Okrasné rostlinyOKRASNÉ ROSTLINY

Rostliny do stínu – 11 pokojových rostlin do stínu

Sázejte ve stínu. Máte v domě nebo bytě tmavá místa, kam slunce příliš nesvítí, a rádi byste je rozzářili rostlinami? Pak jste na správném místě, připravili jsme pro vás přehledný článek o stínových rostlinách.

Seznam rostlin pro stín

Rostliny ve stínu

Rostliny pro péči ve stínu

 

Místnosti a určení množství světla v dané místnosti:

  • Pokud má místnost mnoho oken a je orientována na jih, je „vysoce osvětlená“.
  • Místnosti orientované na východ nebo západ mají „centrální světlo“.
  • A konečně, místnosti orientované na sever nebo prostě bez oken mají „málo světla“.

Rostliny pro umístění ve stínu

Přečtěte si také :

11 mimořádně vhodných důvodů, proč si na zahradě vysadit strom

1. Dracena sanderova

 

Dracena sanderova

Dracena sanderova je druh bambusu , je ideální pro místa s nedostatkem světla. Je nenáročná na údržbu , potřebuje stín , relativně nižší teploty a vodu bez fluoridu ( takže ji můžete zalévat běžnou vodou z vodovodu ) . přímé slunce může poškodit listy rostliny .

Pokud listy Dracena sandera začnou žloutnout , znamená to, že má příliš mnoho slunečního záření, fluoru nebo že její kořeny přerostly. Způsob, jakým na něj dopadá světlo, mění jeho tvar.

 

2. Croton a Golden Potosovec

 

Croton

 

Kroton najdete ve většině obchodů s rostlinami. Rostlina je známá svými krásně zbarvenými listy a květy, které ke svému rozkvětu nepotřebují tolik světla. Když si koupíte kroton , zjistíte, že začíná opadávat. Ale nebojte se, za pár dní je začnou nahrazovat nové listy.

 

Zlatý Potosovec

 

Zlatý pothos , který je velmi podobný krotonu. Dobře se jí daří ve stinných interiérech . Hlavní rozdíl mezi oběma rostlinami je v jejich listech. Zlatý pothos má obrovské stálezelené listy se žlutými pruhy.

 

3. Kalanchoa – Rostliny pro stínování

 

  Kalanchoe

Kalanchoa má zářivé barvy a listy zajímavého tvaru. Pokud máte rádi rozmanitost, je pro vás tato rostlina ideální. Kalanchoe se vyskytuje v mnoha barvách , v červené , růžové , žluté a také bílé . Rostlina je poměrně nenáročná na údržbu , preferuje tmavší místa a nepotřebuje mnoho vody . Přečtěte si také :

Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

4. Bílé orchideje

 

Bílé orchideje

 

Bílá orchidej je jednou z nejlepších pokojových rostlin ve stínu. Při zakládání orchideje mějte na paměti, že musí mít čerstvý stonek s alespoň 12-14 poupaty. Zkontrolujte také, zda má zdravé listy. Bílá orchidej kvete na světle , pokud ji budete mít ve stínu, její listy budou tmavě zelené, ale když ji dáte na slunce, její listy se změní na světle zelené. S rostlinou můžete experimentovat, abyste dosáhli barvy, která se vám nejvíce líbí. Jak osedlat koně – postup a rady

 

5. Dypsis lutescens ( Zlatá palma )

 

Dypsis lutescens ( Zlatá palma )

Dypsis lutescens je jednou z dražších rostlin na tomto seznamu . Není divu , vypadá úžasně. Dypsis lutescens roste rychlostí 15-17 cm za rok a jeho konečná velikost je 1,8-2,1 metru , takže zabere poměrně dost místa. Dožívá se až 10 let. Umístěte ji tak, aby měla jasné světlo, ale ne přímé. Vystavení přímému světlu způsobí žloutnutí listů.

 

6. Greenshank

 

Celer Rostliny pro stín

 

Celer je rostlina, kterou si zamilujete. Celer je známý jako jedna z nejjednodušších rostlin na péči , snese mnoho klimatických podmínek. Celer příliš nezalévejte, protože kořeny mohou začít hnít. Když ji zaléváte, nechte ji před dalším zaléváním vyschnout.Sázejte ve stínu.

 

7. Konvalinka ( známá také jako lilie )

 

Konvalinka ( známá také jako lilie ) Rostliny do stínu

 

Lopatkovec je známý svými bílými květy a tmavě zelenými listy. Péče o ně je snadná , to je jeden z důvodů, proč jsou tak oblíbené . liliím lásky se lépe daří na slabém nebo mírném světle . množství světla, které lilii lásky nabídnete, ovlivní, jak rostlina vypadá . pokud jí poskytnete více světla, bude často kvést , pokud bude ve stínu, bude vypadat jako tradiční zelená rostlina . Lopatkovec a jeho pěstování

 

8. Filodendron

 

Philodendron Rostliny pro stín

 

 

Filodendron miluje tmavší místa v interiéru, ale nevadí mu ani občasné sluneční světlo.Tato rostlina není tak citlivá na změny klimatu jako jiné. Filodendron je třeba udržovat v rovnováze , pokud začne vadnout, změňte množství světla ( pokud je ve stínu, dejte ho na slunce, pokud je na slunci, dejte ho do stínu ).

 

9. Aglaonema

 

Aglaonema Rostliny pro stín

 

Aglaonema je oblíbená , protože existuje více variant této rostliny. Každý druh má jiný vzor listů. Jsou ideální pro lidi, kteří chtějí malou rostlinu, a navíc se o ně poměrně snadno starají. Pozor na něj v letních měsících , v tj. začíná klíčit krásně zeleně.

 

10. Sansevieria trojpásková –

Rostliny ve stínu

 

Sansevieria trojzubec Rostliny pro stín

 

Sansevieria triple banded je jedinečný typ pokojové rostliny ve stínu , protože je známo, že zlepšuje kvalitu vzduchu v místnosti. Rostlina vás okouzlí svými mečovitými listy. Péče o rostlinu je velmi snadná .Mají rády sušší místa.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button