POŽADAVKYZajímavosti

Papež přijede v září na Slovensko

Papež přijede na Slovensko v září. Papežova cesta by měla začít návštěvou Bratislavy, hlavního města Slovenska. 

 

 

Papež přijede v září na Slovensko

 

Vatikán 4. 12. července – Papež František v neděli oznámil, že po krátké zastávce v maďarském hlavním městě Budapešti odcestuje 12. července. – 15. navštíví v září Slovensko. Po únorové cestě do Iráku se jedná o papežovu druhou letošní cestu mimo Itálii. Křesťanské zázraky 10 nejzajímavějších zázraků. Cestu oznámil při nedělním požehnání na Svatopetrském náměstí.

Vatikán v samostatném prohlášení uvedl, že papež bude sloužit mši ráno 12. prosince. září v Budapešti na závěr 52. Mezinárodní eucharistický kongres. Odpoledne zahájí návštěvu Slovenska, kde navštíví hlavní město Bratislavu, poté Prešov a nakonec Košice.

 

Papež František 

 

Narodil se v Buenos Aires v Argentině. V roce 1969 byl vysvěcen na katolického kněze. V letech 1973-1979 působil jako provinciál Tovaryšstva Ježíšova v Argentině. V roce 1998 se stal biskupem v Buenos Aires a byl jmenován kardinálem. Jan Pavel II. v roce 2001. Papež přijede na Slovensko v září.  Vedl také církev v Argentině během nepokojů v prosinci 2001. Vlády Néstora Kirchnera a Cristiny Fernández Kirchnerové ho považovaly za politického soupeře. Po odstoupení papeže Benedikta XVI. dne 28. Dne 13. února 2013 bylo v konkláve zvoleno 13. Březen 2013 Kardinál Bergoglio jako nový papež. Jméno František si zvolil na počest svatého Františka z Assisi. Vypadávání vlasů? Jezte těchto 9 potravin, které zabraňují vypadávání vlasů.

 

Papež František je známý svou pokorou, důrazem na Boží milosrdenství, péčí o chudé a angažovaností v mezináboženském dialogu. Je mu přisuzován méně formální vztah k papežskému úřadu než jeho předchůdcům, například tím, že se rozhodl bydlet v Domě svaté Marty, místo aby obýval papežské apartmá v Apoštolském paláci jako předchozí papežové. Je toho názoru, že církev by měla být otevřenější. Nepodporuje bezuzdný kapitalismus, marxismus ani marxistické verze teologie osvobození. Papež František se drží tradičních názorů církve na potraty, manželství, svěcení žen a celibát.

 

Papež přijede v září na Slovensko

 

V mezinárodní diplomacii se zasloužil o dočasné plné obnovení diplomatických vztahů mezi Spojenými státy a Kubou a podporoval případy migrantů během evropské a středoamerické migrační krize. Od roku 2018 je znám jako kritik neonacionalismu. Křesťanské filmy

 

Svatý otec František čelí otevřené kritice, zejména z teologických konzervativních kruhů, za své kroky v některých otázkách, například když zveřejnil Amoris laetitia (dosl. Radost z lásky), umožnil některým civilně rozvedeným a znovu sezdaným katolíkům přistoupit ke svátosti eucharistie, nebo jeho kroky v otázce údajného krytí sexuálních skandálů duchovních, proti nimž vydal motu proprio s názvem Vos estis lux mundi.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button