OKRASNÉ ROSTLINYOkrasné rostliny

Rostliny do kuchyně : 8 nejlepších rostlin do kuchyně

Rostliny do kuchyně můžete vybírat podle několika kritérií, například : jaký účel mají mít ( okrasný nebo pouze užitkový) , jak často do kuchyně svítí slunce a také, a to je nejdůležitější, podle prostoru, který chcete rostlinám v kuchyni věnovat. Vybrali jsme 8 nejlepších rostlin, které můžete mít ve své kuchyni.

 

1. Břečťan (Hedera helix)

 

Popínavý břečťan

 

Svěží, zelená rostlina, která je ideální k zavěšení nad umyvadlo nebo k umístění za okno. Břečťan popínavý Light Ivy se snadno pěstuje v interiéru (pokud je na přímém slunci) a dodá krásnou barvu každé kuchyni. Její špičaté listy mají různé odstíny zelené s akcenty bílé, žluté a černé, takže si můžete být jisti, že najdete odrůdu, která se hodí do vaší kuchyně. 

 

Proč je to skvělá rostlina do kuchyně: Břečťan popínavý pomáhá čistit vzduch, protože je jedním z nejlepších reduktorů škodlivin v interiéru, jako jsou formaldehyd, benzen, plísně a bakterie. Tuto rostlinu udržujte mimo dosah koček, psů a dalších čtyřnohých přátel, protože břečťan je pro ně jedovatý. Jedovaté rostliny :15 běžných rostlin jedovatých pro psy.
 

 

2. Aloe Vera (Aloe Barbadensis Mille)

 

Aloe Vera

Aloe vera, označovaná jako „rostlina nesmrtelnosti“, je jednou z nejodolnějších rostlin. Krásná a osobitě vypadající rostlina plná vitamínů a minerálů, které jsou skvělé pro vaši pokožku, má aloe vera v květináči jako přístup do lékárny 24 hodin denně.

 

Proč je to skvělá rostlina do kuchyně: Mějte ji vedle sporáku a bude se vám hodit, až se nevyhnutelně popálíte. Stačí odříznout spodní list u stonku, odstranit trny podél okraje, podélně rozdělit list a na vnitřní straně naplněné gelem udělat zářezy. Gel vetřete přímo do popáleniny a pocítíte téměř okamžité chladivé účinky.

 

3. Aspidistra elatior (Aspidistra Elatior) – Kuchyňské rostliny

 

Aspidistra Elatior

 

Pořiďte si do kuchyně neobvyklou rostlinu v podobě této statné a bezproblémové pokojové rostliny. Je to světle zelená a listnatá rostlina a snáší mnohem více než ostatní chřestovce, včetně extrémně nízkého osvětlení, extrémního a kolísavého tepla a zřídkavé zálivky. Bez ohledu na to, jak špatně si myslíte, že udržujete věci při životě, bylo by těžké tuto rostlinu zabít. Umístěte ji do rohu kuchyně, snídaňového koutu nebo jídelny.

 

Proč je to skvělá rostlina do kuchyně: Nikdy nevíte, jaké klima bude vaše kuchyně během roku třídit. (jeden den je vlhké a plné páry z plotny, druhý den je suché a horké ze zapnuté trouby). Ať se ve vaší kuchyni stane cokoli, tato rostlina to přežije.

 

4. Pilea melounová (Pilea cadierei)

 

Meloun pilea Rostliny do kuchyně

Máte všechny spotřebiče z nerezové oceli? Vhodným doplňkem jsou zelené a kovově stříbrné listy rostliny Melon Pilea. Uchovávejte ji v závěsném koši a mimo dosah horkého nebo studeného průvanu (např. topení nebo klimatizace).

 

Proč je to skvělá rostlina do kuchyně: Je to další rostlina a díky tomu, že je vhodná k zavěšení, ušetříte cenné místo na podlaze nebo na nábytku.

Dárek pro tátu : 22 tipů na dárek pro tátu

 

5. Celer (Chlorophytum Comosum)

 

  Celer Rostliny do kuchyně

Je také nenáročný na péči, daří se mu v různých podmínkách a nevyžaduje žádnou velkou péči. Rostlinu můžete mít kdekoli v kuchyni – u okna na slunci, na desce pod horními skříňkami – a sledovat, jak roste při občasném zalévání a zastřihávání.

 

Proč je to skvělá rostlina do kuchyně: Celer je vynikající přírodní čistič vzduchu, který pomáhá odstraňovat pachy, výpary a škodliviny z prostředí.

 

6. Bazalka (Ocimum basilicum) – Kuchyňské rostliny

 

  Bazalka Rostliny do kuchyně

 

Bazalka je skutečně jednou z nejjednodušších bylinek, které můžete v kuchyni pěstovat. Vězte, že má ráda dostatek slunce, nemá ráda chladná a průvanová místa a má ráda vlhkou půdu. Pokud máte kuchyňské okno orientované na jih, je tato rostlina určena právě vám.

 

Proč je to skvělá rostlina do kuchyně: Proč platit peníze za pár snítek bazalky v obchodě, když si můžete vypěstovat vlastní? Nejlepší zpráva: Rostlině se nejlépe daří při častém stříhání.

 

7. Sansevieria trifasciata (Dracaena trifasciata)

 

  Sansevieria trefoil

Sansevieria triple-stripe nepotřebuje mnoho vody ani světla.

Proč je to skvělá rostlina do kuchyně : Pokud jste zaneprázdnění a nezbývá vám tolik času na rostliny, je Sansevieria trident tou pravou rostlinou. Rostlina je vyšší než široká, takže nezabírá mnoho místa a stačí ji zalévat jednou za dva týdny v závislosti na rychlosti vysychání půdy.

8. Pothos – Rostliny do kuchyně

 

Pothos Rostliny do kuchyně

Téměř 9 z 10 rostlin, které najdete v kuchyni, jsou Pothos. Jsou to odolné rostliny, které se vyrovnají s jakýmikoli světelnými podmínkami.Rostliny do kuchyně.

Proč je to skvělá rostlina do kuchyně: Pothos je rostlina vhodná do závěsných květináčů.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button