HISTORIE A DINOSAUŘIZajímavosti

Největší pyramida 10 největších pyramid na světě

Největší pyramida 10 největších pyramid na světě . Největší pyramidy jsou majestátní již od starověku , na tehdejší dobu jsou to neuvěřitelné stavby .pyramidy mají často opravdu ohromující rozměry. Návštěvníci žasnou a jsou zvědaví na ty největší. Dnes se podíváme na 10 největších pyramid na světě a seřadíme je podle výšky.

Když pomyslíme na pyramidy, v myšlenkách se nám vybaví starověký svět. Tento seznam však bude zahrnovat i jednu modernější verzi , která slavnou pyramidovou stavbu vynáší do nových výšin, a také největší starověké pyramidy, které na turisty působí už tisíce let.

 

10. El Castillo ( 30 m )         

Největší pyramida

 

El Castillo

 

Kultovní chrám El Castillo je středem mnoha místních legend a je známý svou ohromující architekturou. Matematické a astronomické schopnosti Mayů dlouho fascinovaly a vrtaly hlavou nadšencům. Největší pyramida.  Preciznost architektury pyramidy je i na dnešní poměry stále působivá. Pokud někdo stojí u paty hradu El Castillo a tleská, zvuk se odráží od stavby a okolní krajiny a vytváří cvrlikání připomínající volání ptáků Quetzal.

Největší hrad světa : 10 největších hradů na světě

9. Cestiova pyramida ( 36 m )

 

  Cestiova největší pyramida

 

O stavbu této pyramidy požádal římský místodržitel a prétor Gaius Cestius Epulo. Předpokládá se, že byl inspirován strmými pyramidami v Núbii. Po dobytí Egypta Římany v roce 30 př. n. l. obliba egyptské architektury v Římě prudce vzrostla a její architektonický vliv byl jasně patrný na Cestiově pyramidě.

Co dělat, aby mi vlasy rostly rychleji

8. Menkaureova pyramida ( 61 m ) Největší pyramida

 

Největší Menkaureova pyramida

 

Nejmenší ze tří slavných pyramid v Gíze, Menkaureova pyramida, se pyšní složitými komnatami a nádhernými řezbami, které jsou pro archeology neocenitelné. Navzdory tomu, co si někteří lidé myslí, egyptské pyramidy ve starověké říši ve skutečnosti nesloužily jako hrobky faraonů. Místo toho pravděpodobně sloužily jako památníky zemřelých panovníků a uchovávaly předměty, které by byly potřeba v posmrtném životě. Jedny z nejlepších příkladů egyptského sochařství byly objeveny v Menkaureově pyramidě.

7. Pyramida Slunce ( 65 m ) 

 

Pyramida Slunce Největší pyramida

 

Jedna z nejzáhadnějších pyramid a největší stavba svého druhu na západní polokouli, Pyramida Slunce, byla postavena ve starověkém městě Teotihuacán. Největší pyramida, Pyramida Slunce, a její protějšek, Pyramida Měsíce, byly považovány za svatá místa postavená na počest zrození bohů Slunce a Měsíce. Město Teotihuacán je údajně prvním skutečným městem ve Střední Americe a kdysi v něm žilo více než 100 000 lidí.

 

6. Mauzoleum prvního císaře Čchin (100 m ) Největší pyramida.

 

Mauzoleum prvního císaře Qin

 

Toto úctu budící mauzoleum je místem odpočinku prvního čínského vládce Čchin Š‘-chuanga. Čchin Š‘-chuang byl prvním císařem sjednocené Číny a vybudoval slavné památky jako Velkou čínskou zeď a kanál Lingkus. Jeho mauzoleum obsahovalo přibližně 8 000 terakotových vojáků v životní velikosti a stovky dalších figur, jako jsou koně a vozy, které ho měly střežit v posmrtném životě. Úžasné mauzoleum Čchin Š‘-chuanga a jeho terakotové armády je označováno za „osmý div světa“.

 

5. Slash pyramida (104 m )

 

  Šikmý Největší pyramida

 

Největší pyramida . Klenutá pyramida , první, která byla postavena na nekropoli v Dahšúru, se může pochlubit výrazným neobvyklým vzhledem. Když pyramida faraona Snefera dosáhla určité výšky při sklonu 54 stupňů, hrozilo, že se pod vlastní vahou zřítí. Poté byl úhel upraven tak, aby byla pyramida úspěšně dokončena. Klenutá pyramida je považována za nejlépe zachovanou stavbu na nekropoli v Dahšúru a zachovala si více původního hladkého povrchu než ostatní pyramidy.

 

4. Červená pyramida (105 m)

 

Červená pyramida Největší pyramida

 

Tuto vysokou pyramidu nechal postavit faraon Sneferu, otec faraona Chufua, a byla druhou Sneferovou pyramidou. Stavba Červené pyramidy údajně začala po zklamání faraona Sneferua. Úhel červené pyramidy je 43 stupňů, což odpovídá korigovanému úhlu na vrcholu zlomené pyramidy.

 

3. Luxorská pyramida Las Vegas  (106 m) Největší pyramida v Las Vegas.

 

  Luxor Las Vegas 

 

Ačkoli si mnoho lidí spojuje pyramidy spíše s dávnou historií než s moderními stavbami, starobylá konstrukce inspirovala impozantní památku: Luxorskou pyramidu. Výstavba kolosální pyramidy stála 375 milionů dolarů a v době otevření byla nejvyšší budovou na Las Vegas Strip. Tento pozoruhodný hotel a kasino se pyšní černým skleněným exteriérem a světelnou střechou Luxor Light. Luxorská pyramida je inspirována Velkou pyramidou v Gíze.

 

2. Rachefova pyramida ( 136 m)

 

Rachefova největší pyramida

Faraon Chafre následoval svého otce faraona Chufua a postavil svou hrobku vedle Velké Chufuovy pyramidy, aby přispěl k rozvoji nekropole v Gíze. Zdá se, že několik pohřebních komor v hloubi pyramidy zůstalo nedokončených, propojených hrázemi ze žuly a alabastru. Rachefova pyramida má dva samostatné vchody. Jeden je na úrovni terénu a druhý je asi 12 metrů vysoko, ale oba vchody jsou na severní straně pyramidy.

1. Chufuova pyramida ( 139 m)

Největší pyramida

 

  Chufuova pyramida největší pyramida na světě

Chufuova pyramida , Velká pyramida v Gíze, je podle výšky největší pyramidou na světě. Tato pyramida, která byla postavena jako hrobka egyptského faraona Chufua, je pravděpodobně nejznámější z pyramid v Gíze. Je také nejstarším ze sedmi divů světa a jediným, který dosud stojí. Původně měla tato ohromující pyramida hladký bílý povrch z vápence, ale v průběhu let byl povrch drancováním a povětrnostními vlivy opotřebován. Chufuova pyramida byla postavena jako první z pyramid v Gíze a podle odhadů obsahuje 2,3 milionu kamenných bloků.Je největší pyramidou.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button