OKRASNÉ ROSTLINYZajímavosti

Exotické stromy – 10 nejkrásnějších stromů

Exotické stromy. V dnešním článku se podíváme do fascinujícího světa exotických stromů. Tyto jedinečné rostliny nás udivují svou krásou, neobvyklým tvarem a původem. Pojďme si projít seznam deseti nejzajímavějších exotických stromů, které jsou rozšířené po celém světě. Připravte se na cestu do říše zázračné flóry!

 

Exotické stromy

 

Exotické stromy

 

 

 

Exotické stromy nám přinášejí fascinující rozmanitost přírody. Jejich jedinečné vlastnosti, tvary a barvy nás ohromují a dokazují, jak úžasná a rozmanitá může být rostlinná říše. V tomto článku jsme se podívali na deset nejznámějších exotických stromů, které se vyskytují na různých místech světa. Tyto stromy nás neustále překvapují svou krásou a jedinečností – od majestátních baobabů po barevnou kůru a nádherné květy. Pokud máte možnost, vydejte se na průzkum a zažijte úžasné dobrodružství v exotickém světě flóry! Barvy duhy

1. Baobab africký (Adansonia digitata)

 

Africký baobab (Adansonia digitata)

 

Africký baobab se podobně jako život z fantasy příběhů vyznačuje osobitým vzhledem. Díky svému mohutnému kmeni a vysoké koruně je jedním z nejcharakterističtějších stromů na světě. Tento strom, který se vyskytuje v subsaharské Africe, je známý svou schopností zadržet ve svém kmeni až tisíc litrů vody.

 

2. Strom Sangre de drago (Croton lechleri)

 

Strom Sangre de drago (Croton lechleri)

 

Tento strom, známý také jako krvavý strom, pochází z amazonského deštného pralesa. Její červená šťáva se používá v tradiční medicíně a má léčivé účinky. Kromě toho má sangre de drago vynikající schopnost hojit rány a v amazonské kultuře je považován za symbol života.

 

3. Kauri (Agathis) – Exotické stromy

 

Kauri (Agathis) - Exotické stromy

 

Kauri je obrovský strom, který roste na Novém Zélandu. Díky své impozantní velikosti a stáří je kauri jedním z nejúžasnějších dřevin na světě. Jeho dřevo je velmi cenné a používá se k výrobě nábytku a uměleckých děl.

 

4. Kapok (Ceiba pentandra)

 

Kapok (Ceiba pentandra)

 

Kapok je majestátní strom, který se vyskytuje v tropických oblastech Ameriky, Afriky a Asie. Díky své velkolepé koruně a obrovským trnům na kmeni je kapok jednou z nejfotografovanějších exotických rostlin na světě. Kromě toho se jeho dutá vlákna používají k výrobě polštářů a izolačních materiálů.

 

5. Kafrovník (Erythrina caffra) – Exotické dřeviny

 

Kafrovník (Erythrina caffra) - Exotické dřeviny

 

Tento strom pocházející z Jižní Afriky se vyznačuje nádhernými červenými květy. Kafrovník je oblíbeným cílem milovníků ptactva, protože jeho květy lákají mnoho druhů ptáků. Kromě toho se kafrovník pro své léčivé vlastnosti používá také v tradiční medicíně.

 

6. Strom zdobený květy (Tabebuia)

 

Strom zdobený květy (Tabebuia)

 

Rod Tabebuia zahrnuje několik druhů stromů, které jsou známé svými krásnými květy. Tyto exotické stromy jsou rozšířené v tropických a subtropických oblastech Ameriky. Jejich květy jsou v různých barvách, včetně žluté, růžové a fialové, a vytvářejí nádherné květinové koberce.

 

7. Papoušek stromový (Eucalyptus deglupta) – Exotické dřeviny

 

Papoušek stromový (Eucalyptus deglupta) - Exotické dřeviny

 

Tento impozantní strom pochází z deštných pralesů na ostrově Nová Guinea. Jeho nejvýraznějším znakem je kůra, která mění barvy od zelené přes modrou, fialovou až po oranžovou. Tato barevná paleta dělá z tohoto stromu skutečnou vizuální lahůdku. Co dělat s řídnoucími vlasy během menopauzy

 

8. Hadí ovocný strom (Averrhoa bilimbi)

 

Hadí ovocný strom (Averrhoa bilimbi)

 

Hadí ovoce je exotický strom pocházející z Malajsie a dalších zemí jihovýchodní Asie. Její plody mají podobu dlouhých hadovitých plodů s kyselou chutí. Hadí strom je také oblíbený v tradiční medicíně při léčbě různých onemocnění.

 

9. Kakaovník (Theobroma cacao)

 

Kakaovník (Theobroma cacao)

 

Kakaovník je známý svými plody, které se používají k výrobě čokolády. Tento exotický strom pochází z tropických oblastí Ameriky. Jeho plody jsou obalené sladkou dužinou, která obsahuje kakaové boby. Kakaovník je důležitým zdrojem příjmů pro mnoho místních komunit a jeho plody jsou oblíbenou pochoutkou po celém světě. Jak často zalévat palmu

 

10. Dračí strom (Dracaena draco) – Exotické dřeviny

 

Dračí strom (Dracaena draco) - Exotické stromy

 

Dračí strom je jedním z nejznámějších exotických stromů, který pochází z Kanárských ostrovů a Madeiry. Má charakteristický vzhled se silným kmenem a korunou zelených listů. Lidé mu však dali název „dračí strom“ kvůli jeho míze, která připomíná krev. Tento strom má také kulturní význam a je považován za symbol síly a plodnosti.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button