POŽADAVKYZajímavosti

Křesťanské zázraky 10 nejzajímavějších zázraků

Křesťanské zázraky 10 nejzajímavějších zázraků . Největší křesťanské zázraky z celého světa . Největší křesťanský zázrak na světě . Křesťané

 

Boží skutky – křesťanské zázraky

Téměř každé náboženství má své vlastní příběhy o zázracích: božských událostech, které jako by překračovaly přírodní zákony.

Ale jak věda postupuje kupředu, mnohé zdánlivé zázraky mají nakonec vědecké vysvětlení. Víra v zázraky však přetrvává a navzdory vědeckému pokroku stále existuje mnoho zázračných jevů, které se nepodařilo vysvětlit.
Zde jsou některé z nejznámějších a nejkontroverznějších zázraků v historii – od zkapalňování krve po krvácející sochy.

Zjevení v Medžugorji – Křesťanské zázraky

V roce 1981 v malém městečku Medžugorje v dnešní Bosně a Hercegovině šest dětí oznámilo, že vidělo zjevení Panny Marie. Již léta tvrdí, že denně dostávají poselství, a dosud prý obdrželi tisíce proroctví.
„Jedním z nich je předpověď, že existuje 10 tajemství, která odhalí konec světa.“
Přestože Vatikán toto místo nikdy oficiálně nenavštívil, přilákalo v průběhu let miliony poutníků. V roce 2010 Vatikán souhlasil s vyšetřováním této události a potvrdil, že zjevení je pravdivé.

Zázrak ve Fatimě – Křesťanské zázraky

 

fatima

V roce 1917 na polích poblíž portugalské Fatimy pastýřské děti vyprávěly, že se jim ve vidění zjevila Panna Maria a řekla jim, že 13. století je rokem Panny Marie. V říjnu toho roku se stane zázrak. Události přihlížely tisíce lidí.

Kolem poledne deštivého dne se zdálo, že se Slunce mění v rotující disk, který se po spirále přibližuje k Zemi. O incidentu informovali také novinoví reportéři, kteří byli na místě. Největší pyramida 10 největších pyramid na světě

Církev přidala zázrak slunce na seznam oficiálních zázraků v roce 1930. Někteří skeptici však poukazují na to, že by se mohlo jednat o sluneční paprsek, který se objevuje v blízkosti Slunce. Deset přikázání

Permanentní inkoust – křesťanské zázraky

Obraz Panny Marie, která dává růže Juanu Diegovi, na stěně kaple během svátku Panny Marie Guadalupské.

permanentní inkoust


V roce 1531 na polích nedaleko Mexico City viděl rolník Juan Diego zjevení Panny Marie, která žádala, aby byl na její počest postaven kostel. Křesťanské filmy

Panna také požádala muže, aby nasbíral na svahu květiny a vložil je do pláště. Pak se zdálo, že plášť obsahuje otisk Panny Marie.

Jak změkčit vlasy: 5 přírodních způsobů

Přestože v průběhu let proběhlo několik vědeckých analýz takzvaného Zázraku Panny Marie Guadalupské, nikdo nedospěl k definitivnímu závěru, zda a jak byl obraz namalován, a pokud ano, jak se tak dobře zachoval.

Tajemná krev – Křesťanské zázraky

Podle legendy se v neapolské katedrále nachází lahvička s krví raně křesťanského mučedníka svatého Januária.Křesťanské zázraky.

Krev je údajně po většinu roku suchá, ale během roku třikrát záhadně zkapalní, a to ve dnech, které připomínají její život a dopad.

Podle věřících krev zkapalní, protože krev prolitá za Krista neztrácí svou moc ani po více než tisíciletí. Nevěřící tento jev vysvětlují například chemickou reakcí látek přítomných v ampuli spolu se zaschlou krví, která se při pohybu nádoby s ní smísí. Obsah ampulí však zatím nebylo možné prozkoumat, protože církev to odmítá, aby nedošlo k poškození relikvie. Největší motýl světa : 10 největších motýlů světa

Svatý Josef z Cupertina

 

Svatý Josef z Cupertina

V roce 1600 se mystik sv. Josef z Cupertina dostal do náboženského transu a údajně se začal vznášet nad davy lidí. Tuto levitaci zřejmě zažil několikrát – jednou před papežem Urbanem VIII. Křesťanské zázraky .

Křesťanské zázraky . Díky svým leteckým výkonům je tento mystik patronem pilotů. V novější historii byly další případy levitace vyvráceny jako zrakové klamy, mystifikace nebo halucinace.

Záhadná zranění

 

Rány Křesťanské zázraky

Několik lidí v historii tvrdilo, že mají stigmata, tedy rány podobné těm, které utrpěl Ježíš Kristus při ukřižování. Jeden muž, svatý Pio z Pietrelciny, krvácel na dlaních. Skeptici však tvrdí, že taková zázračná tvrzení mohou být podvodem nebo sebepoškozením. Křesťanské zázraky. Rakouští psi 5 rakouských plemen psů

Plačící socha Panny Marie

V roce 1973 začala socha v malém kostele v japonském městě Akita údajně krvácet krátce poté, co měla sestra Agnes Sasagawa v kostele zjevení Panny Marie.

Plačící socha Křesťanské zázraky

Socha několik let plakala, potila se a krvácela a byla dokonce zachycena v celostátní televizi. Sestra Anežka, která byla před zjevením hluchá, také asi o deset let později znovu uslyšela.

Romantický film Top 10 romantických filmů

Mariánská vize

 

Mariánská vize Křesťanské zázraky


V roce 1968 lidé v egyptské čtvrti Zeitoun oznámili, že viděli zjevení osvětlené ženy, která se procházela po střeše koptského kostela. Mnozí ji považovali za zjevení Panny Marie.

Křesťanské zázraky .Událost údajně vidělo mnoho přihlížejících a byla dokonce zachycena na fotografiích. Dosud nikdo nenašel důkaz, že by tyto fotografie byly zfalšovány. Hlava koptské církve v Alexandrii prohlásila, že se jedná o legitimní zázrak.
Plemena psů z Ukrajiny 5 plemen psů z Ukrajiny
 

Svatá Bernadeta

 

Křesťanské zázraky svaté Bernadety
Křesťanské zázraky . Desátky svatých se údajně po smrti nerozpadají, ale vyzařují sladkou a květinovou vůni, která je považována za znamení svatosti. Příkladem je svatá Bernadeta Soubirousová, která zemřela v roce 1879. V roce 1909 ji biskup exhumoval a zjistil, že se nerozpadla. Nyní je vystaven ve voskových stopách v kapli sv. Bernadette ve Francii.

Turínské plátno

Ačkoli se nejedná o zázrak, je Turínské plátno jednou z nejznámějších památek v historii. Rubáš je Ježíšovo pohřební plátno a obsahuje otisk jeho tváře.

Turínské plátno Křesťanské zázraky

Je prokázáno, že Turínské plátno je autentickým pohřebním plátnem, do kterého byl uložen mrtvý Spasitel.
Od roku 1578 je relikvie uchovávána v kapli katedrály sv. Jana Křtitele. Jana Křtitele v Turíně. V roce 1983 jej převzal bývalý král Umberto II. odkázal papeži Janu Pavlu II..

Křesťanské zázraky. Dnes je umístěn ve speciální nádobě naplněné argonem. V roce 1978 byl zahájen vědecký výzkumný projekt týkající se lnu. V roce 1997 plátno opět jen o vlásek uniklo požáru, tentokrát v Guariniho kapli turínské katedrály.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button