Nehty – péče o nehty , lak na nehty , ošetření nehtů
Nehet je plochý zrohovatělý útvar umístěný na horní straně kloubu prstu. Skládá se z rohovky, kořene a nehtového lůžka. Nehty obsahují nervová zakončení, kvůli kterým cítíme bolest. Nehty rostou velmi pomalu a za 1 den nedorostou asi o 0,1 mm, takže trvá až 6 měsíců, než nehet doroste do normální velikosti. Nehty na rukou rostou rychleji než nehty na nohou a v létě rostou o něco rychleji než v zimě.
Obsah článku:
Péče o nehty
Pokud se vaše rohovky štěpí nebo lámou, je to důsledek toho, že rohovka nemá dostatek stavebních prvků. V tomto stavu je nutné začít užívat vitaminy E,D,C, minerály a zabránit kontaktu rukou s chemickými látkami, např. Při práci používám ochranné rukavice.
Neměly by se řezat, ale ořezávat pilníkem v jednom směru. Nehty je také dobré nalakovat, dodá jim to pevnost a zabrání to jejich lámání. Doporučuje se je nelakovat, protože chemikálie obsažené v odstraňovači laku je poškozují a ničí.
Na poškozené a slabé nehty jsou vhodné mandlové zábaly, ošetření krémem, různé koupele, např. namáčení nehtů do olivového nebo slunečnicového oleje.
RECEPT NA OŠETŘENÍ RUKOU, KŮŽE A NEHTŮ
- smíchejte glycerinový olej, citronovou šťávu a med ve stejném množství.
- rozmixujte na hladkou směs a večer si potřete ruce.
- tato směs vydrží až 10 dní
- Mastné vlasy : 5 domácích prostředků
Bílé skvrny na nehtech
Tyto bílé skvrny na nehtech vznikají v důsledku úderu nebo poranění nehtu (např. při práci, manikúře apod.), kdy se do nehtové ploténky dostane vzduch a vytvoří se vzduchová bublina. Proto je dobré užívat vitaminy A,D, vápník a bílkoviny.
Zežloutlé nehty
Často se vyskytují u kuřáků.Lze je čistit následujícím způsobem: citronovou šťávou a roztokem peroxidu vodíku.
Hnědé nehty
Vznikají při čištění zeleniny a ovoce . Pokud se vám nedaří vyčistit nehty od hnědé barvy, použijte citronovou šťávu nebo zředěný ocet.
Mastné nečistoty na nehtech
Pokud jste auto opravovali, barvili nebo lakovali a nemůžete se zbavit nečistot , zkuste použít mycí prostředek ( solvinu ) .
Manikúra
- Jak jsme již řekli, lak je vynikající ochranou. Lak obsahuje dehydratační účinky a kdo má křehké a lámavé nehty , neměl by si je lakovat tak často.
- Součástí manikúry je také každodenní péče o nehty a jejich čištění. Pilujeme nehty ( v jednom směru ) a zatlačujeme novou kůži, která roste vedle nehtu. Kůže kolem nehtu se neřeže. Chrání je před záněty , různými infekcemi a před poraněním .
Jak si nalakovat nehty
1. Odstraňte starý lak na nehtech pomocí speciálního odlakovače.
2. Zarovnejte je pilníkem , pilujte od okraje ke středu.
3. Namočte prsty do mýdlové vody, abyste změkčili pokožku.
4. Zatlačte kůži nehtu směrem ke kořeni, aby nepřekážela při lakování.
5. Před nanesením laku si umyjte nehty.
6. Nehty nalakujte takto:
- Naneste základní vrstvu, tj. transparentní lak, a nechte zaschnout.
- Barevný lak naneste 3x, pro syté barvy stačí 2x.
- Mandlové nehty se snadno lakují: Natíráme je po celé ploše, aniž by se musely překrývat.
- Čtvercové tvary nehtů se lakují tak, že se na okrajích nehtů ponechá volný pruh, aby vypadaly delší a užší.
- Kulaté nehty se lakují stejným způsobem jako hranaté nehty.