast Palawanu se táhne v délce 1240 mil. Dobrou zprávou je, že Palawan má mnoho nedotčených pláží s křišťálově čistou vodou.

Na Palawanu se nachází jeden z nových sedmi přírodních divů světa – podzemní řeka Puerto Princesa. Tato 5 km dlouhá řeka je nejdelší splavnou podzemní řekou na světě. Národní park Puerto Princesa, který chrání tento přírodní zázrak Palawanu, byl v roce 1999 také zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Další nepřehlédnutelnou atrakcí Palawanu je přírodní park Tubbataha Reef. Tento přírodní park, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, se rozkládá na ploše 13028 hektarů a chrání velké množství mořských druhů. Na severním ostrůvku tohoto parku žijí mořské želvy a ptáci.

Kromě toho se na všech krásných ostrovech Palawanu nacházejí deštné pralesy, mangrovové porosty, několik řek, potoků, jezer a vodopádů.

2. Bora Bora Nejkrásnější ostrov

Bora Bora Nejkrásnější ostrov

Bora Bora je nejznámější a nejkrásnější ostrov Francouzské Polynésie. Jedná se o světoznámé líbánky. Je také ideálním turistickým místem pro rodiny i samostatné cestovatele. Když vidíte Bora Bora na obrázku nebo v reálu, první, co vás zaujme, je nádherná tyrkysová laguna kolem ostrova. Je to jedna z nejkrásnějších lagun na světě.

Bílé písečné pláže Bora Bora mohou působit neskutečně. Voda na těchto plážích má zářivé odstíny tyrkysové, smaragdové a modré. Většina pláží na Bora Bora je v soukromém vlastnictví. Nejoblíbenější a nejkrásnější veřejnou pláží na Bora Bora je pláž Matira.

Bora Bora je světově proslulá svými vodními resorty. Představte si, že žijete v chatkách, které stojí nad křišťálově čistou vodou. Nejen zážitek z bydlení, ale i výhled na laguny a pláže Bory Bory z těchto chatek je skvělý.

V Bore Bore je mnoho vodních aktivit, které vám poskytnou nezapomenutelné vzpomínky. Zahrnuje dobrodružství na vodních kolech, výlety lodí s proskleným dnem, parasailing, vodní skútry, laguny, šnorchlování, potápění a pádlování ve stoje.

1. Maledivy Nejkrásnější ostrov

Maledivy Nejkrásnější ostrov

Maledivy jsou bezpochyby nejkrásnějšími ostrovy na světě. Toto kouzelné souostroví se nachází v Indickém oceánu a tvoří ho více než 1000 korálových ostrovů. Pláže, laguny, korálové útesy a podmořský život na Maledivách mají neobyčejnou krásu, kterou nelze vyjádřit slovy. Je to jedno z nejkrásnějších míst, které chcete v životě navštívit.Nejkrásnější ostrov .

Maledivské pláže s bílým pískem a průzračnou vodou jsou definicí krásy. Je to jedno z nejlepších míst na světě, kde si můžete vychutnat nejčistší a nejhlubší vodu. Mezi maledivskými plážemi je nejatraktivnější zářivá pláž na ostrově Vaadhoo. Na Maledivách můžete pozorovat kouzlo přírodních třpytivých mořských vod, které vytvářejí planktony.Maledivy jsou domovem 70 různých druhů korálů a bohatého mořského života. Takže si můžete užívat

Maledivy jsou domovem 70 různých druhů korálů a bohatého mořského života. Na tomto ostrově si tak můžete vychutnat kouzelný podmořský svět. Vyzkoušet můžete spoustu vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování a procházky pod vodou. Bohatý podmořský život Malediv můžete pozorovat také na lodích s proskleným dnem.

Abyste si mohli vychutnat skutečnou krásu Malediv, musíte letět hydroplánem. Z vrcholu se vám naskytne nádherný výhled na maledivské pláže a laguny. Večer se vám při pohledu na západ slunce na Maledivách zatají dech.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button