CestováníZAHRANIČNÍ

Kdy vyrazit na Island – počasí a doprava

Kdy se vydat na Island. Toto je nejlepší doba pro návštěvu Islandu, protože je zde ideální počasí, málo lidí a mnoho dalšího. Cestování je teď možná složité, ale využijte naše inspirativní nápady na výlety a naplánujte si další dobrodružství. 

 

Kdy se vydat na Island

 

Kdy se vydat na Island

 

V posledním desetiletí se Island stal jednou z nejoblíbenějších evropských destinací, protože cestovatelé stále častěji objevují tuto nadpozemskou zemi starobylých ledovců a drsných fjordů, která se hodí i na Instagram.

Než si rezervujete letenku do této oblíbené ostrovní země, promyslete si, co chcete během cesty vidět a dělat, protože roční období může rozhodnout o tom, co bude k dispozici. Některé atrakce, jako například proslulé islandské horké prameny, jsou přístupné celoročně, zatímco přírodní úkazy, jako je polární záře nebo půlnoční slunce, je nejlépe vidět v určitých měsících.

V tuto dobu je nejlepší navštívit Island a pozorovat velryby, polární záři a mnoho dalšího.

Nejlepší doba pro návštěvu Islandu

 

Nejlepší doba pro návštěvu Islandu

 

Rozdělili jsme nejlepší časy pro návštěvu podle toho, co Island nabízí.

Nejlepší doba pro návštěvu Islandu pro ideální počasí

 

Nejlepší doba pro návštěvu Islandu pro ideální počasí

Letní měsíce – červenec a srpen – jsou na Islandu nejteplejší a již dlouho jsou nejoblíbenějším obdobím pro návštěvu. A v červnu, kdy je 24 hodin denního světla, je tu zhruba stejně turistů jako na vrcholu léta. Ani v tomto období však není špatné počasí (déšť a silný vítr) ničím neobvyklým. Díky proměnlivému podnebí na ostrově můžete často zažít všechna čtyři roční období během jediného dne.

 

Na Islandu může být relativně teplo až do prvního říjnového týdne. Proto je ideální naplánovat návštěvu na září (většina lidí se po návratu dětí do školy zmenšila). V květnu je také dostatek denního světla na prohlídku památek a vyšší teploty.

 

Pokud však chcete prozkoumat některé vzdálenější kopce a fjordy. Možná to není nejvhodnější doba k návštěvě, protože některé silnice zůstávají uzavřené, dokud neroztaje zimní sněhová pokrývka. Pro vážné zájemce o Island je nejvhodnějším obdobím pro návštěvu léto. Když jsou všechny horské silnice otevřené a všechny nejznámější trasy přístupné.

 

Kdy se vydat na Island na pozorování velryb na Islandu

 

Kdy se vydat na Island na pozorování velryb na Islandu

Nejlepší měsíce pro pozorování velryb na Islandu jsou červen a červenec. Na severu Islandu budete mít širší prostor pro návštěvy velryb a delfínů. Které se pohybují v Atlantickém oceánu od května do srpna; několik velryb dokonce zůstává až do konce roku. V létě tudy proplouvají také modré velryby.

 

V letních měsících se v Reykjavíku objevují slibné počty vlhovců a delfínů. Zatímco kosatky se v první polovině roku shromažďují na západě Islandu podél poloostrova Snaefellsnes.

 

Kdy se vydat na Island za horkými prameny?

 

Kdy se vydat na Island za horkými prameny?

Koupání v horké vodě je na Islandu jednou z nejdůležitějších součástí místní kultury, a to jak ze společenského, tak z wellness hlediska. Veřejné bazény v Reykjavíku jsou otevřené po celý rok (a v zimě jsou obzvlášť osvěžující), ale na ostrově jsou také stovky skrytých „horkých lázní“. které využívají geotermální aktivity přímo pod svým lávovým povrchem. Vyzkoušejte je v září nebo ještě lépe v první polovině října, kdy jsou ještě všechny přístupné po horské silnici, ale davy turistů již výrazně poklesly.

 

Pro cestovatele, kteří chtějí navštívit Modrou lagunu, nejznámější geotermální lázně. Nejvhodnější doba pro návštěvu je mimo sezónu a v období mezi sezónami, kdy je zde méně lidí (každoročně sem proudí statisíce lidí).
Sopky v Evropě – Víte, které z nich jsou stále aktivní?

 

Nejlepší doba pro návštěvu Islandu za polární září

 

Nejlepší doba pro návštěvu Islandu za polární září

K pozorování polární záře potřebujete tři základní faktory: tmu, jasno a zvýšenou sluneční aktivitu. Jeho pozorování je často neuchopitelné, jako když vidíte neonové chuchvalce větru, zvláště když předpovědi hřmících blesků zkazí procházející mraky.

Aby se cestovatelé vyhnuli zklamání, neměli by si nikdy plánovat cestu na Island jen kvůli polární záři, protože počasí na ostrově je příliš rozmarné. Nejlepší způsob, jak optimalizovat své šance na spatření polární záře na Islandu, je navštívit jej mezi polovinou října a březnem, kdy je delší noční doba, a vydat se do přírody, aby se snížilo okolní světelné znečištění.

 

Nejhorší časy pro návštěvu Islandu – Kdy jet na Island?

 

Nejhorší časy pro návštěvu Islandu - Kdy jet na Island?

Vzhledem k bohatství nádherných scenérií a sezónních přírodních jevů v zemi neexistuje špatná doba pro návštěvu Islandu. Hledači polární záře přicházejí do země během temných zimních měsíců. Zatímco ti, kteří se honí za půlnočním sluncem a dlouhými hodinami denního světla. Snaha navštívit zemi v létě. Cestovatelé, kteří navštíví Island na jaře a na podzim, samozřejmě. Mohou využít mírnějšího počasí a denního světla, takže nejlepší doba pro návštěvu Islandu závisí na tom, co chcete během cesty vidět a dělat.

 

Přesto jsou nejteplejší měsíce roku nejhorším obdobím pro návštěvu, pokud doufáte, že se vyhnete náporu turistů. Největší počet cestujících je zaznamenán v červenci a srpnu. Velké atrakce, jako je Modrá laguna, Zlatý kruh, jižní pobřeží a Jökulsárlón, jsou obzvláště přeplněné. Zimní pneumatiky – kompletní průvodce výběrem

Pokud navštívíte ostrov v tomto ročním období, zvažte návštěvu odlehlejších částí ostrova. Například západní fjordy nebo východní Island. Které mají vlastní úkryty ve fjordech. Výhledy a vodopády, které jsou stejně působivé jako přírodní zajímavosti v okolí hlavního města – ne-li ještě působivější.

 

Nejlevnější časy pro návštěvu Islandu

 

Nejlevnější časy pro návštěvu Islandu

Výlet na Island může být cenově docela dostupný, zejména ve srovnání s jinými evropskými destinacemi. Cestovatelé z  Europe často nacházejí výhodné nabídky letenek do této ostrovní země – sledujte slevy, abyste na své cestě ušetřili ještě více. Ubytování, výlety, atrakce a jídlo mohou být během roku poměrně drahé, ale můžete ušetřit, pokud navštívíte zemi mimo sezónu, což je obvykle od pozdního podzimu do začátku jara, s výjimkou prosince (letní měsíce jsou obvykle nejpřeplněnější a nejdražší období pro návštěvu).

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button