Zajímavosti

Nejznámější hospody v Praze – Top 10 nejlepších

Nejznámější hospody v Praze. Při hledání nejlepších pražských hospod se můžete nechat unést nabídkou na vysoké úrovni. Praha je proslulá svým výjimečným ležákem, autentickými hospodami a pohostinností a je městem s bohatou tradicí pivovarů.

Plzeňské pivo je jedním z nejoblíbenějších vývozních produktů České republiky. Poprvé ho vyrobil v roce 1842 sládek Josef Groll v nedaleké Plzni, od níž je odvozen jeho název. Praha je rozhodně jedním z nejlepších míst, kde si můžete vychutnat sklenici vychlazeného plzeňského piva (a samozřejmě nakládaného sledě), od tradičních pivnic až po módní gastropivovary.

 

Nejznámější hospody v Praze 1. V pivovaru

 

Nejznámější hospody v Praze 1. U Pivrnce

 

U Pivrnce je umělecká hospůdka a restaurace známá svým chutným plzeňským pivem, vydatným místním jídlem a stěnami vyzdobenými kreslenými obrázky. Ve sklepě, který byl původně otevřen v roce 1994, se nacházejí nástěnné malby od slavného umělce a bývalého olympionika Petra Urbana.

 

Přestože mnoho původních kreslených filmů bylo zničeno povodní v roce 2002, Urban se pravidelně zastavuje a přidává do U Pivrnce nové obrázky. Barevné (a poněkud riskantní) obrazy zobrazují komické eskapády jeho fiktivní postavy Ruda Pirvace. Tuto hospodu najdete na Starém Městě v Praze, jen kousek od kostela svatého Mikuláše.

 • Umístění: Maiselova 60, Staré Město, 110 00 Praha 1, Česká republika
 • Otevřeno: pondělí – pátek od 11.30 do 23.00 hodin, sobota – neděle od 12.00 do 23.00 hodin.

 

2. Beer Point

 

Beer Point

Samoobslužné pivo v nejdelším baru ve městě. Beer Point je jedinečný pražský podnik, který spojuje tradiční českou pivní kulturu se současnou kuchyní. Je známá jako nejdelší pivní bar ve městě, hrdě prezentuje české pivní dědictví a na televizních obrazovkách promítá vzdělávací filmy o procesu vaření piva.

 

Tato turisticky přívětivá hospoda má samoobslužné výčepy s působivým výběrem IPA, ovocných, plzeňských, kvasnicových, pšeničných, tmavých a ležáků. Beer Point nabízí také směs chutných moderních jídel, jako jsou hamburgery, chilli con carne a norimberské klobásy.

 • Umístění: Mezibranská 19, 110 00 Nové Město, Česká republika
 • Otevřeno: pondělí – pátek od 15.00 do 23.00 hodin, sobota – neděle od 14.00 do 23.00 hodin.

 

Nejznámější hospody v Praze 3. Lokalita U bílé kuželky

 

Nejznámější hospody v Praze 3. Lokál U Bílé kuželky

Svěží pojetí autentické brasserie

U Bílé kuželky je tradiční česká pivnice, kde se podává točené pivo a místní jídlo. Těžké dřevěné stoly, židle Thonet a dřevěné obložení vyzařují rustikální kouzlo zavedeného českého hostince.

Točené pivo I Lokál U Bílé kuželky a domácí jídlo láká turisty i místní. Mezi nejvýznamnější speciality patří klasická dršťková polévka, kuře na paprice a nakládaný sleď – to vše představuje skutečně autentickou pražskou večeři.

 • Umístění:Míšeňská 12, 110 00 Malá Strana, Česká republika
 • Otevřeno: denně od 11.00 do 24.00 hodin

4. V hotelu Golden Tiger

 

V hotelu Golden Tiger

Jeden z nejplodnějších pražských pivovarů

Restaurace U zlatého tygra je mezinárodně proslulá brasserie s působivým seznamem významných hostů. Je to jeden z nejznámějších sklepů ve městě, v minulosti zde pravidelně pobýval známý spisovatel Bohumil Hrabal. V posledních letech si v této atmosférické hospůdce pochutnával i bývalý americký prezident Bill Clinton. Pivo , Pivko , Pivečko

Hotel U zlatého tygra se nachází v budově ze 14. století, který kdysi sloužil jako gotický městský dům. Nad vstupní branou je 300 let starý reliéf zlatého tygra, který odráží název hostince (česky „Zlatý tygr“).

 • Lokalita: Praha 1, 110 00 Praha 1, Česká republika
 • Otevřeno: denně od 15.00 do 23.00 hodin

 

Nejznámější hospody v Praze 5. U hrocha

 

Nejznámější hospody v Praze 5. V hotelu Hippo

Tradiční sklep s gotickým charakterem.

U Hrocha je kultovní pražská pivnice, která je hojně navštěvovaná pro své osvěžující plzeňské pivo a domácí atmosféru. Nachází se 5 minut chůze od Pražského hradu, což z něj činí výhodnou zastávku pro turisty. Místní často tvrdí, že v této pivnici podávají nejlepší Pilsner Urquell ve městě.

 

Stylově zařízená tradiční česká pivnice s gotickými klenbami a dřevěným nábytkem U Hrocha oplývá nádherným starosvětským šarmem. K plzeňskému pivu si můžete dát klasické barové občerstvení, jako jsou sýry, klobásy a samozřejmě obligátní nakládaný slaneček. Ačkoli bývá ve špičce často plno, pokud si nemůžete sednout, obvykle se najde místo na stání u baru.

 • Lokalita: Thunovská 10, 118 00 Malá Strana, Česká republika
 • Otevřeno: denně od 12.00 do 23.00 hodin

6. Restartování hospody

 

6. Restartování hospody

Moderní bar s příjemnou atmosférou. Nejznámější hospody v Praze.

Restart Pub je oblíbený gastropub, ve kterém se mísí šarm staré školy s elegantní moderní atmosférou. Toto pohodové místo přitahuje spoustu místních štamgastů, ale přátelský personál se snaží, aby se všichni návštěvníci cítili vítáni.

 

Odhalené cihlové zdi a jídelní lístek na křídové tabuli dodávají hospodě moderní ráz, ale točené pivo a vydatná jídla v nabídce pomáhají zachovat domácí atmosféru. Mezi jídla, která musíte ochutnat, patří šťavnaté jehněčí kolínko a tatarák se smaženými topinkami.

 • Umístění. 252, 128 00 Praha 2-Nusle, Česká republika
 • Otevřeno: pondělí – pátek od 10.00 do 14.00 hodin, sobota – neděle od 11.00 do 14.00 hodin.

7. Plzeňský sklep Jelínek

 

Plzeňský sklep Jelínek

V tomto starosvětském sklepě se zastavil čas.

Plzeňská pivnice Jelínek je pivnice s dlouholetou tradicí, která se opírá o české pivní dědictví. Plzeňský Prazdroj se zde hrdě čepuje již od počátku minulého století, takže se zdá, jako by se v tomto útulném sklípku zastavil čas.

V Praze se vedou nekonečné debaty o tom, která hospoda nabízí nejlepší pivo ve městě, ale mnozí se shodují, že Plzeňská pivnice Jelínek je přinejmenším důstojným kandidátem. Každopádně je díky své starosvětské atmosféře skvělým místem pro večerní odpočinek.

 • Lokalita: Charvátova 33, 110 00 Nové Město, Česká republika
 • Otevřeno: pondělí – pátek od 10.00 do 22.00, sobota od 10.00 do 18.00 (v neděli zavřeno)

Nejznámější hospody v Praze 8. Craft Beer Spot

 

Nejznámější hospody v Praze 8. Craft Beer Spot

Světlá a svěží hospoda s působivou nabídkou piv

The Craft Beer Spot je moderní hospoda s rozsáhlým pivním lístkem a chutnou nabídkou jídel. Je to výborná volba pro ty, kteří chtějí ochutnat řemeslné pivo v historickém centru Prahy. Nabízí 120 různých českých i zahraničních piv, takže se dá říci, že si zde přijde na své téměř každý milovník piva. Pivo na vlasy: jak pomocí piva docílit zdravých, hebkých a lesklých vlasů

Kromě působivého výběru piv má Craft Beer Spot také dobře sestavený moderní jídelní lístek. V nabídce je vynikající výběr hamburgerů, hotdogů a poke bowls. Tato LGTBQ+ přátelská hospoda přitahuje mladé lidi, kteří si chtějí užít zábavný večer v Praze.

 • Lokalita: Plaská 623/5, 150 00 Malá Strana, Česká republika
 • Otevřeno: denně od 11.30 do 23.00 hodin.

9. Deminka

Krásná restaurace a pivnice ve stylu art deco s hrdou tradicí plzeňského piva

Deminka je prestižní restaurace a brasserie, kde se podává Pilsner Urquell a dokonalá česká kuchyně. Byla založena v roce 1886 a je jedním z nejdéle fungujících podniků svého druhu v Praze. Luxusní interiér ve stylu art deco je pečlivě udržovaný a původní výzdoba odráží dědictví herny.

Mezi slavné bývalé mecenáše Deminky patří Jaroslav Hašek, Fráňa Šrámek a Stanislav Kostka Neumann – jedni z nejslavnějších českých umělců. Toto vyhlášené místo najdete ve Škrétově, pouhých 5 minut chůze od Národního muzea.

 • Lokalita: Škrétova 1, 120 00 Nové Město, Česká republika
 • Otevřeno: denně od 11.00 do 23.00 hodin.

Nejznámější hospody v Praze 10. Nubeerbar

Trendy gastropub s personálem znalým piva

Nubeerbar je moderní pražská hospoda, která nabízí řemeslná piva a šťavnaté burgery. Tento podnik v centru města nabízí řemeslná piva, přičemž většina z 22 piv na čepu pochází z místních pivovarů.

Pro ty, kteří hledají jídlo na zapití alkoholu, určitě stojí za to vyzkoušet domácí burger Nubeerbar. Elegantní a vzdušný interiér baru působí moderním dojmem, ale přátelský a znalý personál pomáhá udržovat příjemnou a pohostinnou atmosféru. Nejznámější hospody v Praze.

 • Lokalita: Balbínova 1, 120 00 Vinohrady, Česká republika
 • Otevřeno: pondělí-středa od 16:00 do 23:00, čtvrtek-pátek od 16:00 do 24:00, sobota od 17:00 do 24:00, neděle od 17:00 do 22:00.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button