ZAHRANIČNÍZajímavosti

Kde je nejlepší sedět v letadle – Pořadí

Kde je nejlepší sedět v letadle? Sestavili jsme žebříček nejlepších sedadel v letadle pro váš styl cestování Dokonalé sedadlo v letadle může znamenat rozdíl mezi skvělým a nešťastným letem, zejména v autokaru. Zajistit si jedno z nejlepších míst v letadle na příští cestu však nemusí být jen modlitba a zbožné přání.

 

Kde je nejlepší sedět v letadle

 

Kde je nejlepší sedět v letadle

 

Znalost nejlepších sedadel v letadle pro váš cestovní styl a priority vám pomůže užít si příští let. Udělali jsme průzkum, abyste nemuseli! Zde jsou nejlepší strategie pro výběr nejlepšího sedadla do letadla pro vaše potřeby.

 

Za nejlepší místa v letadle se obvykle považují výstupní řady, místa u uličky nebo u okna a místa v blízkosti přední části letadla. Na krátké služební cestě můžete chtít sedadlo u uličky blízko přední části letadla, abyste mohli po příletu co nejrychleji vystoupit. Pokud cestujete autokarem, zde je několik tipů, jak si cestování zlepšit, ať už jsou vaše potřeby jakékoli.

 

Jaká jsou nejlepší místa v letadle?

 

Jaká jsou nejlepší místa v letadle

 

  • Nejlepší sedadlo pro plynulou jízdu: Sedadlo nad křídlem
  • Nejlepší místo pro spící cestující: nejlepší místo pro spící cestující: sedadlo u okna blízko přední části letadla.
  • Nejlepší sedadlo pro maximální prostor pro nohy: nejlepší prostor pro nohy: sedadlo u uličky ve druhé výstupní řadě
  • Nejlepší místo pro rychlé opuštění letadla: Nejlepší místo pro opuštění letadla: kterékoli sedadlo v blízkosti přední části letadla (na levé straně v případě dvoumístného letadla).
  • Nejlepší sedadlo pro lidi, kteří dbají na bezpečnost: sedadlo v zadní části letadla
  • Nejlepší sedačka pro cestování s dětmi: Nejlepší místo pro cestování s dětmi v letadle: sedadlo v přepážce u okna
  • Nejlepší sedadlo pro klimatizaci: jakékoli prostřední sedadlo
  • Nejlepší sedadlo pro větší cestující: jakékoli sedadlo u uličky

Jak jsme si vybrali nejlepší místa v letadle

 

Jak jsme si vybrali nejlepší místa v letadle

Každý cestující je jiný. Někteří z nás usnou ještě před startem letadla, jiní cestují s dětmi nebo se potýkají s dlouhými nohami. Může se vám také snadno udělat nevolno nebo můžete mít z létání obavy. Neexistuje tedy jedno nejlepší místo pro každého.

Nejlepší sedadlo pro hladkou jízdu

 

Nejlepší sedadlo pro hladkou jízdu

Turbulencím se za letu prakticky nevyhnete, ale pokud si vyberete sedadlo blízko středu letadla, nad křídlem, bude jízda v nerovnostech méně znatelná.

Čím dále sedíte od křídla, tím výraznější jsou turbulence. Pokud si představíte pohyby letadla v reakci na turbulence jako otáčení kolem středového bodu (těžiště), můžete si představit, že lidé v blízkosti přídě nebo ocasu se budou pohybovat nahoru a dolů mnohem více, než když sedíte v blízkosti otočného bodu.

Pokud máte na výběr mezi několika letadly na stejné trase, volba většího letadla obvykle znamená plynulejší jízdu. Těžší letadla obvykle hůře reagují na nerovnosti vzduchu. Na webových stránkách většiny leteckých společností se vedle ceny letenky zobrazuje typ letadla.

 

Nejlepší sedadlo pro spáče – Kde je nejlepší sedět v letadle

Usínáte před odletem letadla? Pokud ano, pravděpodobně jste už zažili tu hrůzu, když jste se uprostřed letu probudili a zjistili, že slintáte na milou cestující vedle vás. Možná vás někdo hrubě vzbudil, abyste si mohli odskočit na toaletu, nebo vás udeřil do hlavy projíždějící vozík s nápoji.

 

Pokud si chcete zdřímnout, vyberte si sedadlo u okna blízko přední části letadla a nejlépe na levé straně.

Sedět u okna znamená, že vás lidé ve vaší řadě nemusí budit, aby si odskočili na toaletu, a letuška se nemusí natahovat přes vás, aby podala občerstvení ostatním lidem ve vaší řadě. Kromě toho je opření o okno pohodlnější a můžete ovládat osvětlení (spustit stínítko).

 

V přední části letadla je méně hluku a levá boční okna bývají vzhledem k umístění předních dveří mimo střed. Můžete si tak opřít hlavu o sloupek mezi okny a pohodlněji relaxovat.

 

Nejlepší sedadlo pro lidi, kteří mají rádi prostor pro nohy

Jako vysoký člověk znám problémy, které s sebou nese nošení extra dlouhých nohou. Pocítil jsem závist, když jsem viděl menší lidi, kteří se na sedadle svíjeli v embryonální poloze nebo natahovali nohy až do řady.

Pokud jste vertikálně nadaní, zkuste si najít místo v nouzové řadě, nejlépe uličku. Mnohá letadla mají dvě výstupní řady nad křídlem a druhá řada je nejlepší, protože v první výstupní řadě se před vámi nebude možné sklopit. Zajímavosti o Rusku 16 zajímavostí

 

Výstupní řada je často lepší než přepážková řada, protože si můžete natáhnout nohy pod sedadlo před vámi, čímž získáte podstatně více prostoru.

 

Může se to zdát samozřejmé, ale skvělou volbou jsou také sedadla v prémiové ekonomické třídě. Ve většině případů jsou tato místa k dispozici až do nástupu do letadla. Získání elitního statusu u letecké společnosti (i toho nejzákladnějšího) často usnadní získání těchto bezplatných upgradů.

 

Nejlepší sedadlo pro rychlé vystoupení z letadla

V letadle jste možná strávili hodiny, ale někdy se vám může zdát, že posledních 15 minut čekání na výstup z letadla je nejdelších ze všech. Kde je nejlepší sedět v letadle.

Výběr sedadla blízko přední části letadla znamená nejrychlejší výstup. Pokud letíte dvoumístným letadlem, vyberte si sedadlo vpředu s přístupem do levé uličky. Nástupní dveře jsou vždy na levé straně, takže tato ulička bývá rychlejší než ulička vpravo.

 

Nejlepší sedadlo pro lidi, kteří dbají na bezpečnost

 

Studie zjistila, že při havárii letadla mají cestující sedící v zadní části letadla 69% šanci na přežití, zatímco cestující sedící nad křídlem 56% a cestující sedící v přední čtvrtině letadla 49%. Závěr byl, že nejbezpečnější jsou cestující v zadní části letadla. Papírové letadlo – Jak vyrobit nejlepší papírová letadla

Nejbezpečnějším způsobem dopravy je samozřejmě stále létání.

Nejlepší sedadlo pro cestování s dětmi – Kde je nejlepší sedět v letadle?

 

Nejlepší sedadlo pro cestování s dětmi - Kde je nejlepší sedět v letadle?

Pokud cestujete s dětmi, znáte tu hrůzu, když sedíte na prostředním sedadle a děti se vrtí a hází kolem sebe. V poslední vteřině pak přichází nouzové situace na toaletě. Může to být nepohodlné, ale správné sedadlo může vše usnadnit.

Pokud cestujete s dětmi, snažte se obsadit řadu s přepážkou. V těchto řadách je vpředu více místa, takže děti mohou vstát a občas se vykroutit (samozřejmě bez zapnuté kontrolky bezpečnostních pásů). To také znamená, že děti neobtěžují cestující ve frontě před vámi, což snižuje počet upřených pohledů.

 

Sedadla v přepážkách jsou také často umístěna v blízkosti toalet (protože v některých letadlech jsou přepážky dále vzadu), což usnadňuje řešení nouzových situací v poslední vteřině.

 

Pokud máte k dispozici přepážkovou řadu, je nejlepší posadit děti k oknu nebo na prostřední sedadlo (pokud cestujete se dvěma dětmi) a vyhnout se sedadlu u uličky (nebo si ho rezervovat pro sebe). Okénko je pro děti zdravým rozptýlením a hlavně zabraňuje tomu, aby do nich narazil vozík s nápoji, cestující spěchající na toaletu nebo aby spadly do uličky.

 

Nejlepší sedadla pro klimatizaci

Cestování s notebookem může často znamenat neustálé hledání portů pro napájení klimatizace. Jedná se o standardní elektrické zásuvky, které najdete ve své domácnosti. Většina leteckých společností dnes inzeruje výkon klimatizace ve svých letadlech, ale bohužel je to trochu zavádějící.

 

Pokud plánujete používat klimatizaci, musíte se podívat na jednotlivé letecké společnosti a zjistit, jak ji nabízejí ve svých letadlech. Některé letecké společnosti, například Alaska Airlines, nabízejí pro každé sedadlo samostatnou elektrickou zásuvku a konektor USB. Jiné letecké společnosti, například United Airlines, mají pro každou řadu jeden společný výstup klimatizace. Nejrychlejší bojovník Top 13 nejrychlejších bojovníků na světě

 

U leteckých společností se sdílenými elektrickými zásuvkami se zaměřte na prostřední sedadlo, protože sdílená elektrická zásuvka se obvykle nachází pod tímto sedadlem, u nohy sedadla nejblíže uličce. Pokud máte vy nebo váš spolujezdec prostřední sedadlo, je použití této zásuvky mnohem méně nepohodlné.

 

Pokud hledáte elektrickou zásuvku pro svůj notebook, je lepší zvolit prostřední sedadlo, a to i přes ostatní nevýhody tohoto sedadla. Jak změkčit vlasy: 5 přírodních způsobů

 

Nejlepší sedadlo pro větší cestující – Kde je nejlepší sedadlo v letadle

 

Nejlepší volbou je sedadlo do uličky, protože vám umožní naklonit se do uličky, takže se nebudete mačkat na osobu vedle vás.  Většina lidí si neuvědomuje, že loketní opěrky v uličce se ve skutečnosti zvedají, takže jízda je mnohem pohodlnější. Když se poprvé posadíte, může se zdát, že je loketní opěrka zajištěná. Kde je nejlepší sedět v letadle. Nahmatejte malé tlačítko nebo páčku umístěnou pod loketní opěrkou, téměř na zadní straně sedadla. Když ji podržíte dole, opěrka se odemkne a umožní vám zvednout ji úplně nahoru, abyste získali mnohem více místa.

 

Závěr  – Kde je nejlepší sedět v letadle

Každý cestující má určitý styl létání a cestování, díky kterému mu vyhovují jiná sedadla. Pokud si předem zarezervujete nejlepší místo v letadle, můžete se zbavit mnoha stresů spojených s cestováním.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button