OKRASNÉ ROSTLINYPsi

Jedovaté rostliny :15 běžných rostlin jedovatých pro psy

Některé původní rostliny, ačkoli jsou pro člověka zcela bezpečné, jsou pro psy jedovaté, a dokonce smrtelné. V článku je uvedeno 15 oblíbených domácích rostlin jedovatých pro psy, spolu s fotografiemi pro rychlou identifikaci .Jedovaté rostliny pro psy :

 

1. Aloe Vera

 

1. Aloe Vera

Některé části rostliny aloe jsou pro psy bezpečné: šťáva a gel, které se nacházejí uvnitř listů, se mohou používat jako lokální léčba odřenin kůže a psi mohou bezpečně pít šťávu z aloe. Při žvýkání rostliny však může být pes vystaven toxinům zvaným antrachinonové glykosidy, které mohou způsobit průjem a zvracení. Aloe je pro psy považována za mírně toxickou.

2. Ivy

 

2.Ivy

Břečťan jistě vypadá pěkně, když vypadne z květináče nebo se kaskádovitě snáší na cihlovou zeď, ale pokud váš pes listy sežere, nebude to nic pěkného. Některé druhy břečťanu obsahují toxiny, včetně triterpenoidních saponinů a polyacetylenových sloučenin, které způsobují nadměrné slinění, zvracení, průjem a bolesti břicha:

Pes , pes domácí mazlíček – Cesta od vlka k domácímu mazlíčkovi

3. Tlustý list vejčitého tvaru

 

3.Tučňák list

Tlustolistý ovíjivec , obecně známý jako nefrit, je kaučukovník oblíbený pro své těžko hubitelné vlastnosti a schopnost dožít se až 100 let. Je toxický pro domácí zvířata, ačkoli toxické sloučeniny nejsou dobře známy. Nefritové rostliny mohou kromě těžko identifikovatelného příznaku: deprese, způsobit zvracení a zpomalení srdečního rytmu. Jitrocel tučný a jeho pěstování

4. Dífenbachia

 

4.Dífenbachia

Tato běžná pokojová rostlina vykazuje typ toxicity, s jakou se setkáváme u některých jiných tropických rostlin, například u filodendronu. Listy obsahují malé ostré krystalky šťavelanu vápenatého, které mohou psovi podráždit tlamu a způsobit silný otok a pálení tlamy a jazyka. Vzácně může toto podráždění vést k dýchacím potížím a v závažných případech i ke smrti. Ardeny Bouvier

5. Filodendron

 

5.Philodendron

Stejně jako Dieffenbachia je Philodendron oblíbenou volbou pro nenáročnou údržbu, ale ostré krystalky šťavelanu vápenatého v listech mohou při požití dráždit psí tlamu a způsobit silný otok a pálení tlamy a jazyka. Vzácně může toto podráždění vést k dýchacím potížím a v závažných případech i ke smrti.

6. Zlatý Potosovec

 

6.Golden pothos

Stejně jako jeho blízký příbuzný filodendron je i potos zlatý těžko hubitelnou pokojovou rostlinou s velmi malými nároky. To však bohužel znamená, že po požití může způsobit stejné příznaky jako filodendron. Drobné ostré krystalky šťavelanu vápenatého obsažené v listech mohou psovi podráždit tlamu a způsobit silný otok a pálení tlamy a jazyka. Vzácně může toto podráždění vést k dýchacím potížím a v závažných případech i ke smrti.

7. Japonský cykas

 

7.Japonský cykas

Japonské cyklámeny dodají vašemu domovu okamžitý exotický vzhled, ale všechny části rostliny – od semen a kořenů až po listy – jsou pro psy a kočky jedovaté. Tato rostlina má tak špatnou pověst jako rostlina jedovatá pro psy, že je uvedena jako jedna z nejjedovatějších rostlin pro psy . Toxin Cyc může způsobit zvracení, průjem a v některých případech záchvaty, letargii a selhání jater.

8. Zamiokulkas

 

8.Zamiokulkas

Rostlina Zamiokulkas , která je atraktivní svou schopností prospívat v prostředí s nedostatkem světla, může způsobit nežádoucí reakce, jako je zvracení a průjem. Rostlina Zamiokulkas obsahuje krystaly šťavelanu vápenatého, které mohou způsobit podráždění a otok úst a dýchací potíže. Zamiokulkas a jeho pěstování

9. Caladium

 

9.Caladium

Kaládium je oblíbené pro své barevné listy. Jedná se však o původní rostlinu, která je při požití pro psy jedovatá. Kaládium má v listech ostré krystalky šťavelanu vápenatého, které mohou psovi podráždit tlamu a způsobit silný otok a pálení tlamy a jazyka. Vzácně může toto podráždění vést k dýchacím potížím a v závažných případech i k úmrtí.Jedovaté rostliny psi.

10. Dracena voňavá

 

  10.Dracena vonná Jedovaté rostliny psi

Hlavním příznakem při požití rostliny, která se nazývá dračinec vonný, je zvracení – někdy i krve -, ale může také vést ke ztrátě chuti k jídlu a depresi. Tuto reakci způsobují sloučeniny zvané steroidní saponiny, které jsou nebezpečné pro psy i kočky.

11. Asparagus setaceus

 

11.Asparagus setaceus Jedovatá rostlina psi

Asparagus setaceus je tak opeřený, že byste nečekali, že jde o příbuzného lilie. Bohužel obsahuje toxin, který po požití může způsobit zvracení a průjem a podráždění kůže psa.

12. Adénium (Pouštní růže)

 

12.Adenium Jedovaté rostliny psi

Nic se nevyrovná starobyle vypadajícímu kmeni pouštní růže a jejím nádherným květům, ale pokud ho váš pes okusuje, nebude to hezké. Pouštní růže obsahuje toxin zvaný srdeční glykosid, který může způsobit příznaky jako zvracení, průjem, deprese, nepravidelný srdeční rytmus a dokonce i smrt.

13. Strelícia

 

13.Strelitzia Jedovatá rostlina psi

Rajský pták je vynikající pokojová rostlina, která získala své jméno podle nápadného opeření svého jmenovce. Pokud ji však váš pes sní, můžete do 20 minut očekávat nevolnost, zvracení a ospalost.

14. Lopata

 

Lopatkovec Jedovaté rostliny psi

Lilie pokojová je vhodnou pokojovou rostlinou pro ty, kteří chtějí vytvořit elegantní minimalistický vzhled. Ale pokud ho váš pes sní, nestojí to za to. Rakytník řešetlákový je další rostlinou, která obsahuje krystaly šťavelanu vápenatého, jež způsobují silné podráždění úst, nadměrné slinění a potíže s polykáním. Lopatkovec a jeho pěstování

15. Aglaonema

 

15.Aglaonema Jedovatá rostlina psi

Aglaonema je skvělá rostlina pro ty, kteří chtějí do místnosti dodat hodně zelené barvy bez přílišného osvětlení. Tato lehká rostlina je však pro psy, kteří ji jedí, náročná. Listy však obsahují krystalky šťavelanu vápenatého, které mohou způsobit bolest a otok úst, zvracení a potíže s polykáním a dýcháním.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button