O ZEMÍCHZajímavosti

Zajímavosti o Rusku 16 zajímavostí

Zajímavosti o Rusku 16 zajímavostí. Věděli jste, že v roce 2019 navštívilo Rusko více než 5 milionů turistů? Ačkoli se to může zdát hodně lidem, Rusko je země, kterou mnoho lidí nikdy nenavštívilo. Je to nedoceněná destinace, kterou byste si měli přidat na svůj seznam, pokud jste tak ještě neučinili. Rusko je ideální cestovní destinací, kde můžete poznat vynikající jídlo, zajímavou kulturu a krásnou architekturu!

 

Zajímavosti o Rusku 16 zajímavostí

 

Zajímavosti o Rusku 16 zajímavostí

 

Uvažujete o cestě do Ruska? Pokud ano, měli byste před cestou vědět několik informací. Přečtěte si 16 faktů o Rusku, kvůli kterým budete chtít brzy naskočit do letadla.

 

1. Nejdelší železnice na světě je v Rusku

Věděli jste, že nejdelší železnice na světě se nachází v Rusku? Transsibiřská magistrála vede z Moskvy do Vladivostoku a měří celkem 5 772 kilometrů. Pokud si chcete udělat čas a cestovat po Rusku vlakem, Transsibiřská magistrála vám to usnadní. V závislosti na svém finančním rozpočtu a na zážitcích, které chcete zažít, si můžete vybrat, zda chcete cestovat v kabině první třídy, nebo na sedadlech třetí třídy.

Transsibiřská magistrála má dokonce spojení s Čínou a Mongolskem, pokud máte chuť navštívit i tyto země. Přečtěte si více: Přečtěte si více.

 

Zprávy o Rusku

 

Zprávy o Rusku

 

2. Rusko je domovem mnoha slavných literárních děl

Pokud patříte mezi milovníky literatury, pravděpodobně víte, že Rusko je domovem těch nejlepších a nejuznávanějších spisovatelů. Mezi velké ruské spisovatele patří Alexandr Puškin, Alexandr Solženicyn, Ivan Turgeněv a Vladimir Nabokov. Mezi slavné ruské autory, které možná znáte, patří Fjodor Dostojevskij (Zločin a trest) a Lev Tolstoj (Vojna a mír) a Anton Čechov (slavný dramatik, jehož dílo Racek).

 

Mnozí slavní literární spisovatelé mají svá muzea, která můžete v Rusku navštívit. Nejvíce jich najdete v Moskvě a Petrohradě. Ať už patříte k jejich nadšencům, nebo je neznáte, můžete se o nich a o ruské literatuře dozvědět něco nového, když navštívíte jejich muzea.

 

3. V Rusku je 12 aktivních sopek

 

Dalším překvapivým faktem o Rusku je, že má 12 aktivních sopek! Z těchto sopek je Kamčatka jednou z nejnavštěvovanějších díky své dostupné poloze.

 

Pokud jste milovníky přírody a krásné krajiny, měli byste navštívit Kamčatku. Na této aktivní sopce roste více než 1 000 různých druhů rostlin. Zajímavá fakta o Rusku. Žijí zde také medvědi hnědí, ovce a vlci. Kamčatku můžete navštívit na vlastní pěst nebo se vydat na prohlídku s průvodcem. Pokud nemluvíte rusky, je jednodušší zvolit organizovanou prohlídku.

 

Fakta o Rusku

 

Fakta o Rusku

4. Sibiř tvoří většinu území

Věděli jste, že Sibiř tvoří 77 % území Ruské federace? Sibiř je rozsáhlý region na severu Ruska. Přestože tvoří 77 % území, žije na Sibiři kvůli drsným podmínkám pouze 20 % Rusů.

 

Sibiř jsme přejeli v létě a bylo to krásné. Sibiř nám velmi připomínala Kanadu. A lidé byli velmi přátelští a pohostinní. Pokud rádi cestujete mimo vyšlapané cesty, měli byste navštívit Sibiř. Je proslulá svými přírodními krásami, a pokud budete mít štěstí, můžete dokonce spatřit soby.

5. Rusové mají spoustu pověr.

Další zajímavostí o Rusku je, že Rusové mají obecně mnoho pověr a tradic. Jednou z nejběžnějších tradic je dávat květiny pouze v lichém počtu. Mnoho Rusů se domnívá, že sudý počet květin je určen pouze pro hřbitovy. Pokud dáte Rusovi sudý počet květin, bude to brát osobně.

 

Kromě toho, že Rusové nerozdávají sudý počet květin, věří také, že byste neměli nosit oblečení naruby. Pokud nosíte oblečení naruby, Rusové věří, že vás zmlátí.

 

6. Rusko má jednu z nejrušnějších metropolí na světě

Stanice moskevského metra je čtvrtou nejrušnější stanicí metra na světě. Zajímavá fakta o Rusku. Více vytížené jsou pouze stanice metra v Soulu, Šanghaji a Tokiu. V Rusku se metrem přepraví více než 2 miliardy lidí ročně.

Jednou z nejlepších věcí, které Rusko nabízí, je to, že místní obyvatelé i turisté se díky němu snáze pohybují. Vlaky jezdí téměř všude, kam se dá jet.

 

Zajímavá fakta o Rusku 

 

 

7. Tetris byl vynalezen v Rusku

Mnoho lidí neví, že hra Tetris byla vynalezena v Rusku. V roce 1984 vytvořil Alexej Pajitnov první verzi hry Tetris pro počítač Electronika 60. Hra se rychle ujala a rozšířila se po celém Rusku. V roce 1987 byla hra vydána v Evropě a Severní Americe a stala se jednou z nejpopulárnějších počítačových her na světě.

 

Co se učí v Rusku

 

Co se učí v Rusku Zajímavá fakta o Rusku

 

8. Rusové se učí neusmívat

Dalším z nejlepších ruských faktů je, že Rusové se během dospívání učí neusmívat. Zatímco v mnoha kulturách je úsměv známkou štěstí a přátelskosti, Rusové ho tak nevnímají. Pro Rusy je úsměv známkou slabosti a neprojevování skutečných citů. Rusové se usmívají na lidi, které dobře znají a na kterých jim záleží, ale ne na cizí lidi, jak to dělá mnoho jiných kultur.

Pokud se na Rusa na ulici usmějete, nečekejte, že vám úsměv oplatí, ale zjistili jsme, že mnoho Rusů se na vás při jízdě autem v Rusku usmívá a mává.

 

9. Rusko je rozlohou největší zemí

Podle celkové rozlohy je Rusko největší zemí světa. To je pro cestovatele vynikající, protože je zde spousta možností, co objevovat. Celková rozloha Ruska je 6 601 665 km2. To se rovná 11 % celkové rozlohy světa! Pro srovnání, druhou největší zemí je Kanada s rozlohou 3 855 101 km2.

10. 54 % ruské populace tvoří ženy

Mezi mužskou a ženskou populací v Rusku je velký rozdíl. Zatímco ženy v Rusku tvoří 54 % populace, muži jen 46 % Proč je v populaci tak velký rozdíl? Populační propast vznikla během druhé světové války, kdy padlo 25 milionů ruských vojáků. Přestože válka již neprobíhá, muži v Rusku mají stále mnohem kratší průměrnou délku života než ženy.

Mnoho Rusů žije ve venkovských komunitách, kde je způsob života drsný. Ruští muži jsou často oběťmi nehod při lovu, špatné lékařské péče a přílišného množství vodky. Můžeme potvrdit, že vodka se v Rusku pila v každou denní dobu. Plemena psů z Ruska: 10 plemen psů.

 

Jak velké je Rusko? Zajímavá fakta o Rusku

 

Jaká je rozloha Ruska

 

11. Lidové tance jsou v Rusku tradicí

Lidový tanec je důležitou součástí ruské historie a ruské kultury. Chorovod je jedním z nejrozšířenějších druhů ruského lidového tance. Tento styl tance spočívá v tom, že lidé tančí v kruhu a drží se přitom za ruce.

 

Rusové předvádějí lidové tance na festivalech, trzích a v divadle. Pokud máte možnost vycestovat do Ruska, určitě navštivte představení ruského lidového tance, abyste se dozvěděli více o ruské kultuře a tradicích.

 

12. 20 % stromů na Zemi se nachází v Rusku.

Pokud jste milovníky přírody, tato skutečnost vás jistě potěší. Přibližně 20 % všech stromů na světě se nachází v Rusku. To je přibližně 640 miliard stromů.

Mnoho těchto stromů se vyskytuje v odlehlých oblastech Sibiře. Jsou součástí divokých, nedotčených lesů, do kterých je příliš chladno cestovat. Tyto nedotčené lesy jsou domovem ohroženého tygra sibiřského.

 

Rusko Zajímavá fakta o Rusku

 

Rusko

 

13. V Rusku se nachází nejchladnější vesnice na světě

Vzhledem k drsným ruským zimním podmínkám asi nikoho nepřekvapí, že v Rusku se nachází nejchladnější vesnice na světě. Zimy v ruském městě Ojmjakon mají v průměru -58 stupňů Celsia. Nejnižší zaznamenaná teplota v Oymyakonu je -96 stupňů Fahrenheita.

 

Život v těchto drsných teplotách má své nevýhody. Pokud se například někdo snaží nosit brýle venku, brýle mu na obličeji přimrznou. Také auta musí zůstat ve vyhřívaných garážích, jinak nenastartují.

 

Pokud se chcete vydat na výlet do nejchladnější vesnice na světě, nebude to snadné. Abyste se tam dostali, musíte nejprve cestovat do Jakutska a odtud je to dva dny jízdy do Ojmjakonu. Pokud se rozhodnete navštívit Oymyakon, nezapomeňte se na zimu pořádně obléct.

 

Vše o Rusku – Zajímavosti o Rusku

 

Vše o Rusku Zajímavá fakta o Rusku

 

14. Rusko prodalo Aljašku za 7,2 milionu dolarů

V roce 1897 prodalo Rusko Aljašku Spojeným státům za pouhých 7,2 milionu dolarů. S ohledem na inflaci je to dnes asi 120 milionů dolarů. V té době Rusko potřebovalo peníze a na Aljašce nežilo mnoho ruských osadníků.Účesy pro řídké vlasy.

15. Rusko má 11 časových pásem

Věděli jste, že Rusko je tak velké, že má 11 různých časových pásem? Ačkoli má Rusko 11 časových pásem, stále není zemí s největším počtem časových pásem. Francie má nejvíce časových pásem kvůli všem malým ostrovům, které jsou součástí Francie. Rusko sice nemá nejvíce časových pásem, ale i tak jich má hodně. Pokud se rozhodnete cestovat po Rusku, můžete zažít jet lag, aniž byste opustili zemi!

 

16. Bajkal má více vody než kterékoli jiné jezero na Zemi

Bajkal, který se nachází na Sibiři, je podle objemu vody největším sladkovodním jezerem na světě. Obsahuje 23 % světových zásob sladké vody a má více vody než všechna velká jezera v Severní Americe dohromady.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button