ZAHRANIČNÍZajímavosti

Pražské zajímavosti: 20 fascinujících míst v Praze a okolí

Zajímavosti o Praze: 20 fascinujících faktů. Praha je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst v Evropě. Díky bohaté historii, úchvatné architektuře a kulturnímu dědictví nabízí nepřeberné množství zajímavostí. V tomto článku se podíváme na 20 fascinujících faktů o Praze.

 

Pražské zajímavosti

 

Pražské zajímavosti

 

Praha je fascinující město plné historie, kultury a krásy. Těchto 20 zajímavostí se jen letmo dotýká toho, co město nabízí. Ať už jste milovníky historie, architektury, umění nebo jen chcete objevovat nová místa, Praha vám jistě poskytne nezapomenutelné zážitky.

 

1. Staré Město a Pražský hrad

 

Staré Město a Pražský hrad

 

V Praze se nacházejí dvě památky zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO – Staré Město a Pražský hrad. Staré Město je plné historických budov, úzkých uliček a slavných památek, zatímco Pražský hrad je největším obydleným hradem na světě.

 

2. Karlův most

 

Karlův most

 

Tento slavný most je jedním z nejstarších kamenných mostů v Evropě. Díky své nádherné architektuře a sochám je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Praze.

 

3. Orloj – Zajímavosti Prahy

 

Orloj - Zajímavosti Prahy

 

V Praze se nachází jeden z nejstarších dosud fungujících orlojů na světě. Tento zázrak středověké techniky se nachází na Staroměstském náměstí a každou hodinu přitahuje davy diváků svými animovanými ukázkami.

 

4. Vyšehrad

 

Vyšehrad

 

Tento historický hrad se nachází na kopci nad Vltavou. Nabízí úchvatný výhled na město a nachází se zde mnoho významných hrobů českých osobností.

 

5. Pražský orloj na Vyšehradě

 

Pražský orloj na Vyšehradě

 

Vyšehradský orloj je menší kopií slavného orloje na Staroměstském náměstí, ale je stejně působivý a méně přeplněný turisty.

 

6. Vltava – zajímavosti Prahy

 

Vltava - Zajímavosti Prahy

 

Vltava je nejdelší řekou v České republice a nabízí krásné scenérie, procházky podél břehů a romantické výlety lodí.

 

7. Karlovy Vary

 

Karlovy Vary

 

Toto známé lázeňské město nedaleko Prahy je proslulé svými minerálními prameny a historickou architekturou.

 

8. Pražská piva

 

Pražská piva

 

Praha je známá svou bohatou pivní kulturou. Má dlouhou tradici vaření piva a je domovem mnoha pivovarů, včetně slavného pivovaru Staropramen. Návštěvníci si mohou vychutnat tradiční česká piva, jako je Pilsner Urquell, Budweiser Budvar a mnoho dalších. Nejznámější hospody v Praze – Top 10 nejlepších

 

9. Letní zahrada Praha atrakce

 

Letní zahrada Praha atrakce

 

Tato nádherná zahrada se nachází na Letné a nabízí nádherný výhled na město. V letních měsících je ideálním místem pro procházku, piknik nebo odpočinek.

 

10. Vyšehradský hřbitov

 

Vyšehradský hřbitov

 

Tento historický hřbitov je místem posledního odpočinku mnoha významných českých osobností, včetně hudebního skladatele Antonína Dvořáka a spisovatele Karla Čapka. Díky své atmosféře a nádherné architektuře je zajímavým místem k návštěvě.

 

11. Petřínská rozhledna

 

Petřínská rozhledna

 

Tato ikonická věž je inspirována Eiffelovou věží v Paříži. Nabízí panoramatický výhled na město a je oblíbeným místem turistů i místních obyvatel.

 

12. Staroměstské náměstí

 

Staroměstské náměstí

 

Toto náměstí je srdcem historického Starého města. Je obklopen krásnými budovami, restauracemi a obchody. Je to také místo, kde se každoročně koná slavný pražský vánoční trh.

 

13. Národní divadlo

 

Národní divadlo

 

Toto velkolepé divadlo je jedním z nejvýznamnějších divadelních komplexů v České republice. Jeho významná architektura a bohatý program jsou přitažlivé pro milovníky kultury a umění.

 

14. Vinohrady – Zajímavosti Prahy

 

Vinohrady - Zajímavosti Prahy

 

Tato část Prahy je proslulá svými vinicemi a vínem. Nabízí příjemnou atmosféru, pěkné parky a skvělá vinařství, kde si můžete vychutnat kvalitní české víno.

 

15. Čertovka – Zajímavosti Prahy

 

Čertovka - Zajímavosti Prahy

 

Čertovka je malebný kanál na malostranském nábřeží. Své jméno získal podle legendy, podle níž sem údajně čerti házeli neposlušné jeptišky. Je to skvělé místo pro romantickou procházku a nabízí jedinečný výhled na Prahu.

 

16. Strahovský klášter

 

Strahovský klášter

 

Tento benediktinský klášter je známý svou bohatou knihovnou, která obsahuje mnoho vzácných knih a rukopisů. Kromě toho se zde nachází nádherný barokní kostel a úchvatné zahrady. Účesy pro řídké vlasy

 

17. Taneční budova

 

Taneční budova

 

Pražské zajímavosti. Tato perla moderní architektury je jednou z nejzajímavějších staveb v Praze. Svým tvarem připomíná tančící postavy a z vyhlídkové terasy nabízí výhled na celé město.

 

18. Letecké muzeum Kbely

 

Letecké muzeum Kbely

 

Pro všechny milovníky letectví je Letecké muzeum Kbely opravdovým rájem. S bohatou sbírkou historických letadel a artefaktů nabízí pohled do historie letectví v České republice.

 

19. Vyhlídka na Petříně

 

Vyhlídka na Petříně

 

Pražské zajímavosti. Pokud si chcete vychutnat panoramatický výhled na Prahu, nenechte si ujít návštěvu Petřínské rozhledny. Po zdolání mnoha schodů se vám naskytne úchvatný výhled na město.

 

20. Pivní lázně – atrakce Prahy

 

Pivní lázně - atrakce Prahy

 

V Praze se nacházejí také jedinečné pivní lázně, kde si můžete dopřát relaxační pivní koupel. Tento netradiční zážitek si oblíbili turisté, kteří chtějí zažít něco jiného.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button