CestováníHISTORIE A DINOSAUŘI

Největší hrad světa : 10 největších hradů na světě

Největší hrad na světě 10 největších hradů na světě Najít největší hrad na světě není tak snadné. Zaprvé, ačkoli se běžně definuje jako „obranná stavba postavená jako sídlo panovníka nebo šlechtice“, není vždy jasné, co to vlastně hrad je.


Za druhé, co by se mělo použít jako měřítko velikosti a jak to zjistit? Podle Guinnessovy knihy rekordů je Pražský hrad největším hradním komplexem, zatímco Wikipedie popisuje hrad Windsor jako největší obydlený hrad.

 

 

10. Edinburský hrad 35 737 metrů čtverečních 

 

Edinburský hrad

 

Edinburský hrad, který se nachází na vyhaslém sopečném útesu, dominuje panoramatu skotského Edinburghu. Několik současných budov pochází ze 16. století. století. Významnou výjimkou je kaple svaté Markéty, která je nejstarší památkově chráněnou budovou v Edinburghu a pochází z počátku 12. století. století. Největší hrad světa : 10 největších hradů na světě.

9.Citadela v Aleppu 39 804 metrů čtverečních 

 

Citadela v Aleppu

Citadela v Aleppu je jedním z nejstarších hradů na světě. Stojí na 50 metrů vysokém kopci v centru syrského Aleppa. Osídlení kopce se datuje nejméně do poloviny 3. století. tisíciletí př. n. l. Budova, kterou obývalo mnoho civilizací včetně Řeků, Byzantinců, Ajjúbovců a Mamlúků, pochází z větší části ze 13. století. století.

8. Himedži 41 468 m2 

 

Himedži

Hrad Himedži je všeobecně považován za nejkrásnější japonský hrad a jako jeden z mála přežil ničivou občanskou válku, zemětřesení i válečné útoky. Na dnešním místě byla poprvé postavena pevnost ve 14. století. století, které se v průběhu staletí postupně zvyšovaly. Hradní komplex v dnešní podobě byl dokončen v roce 1609.Největší hrad na světě : 10 největších hradů na světě.

7. Budínský hrad 44 674 metrů čtverečních 

 

Budínský hrad

Budínský hrad, který se nachází na jižním cípu Hradního vrchu v maďarské Budapešti, byl poprvé opevněn v roce 13. století po útoku Mongolů, který vedl obyvatele Budína k hledání lépe chráněné čtvrti. Na hradě se dnes mísí architektonické slohy od gotiky po baroko, které byly opakovaně napadány a následně přestavovány v dobovém stylu.

6. Spišský hrad 49 485 metrů čtverečních 

 

Spišský hrad Největší hrad na světě 10 největších hradů na světě

Spišský hrad na východním Slovensku je jedním z největších středověkých hradů ve střední Evropě. Hlavní část hradu pochází z první poloviny 13. století. století opevněn kamennými zdmi a v polovině 15. století dolní nádvoří. Nachází se na krásném místě v přírodě a často se zde natáčely filmy jako Dračí srdce (1996) nebo Poslední legie (2006).

Největší hrad světa : 10 největších hradů na světě

Podívejte se také na :

10 nejúžasnějších kostelů na světě

5. Pevnost Hohensalzburg 54 523 metrů čtverečních 

 

Pevnost Hohensalzburg Největší hrad na světě 10 největších hradů na světě

Hrad Hohensalzburg v rakouském Salcburku je jedním z největších a nejzachovalejších hradů v Evropě. Hrad byl postaven v roce 1077 a v letech 1495 až 1519, kdy dosáhl víceméně dnešních rozměrů, byl výrazně rozšířen.

4. Hrad Windsor 54 835 m2 

 

Hrad Windsor Největší hrad na světě 10 největších hradů na světě

Hrad Windsor je často označován za největší obydlený hrad na světě a rozhodně je největším hradem v Anglii. Je jedním z oficiálních sídel královny Alžběty II., která na hradě tráví mnoho víkendů v roce a využívá ho ke státním i soukromým zábavám.

3.Pražský hrad 66 761 metrů čtverečních , největší hrady a zámky.  

 

Pražský hrad Největší hrad na světě 10 největších hradů na světě

Pražský hrad je jedním z největších hradů na světě (největší podle Guinnessovy knihy rekordů). Hrad pochází z 9. století. století a byl několikrát rozšířen až do druhé poloviny 18. století. století. Na samotném hradě se nachází komplex památek, včetně katedrály sv. Víta a baziliky sv. Jiří.

2.Mehrangarh 81 227 metrů čtverečních , největší hrady a zámky 

 

Mehrangarh Největší hrad na světě 10 největších hradů na světě

Ačkoli se oficiálně nazývá pevnost, pevnost Mehrangarh lze snadno považovat za indický hrad. Nachází se na 122 metrů vysokém kopci, má 36 metrů vysoké a 21 metrů široké hradby a vstupuje se do něj sedmi branami. Pevnost byla původně postavena v roce 1459 zakladatelem Džódhpuru Ráem Džódhou poté, co sem přesunul své hlavní město z Mandore. Většina dnešních staveb však pochází ze 17. století. století.

1. Hrad Malbork 143 591 metrů čtverečních , největší hrady. 

 

Hrad Malbork Největší hrad na světě 10 největších hradů na světě

Největší hrad na světě. Hrad Malbork se nachází v Polsku a je největším hradem na světě. Hrad založili v roce 1274 němečtí rytíři, kteří jej využili jako své sídlo k porážce polských nepřátel a ovládnutí vlastních severních pobaltských území. Hrad byl několikrát rozšířen, aby mohl hostit rostoucí počet rytířů až do jejich ústupu do Königsburgu v roce 1466.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button