Okrasné rostlinyOKRASNÉ ROSTLINY

Pokojové rostliny 30 nejkrásnějších pokojových rostlin

Pokojové rostliny 30 nejkrásnějších pokojových rostlin. Možná jste právě strávili hodiny nad Pinterestem nebo jste si chtěli vytvořit klidnější ložnici, do které byste se na konci dne uchýlili. Ať už je důvod jakýkoli, přidání více zeleně a svěží zeleně do vašeho domova může být skvělým způsobem, jak osvěžit váš interiér a vytvořit uklidňující prostředí.

 

Pokojové rostliny

 

pokojové rostliny

 

Samozřejmě ne každý má zelený palec, pokud jde o udržování kvetoucích rostlin, ale to nevadí, protože existuje spousta pokojových rostlin, které se dají těžko zničit a kterými můžete zaplnit své pokoje.

Nenechte se zmást jejich křehkým vzhledem, jsou odolnější, než si myslíte. Některé vydrží i silné zanedbání. Místo toho, abyste se snažili o časté zalévání každé rostliny zvlášť, podělíme se s vámi o některé z nejlepších pokojových rostlin, které vůbec nevyžadují velkou pozornost.

 

zajímavé pokojové rostliny

 

Než se zamilujete do níže uvedené rostliny, musíte zhodnotit, který typ je nejvhodnější pro množství slunečního světla, které místnost denně dostává. Dostává se na něj přímé sluneční světlo, nepřímé sluneční světlo nebo je ve stínu?

Kalanchoe tetraphylla (Kalanchoe thyrsiflora)

 

Kalanchoe tetraphylla (Kalanchoe thyrsiflora)

Kalanchoe tetraphylla (Kalanchoe thyrsiflora) je odvážný sukulent s velkými kulatými listy s růžovými špičkami. Tyto rostliny mají rády jasné světlo, takže je můžete umístit přímo na slunný okenní parapet, aby nasály všechny paprsky. Tyto rostliny mají také rády sušší stanoviště, takže se nemusíte bát, že je občas zapomenete zalít – vydrží to! Mastné vlasy : 5 domácích prostředků.

Štíhlý hlodavec

 

Štíhlý hlodavec

Mít doma plnou a živou palmu je vždy příjemný doplněk a Prunus slender je skvělá palma do začátku. Na rozdíl od jiných druhů palem je péče o tuto palmu jednodušší a vyžaduje pouze nepřímé sluneční světlo.

Senecio rowleyanus (Senecio rowleyanus)

 

Senecio rowleyanus

Přidejte tohoto malého chlapíka na poličku a sledujte, jak se stahuje dolů. Dbejte na to, aby byla umístěna na jasném, nepřímém slunečním světle, a zalévejte ji jednou za jeden až dva týdny.

Zajímavé pokojové rostliny Bulb-Albuca Namaquensis

 

Zajímavé pokojové rostliny Bulb-Albuca Namaquensis

Je to svérázná a zábavná rostlina! Nejenže se o ni snadno pečuje, ale když kvete, vydává sladkou vůni připomínající vanilku.

Pieprovec

 

Pieprovec

Tyto zářivě barevné rostliny rostou krásně v interiéru. Zadržují vodu ve stoncích a listech, takže jsou odolné vůči suchu. Při zalévání dbejte na to, abyste je nepřemokřili, a zkontrolujte, zda je půda mezi zaléváním zcela suchá. Rostliny do stínu – 11 pokojových rostlin do stínu.

Zlatý Potosovec

 

Zlatý Potosovec

Voláme všechny černé palce: tato popínavá liána si vysloužila přezdívku „ďáblův břečťan“ pro svou schopnost odolávat téměř černým podmínkám a nedostatečnému i nadměrnému zavlažování.

Aglaonema

 

Aglaonema

„Pokud jste spíše zapomnětliví, výbornou rostlinou je Aglaonema. Aglaonema snáší nadbytek H2O a je k dispozici v celé škále barev včetně zelené, růžové, bílé a červené.

Jadeit rostlina (Jadeit rostlina)

 

Jadeit rostlina (Jadeit rostlina)

Nefritová rostlina zadržuje vodu ve svých kulatých listech, takže někdy vydrží i déle než měsíc bez jakékoliv pozornosti. Pokud dostanou vodu, začnou se rehydratovat a růst. Umístěte ji na slunné okno (nejlépe na jižní nebo západní stranu) a zalévejte, když je půda suchá. Jitrocel tučný a jeho pěstování

Asparagus setaceus (Chřest obecný)

 

  Asparagus setaceus (Chřest obecný)

Tato bujně rostoucí rostlina snáší mnohem náročnější podmínky než jiné kapradiny – díky tomu, že technicky vzato není kapradinou. Asparagus setaceus se přizpůsobuje světlým místům i tmavším zákoutím. Pokojové rostliny. Udržujte půdu vlhkou a bude se jí dařit.

Pilea peperomioides (Pilea peperomioides)

 

Pilea peperomioides (Pilea peperomioides)

Podle Malé knihy o pokojových rostlinách a další zeleni roste Pilea peperomioides nejlépe na stinném místě (nebo na zimním parapetu) s týdenní zálivkou. Bonus: oddenky vyrůstající ze základny stonku můžete přesadit a darovat.
Rostliny do ložnice : 15 nejlepších květin do ložnice.

Juka – Pokojové rostliny

 

Juka - Pokojové rostliny

Recept na šťastnou juku je jednoduchý: slunce, slunce a ještě jednou slunce. Sázejte do dostatečně hluboké nádoby, abyste vyvážili dřevnaté stonky, které jsou těžké, a zalévejte střídmě. Yucca jako pokojová rostlina: pěstování, péče a tipy

Tilandsie (Tillandsia)

 

Tilandsie (Tillandsia)

Zeminu pro květináče můžete mít v kůlně. Tillandsie roste zcela bez půdy. „Stačí je každých 10 dní ponořit na dvě až tři hodiny do vody.

Celer (Chlorophytum comosum)

 

Celer (Chlorophytum comosum)

Co je lepší než celer? Několik zelených vlasáčů. Rychle rostoucí výhonky vytvářejí malé „děti“, které lze přesadit na jiné místo, abyste měli více zeleně. Jen se držte na dobře osvětlených místech a nezapomínejte každý týden zalévat.

Lilie míru (Lilie míru)

 

Lilie míru (Lilie míru)

Pokud jste náchylní k přemokření, vyzkoušejte lopatkovec. Lopatkovci mohou v akváriu téměř „růst“. Při dostatku světla vytvářejí po celý rok také čepelovité květy. Lopatkovec a jeho pěstování

Aloe

 

Aloe

Vzhledem k tomu, že aloe dává přednost nepřímému světlu, bude se jí líbit místo na pracovním nebo nočním stolku. Pro optimální růst ji každý týden nebo dva pořádně namočte.

Břečťan obecný (Břečťan obecný)

 

Břečťan obecný (Břečťan obecný)

Dlouhé úponky lze nechat viset na krbové římse nebo na poličce, ale tato popínavá rostlina se hodí i do topií (nebo na stěny stadionů). Rostliny do kuchyně : 8 nejlepších rostlin do kuchyně.

Zajímavé pokojové rostliny Dračí strom (Dracena)

 

Zajímavé pokojové rostliny Dračí strom (Dracena)

Ušetřete místo na okenním parapetu a zastrčte tuto málo osvětlenou odrůdu do neoblíbeného rohu. Zajímavé pokojové rostliny. Pozor, majitelé domácích zvířat: Dracena je toxická pro psy i kočky, proto ji držte dál od domácích zvířat.

Calathea ornata

 

Calathea ornata

„Modlitební rostliny“ vytvářejí listy dostatečně pěkné na to, aby zastínily kytici, a k jejich údržbě nepotřebujete diplom botanika. Pro dosažení nejlepších výsledků udržujte rostlinu vlhkou (ne přemokřenou) a vyhněte se jasnému světlu. Rostliny do koupelny : 17 rostlin do koupelny.

Gumový fík (Gumový fík)

 

Gumový fík (Gumový fík)

Ve své domovině v Asii mohou být kaučukovníky vysoké i více než 30 metrů. Pravidelné prořezávání udrží okrasnou odrůdu pod kontrolou. Fíkovník v květináči snese jasné přímé světlo, ale umístěte ho na mírně zastíněné místo a on vám za to poděkuje. Zalévejte, když půda vyschne – přibližně každý týden.

Zajímavé pokojové rostliny Bromélie

 

Zajímavé pokojové rostliny Bromélie

Stejně jako ananas patří bromélie do čeledi broméliovitých. Tato rostlina „vydrží dlouho. Vytváří mladé rostliny nebo boční výhonky, které nahrazují původní rostlinu. Její oblíbená teplota se pohybuje kolem 21 stupňů, což ji činí přívětivou pro domácnost. Bromélie a její pěstování

Kalanchoe

 

Kalanchoe

Kalanchoe vyžaduje jen velmi málo péče. Tento sukulent zadržující vodu vytváří barevné zvonkovité květy a snáší suché podnebí a výkyvy teplot. Nevadí jí ani sedmistupňové zimní počasí.

Beaucarnea recurvata (Palma opakovaná)

 

Beaucarnea recurvata (Palma opakovaná)

Tato pomalu rostoucí palma se oficiálně nazývá Beaucarnea recurvata a ráda se vyhřívá na slunném okně. Nezalévejte palmu oháňku příliš velkým množstvím vody, protože stonky vyčerpávají její zásoby.

Zajímavé pokojové rostliny Náprstník

 

Zajímavé pokojové rostliny Náprstník

Orchidej phalaenopsis pochází z tropických asijských zemí, má ráda slabé světlo a vlhčí podnebí, ale je nenáročnější, než by se mohlo zdát z jejích nápadných květů. Zajímavé pokojové rostliny Náprstník. Orchideje a jejich pěstování „Většina orchidejí je poměrně tolerantní.
Jak pečovat o orchidej – 10 nejlepších rad pro péči o ni

Filodendron

 

Filodendron

Filodendrony si můžete zamilovat. Jejich název doslova pochází z řeckých slov philo- (což znamená „láska“) a dendron (což znamená „strom“). Většina druhů snese tmavá zákoutí i řídké zalévání. Mají rády sucho, proto je nezalévejte častěji než jednou týdně.

Zajímavé pokojové rostliny Ohnivec (Crown-of-thorns)

 

Zajímavé pokojové rostliny Ohnivec (Crown-of-thorns)

Ano, tato rostlina může vytvářet pichlavé rostliny, ale není zrovna vybíravá. Tento sukulentní keř vydrží bez vody týden i déle, a přesto vytváří krásné květy „po celý rok“.

Schlumberger

 

Schlumberger

Pokud jste spíše typ, který to nechá být a zapomene na to, postačí vám cokoli z čeledi kaktusovitých. Tento druh, který se prodává jako kaktus na Den díkůvzdání nebo jako vánoční kaktus, má členité listy a bílé, růžové, červené nebo fialové květy.

Zajímavé pokojové rostliny Zamiokulkas (Zanzibar Gem)

 

Zajímavé pokojové rostliny Zamiokulkas (Zanzibar Gem)

Oficiální název rostliny je Zamioculcas zamiifolia a pochází z východní Afriky. Tento druh, přezdívaný „král nezničitelných rostlin“, snáší nebezpečnou trojici zabijáků rostlin: sucho, málo světla a opravdu nízkou vlhkost. Zamiokulkas a jeho pěstování

Sansevieria trifasciata (Dracaena trifasciata)

 

Sansevieria trifasciata (Dracaena trifasciata)

Hadinec, jedna z mnoha sansevirií, se obtížně ničí. Ty vydrží bez vody až měsíc. Listy jsou obvykle tuhé, ostré a špičaté.

Zajímavé pokojové rostliny společnosti Sheffler

 

Zajímavé pokojové rostliny společnosti Sheffler

Tento stálezelený keř, známý také jako deštníkový keř, může venku dorůst až do výšky 4,5 metru, ale v interiéru roste pod dohledem zapomnětlivého zahradníka pomaleji. Stejně jako mnoho jiných rostlin může být mírně jedovatá.

Pokojové rostliny – Dífenbachia

 

Pokojové rostliny - Dífenbachia

Umístěte tuto krásku vedle okna se závěsem a chraňte nové listy před dalším sluncem. Na filtrovaném světle je tato nápadná rostlina spokojená.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button