Cestování

Co si vzít na dovolenou u moře – kontrolní seznam

Co si vzít na dovolenou k moři – Kontrolní seznam pro cestu na pláž. Na dovolenou k moři jsem se balila už tolikrát, že vím, co si zabalit. Pokud tedy patříte k těm, kteří si vždycky lámou hlavu nad tím, co si vzít na dovolenou, určitě se vám bude líbit tento seznam plážového vybavení, který jsem sestavila.

Obsah článku:

Co si vzít na dovolenou k moři

 

Co si vzít na dovolenou k moři

 

Do tohoto seznamu jsem zahrnula vše, co potřebujete, abyste na pláži nebo u bazénu nejen dobře vypadali, ale také abyste měli všechny základní věci, které potřebujete k pohodlné a praktické dovolené na pláži.

Ať už přemýšlíte, co si sbalit na týden u moře, nebo na měsíc, s tímto seznamem na dovolenou u moře si sbalíte dokonalý plážový šatník a budete na cestě do tropické destinace během chvilky. Čínské hůlky – legendy, jak je používat a tabu

 

Kontrolní seznam

 

Kontrolní seznam

Abych vám to usnadnila, rozdělila jsem tento seznam plážového vybavení do kategorií: oblečení, boty, plážové věci, tašky, toaletní potřeby, elektronika a cestovní doklady. Starověké ruiny 10 nejúžasnějších starověkých ruin na světě

 

Co si vzít na dovolenou k moři – oblečení

 

Co si vzít na dovolenou k moři - oblečení

Co si vzít na dovolenou na pláž za oblečení, je opravdu osobní volba. Ale radím vám, abyste si na dovolenou na pláži nebrali příliš mnoho věcí, protože je prostě nebudete nosit. Zjistíte, že většinu času budete stejně v plavkách.

Pokračujte ve čtení mých tipů, jak se sbalit na dovolenou na pláži, pokud jde o oblečení.

1. Bikiny/plavky

 

Jednou z nejdůležitějších věcí, které si musíte na dovolenou zabalit, jsou bikiny. Doporučuji vzít si s sebou dvoje plavky, jedny si můžete obléknout, zatímco druhé schnou.

2.  Sarong

Při balení budete samozřejmě potřebovat také plavky. Ten je ideální pro nošení na pláži, ale možná dáte přednost sarongu, protože si jím můžete zakrýt ramena nebo nohy, pokud navštívíte místa, kde jsou chrámy nebo kláštery. Dovolená Chorvatsko – 11 důvodů, proč ano

3. Šortky

Vezměte si 2-3 páry pohodlných šortek na pláž nebo na procházky po městě.

4. Tílka

Potřebujete jen asi 3 tílka, která můžete kombinovat s šortkami.

 

5. Šaty

V závislosti na tom, zda dáváte přednost šatům před šortkami, doporučuji vzít si 1-2 volnočasové šaty. V závislosti na vašich preferencích si můžete vzít více šatů a méně šortek nebo naopak, takže si seznam věcí na pláž upravte podle potřeby. Pokud chcete povečeřet v nóbl podniku, můžete si vzít i něco formálnějšího. Nejkrásnější hory světa : 10 nejkrásnějších hor světa

6. Kalhoty

Pokud budou noci chladné, vezměte si s sebou kalhoty, které vás zahřejí.

7. Bunda

Pro případ, že by se v noci ochladilo nebo foukalo, si můžete vzít lehkou bundu. Bunda do deště se vyplatí i v případě, že se chystáte někam, kde často prší, zejména v období dešťů. Bundy 3 v 1 jsou ideální, protože vás udrží v teple a ochrání vás před deštěm.

8. Spodní prádlo

Doporučuji 2 podprsenky a jedny kalhotky na každý den.

9. Pyžamo

Potřebujete také 1 pár pyžam. Pokud zůstanete déle než několik dní, můžete si je nechat vyprat.

Co si vzít na dovolenou k moři – boty

 

Co si vzít na dovolenou k moři - boty

Co si zabalit na dovolenou na pláži, pokud jde o obuv. Na svém seznamu věcí na dovolenou u moře doporučuji vzít si pouze 3 páry bot: žabky, sandály a boty do vody.

10. Žabky

Vzhledem k tomu, že většinu času strávíte na pláži nebo u bazénu, jsou žabky na dovolenou na pláži nezbytnou výbavou. Nejkrásnější hrady a zámky v České republice – Top 10 hradů a zámků v České republice

11. Sandály

Na procházky po městě, nákupy nebo večeři. Můžete si s sebou vzít také elegantní sandály nebo klínky.

 

12. Boty do vody

V některých plážových destinacích se na plážích může vyskytovat velké množství kamenů a korálů, proto se vám na dovolenou na pláži může hodit síťovaná plážová obuv, která ochrání vaše nohy.

 

Co si vzít na pláž – Plážové potřeby

 

co si vzít na pláž - Plážové potřeby

Na pláž si s sebou vezměte ochranu proti slunci a několik věcí pro zábavu ve vodě.

13. Plážový klobouk

Co si vzít na dovolenou na pláž? Samozřejmostí je velký klobouk proti slunci, který ochrání vaši pokožku před spálením. Ideální je klobouk s velkým okrajem po celém obvodu.

 

14. Plážový ručník

 

Při výběru plážové osušky doporučuji osušku z mikrovlákna, která je lehká a rychle schne. Dalším důvodem, proč se mi líbí, je, že se na něj nelepí písek. Vybrala bych si podobný, jako je tento.

 

15. Potápěčská souprava

 

Pokud se chystáte na místo s fantastickým podmořským životem, nezapomeňte na kvalitní šnorchlovací soupravu. Někdy může mít vaše ubytovací zařízení k dispozici sadu, kterou si můžete vypůjčit nebo pronajmout.

 

16. Plovoucí zařízení

Chcete pořizovat úžasné snímky na Instagram? Vezměte si s sebou jeden z těchto úžasných plováků s jedním vzorem. Nebo pokud chcete něco praktičtějšího, pořiďte si jednoduchý plovák pro relaxaci v bazénu.

 

17. Deska karoserie

Pokud musíte do cílové destinace letět, je to pravděpodobně nepraktické, ale pokud se chystáte na výlet, hoďte si bodyboard na zadní sedadlo auta, abyste mohli chytat vlny. Mastné vlasy

 

18. Plážový přístřešek

Pokud hodláte na pláži strávit více než hodinu, doporučuji investovat do vhodného plážového přístřešku. Opět to není příliš praktické, pokud letíte do cílové destinace, ale pokud jedete autem, neopouštějte domov bez nějakého úkrytu.

 

19. Sluneční brýle

Co potřebujete na dovolenou u moře? Sluneční brýle samozřejmě! Neopouštějte bez nich domov!

20. Láhev na vodu

V dnešní době všichni víme, jak ničivý vliv mají plastové lahve na životní prostředí, proto si s sebou nezapomeňte vzít plnitelnou láhev na vodu. 

Další věcí, která se na dovolené na pláži může hodit, je plážové lehátko.

 

Co si vzít na dovolenou u moře –  Bags

 

Co si vzít na dovolenou k moři -  Tašky

Když přemýšlíte, co si zabalit na dovolenou do plážového letoviska, budete samozřejmě potřebovat několik různých tašek, do kterých si zabalíte všechny věci.

 

21. Plážová taška

Vezměte si s sebou plážovou tašku, do které si uložíte všechny věci, nebo si vezměte jen batoh.

22. Příruční taška

Malá brašna přes rameno je ideální k tomu, abyste měli peněženku a fotoaparát neustále po ruce. 

23. Batoh – Co si vzít na dovolenou k moři.

Pokud se chcete vydat na celodenní výlet, je nezbytné mít s sebou malý batoh. Může sloužit i jako plážová taška, pokud si nechcete brát samostatné tašky.

24. Balicí kostky

Takovéto balicí kostky jsou nezbytným pomocníkem při udržování pořádku ve všech věcech.

25. Toaletní taška

Vezměte si s sebou toaletní tašku, jako je tato, do které uložíte všechny toaletní potřeby, a malý průhledný sáček, který použijete při bezpečnostní kontrole na letišti.

 

26. Mokrý sáček

Není nic horšího, než když si po dni stráveném na pláži nemáte kam odložit mokré plavky. Pokud si s sebou vezmete malou tašku na mokré věci, můžete oddělit mokré oblečení od ostatních věcí.

 

27. Suchý vak – Co si vzít na dovolenou k moři.

 

Suché vaky jsou nezbytností, pokud se chystáte na jednodenní výlet na kajaku nebo dokonce na jakýkoli výlet lodí. Pokud se snažíte sbalit si něco lehkého, vezměte si velký batoh, který může sloužit jako denní batoh.

 

28. Zavazadla

 

Co si vzít na dovolenou k moři – Toaletní potřeby

 

Co si vzít na dovolenou k moři - Toaletní potřeby

Co si zabalit na dovolenou na pláži, pokud jde o toaletní potřeby? Níže je uveden můj komplexní seznam toho, co si vzít na pláž, pokud jde o toaletní potřeby. Ve většině případů si všechny tyto věci budete moci koupit v cílové destinaci, takže záleží jen na vás, které si přivezete z domova a které si koupíte po příjezdu.

 

29. Opalovací krém

Pokud plánujete trávit většinu dní na pláži nebo u bazénu, patří kvalitní opalovací krém na ochranu obličeje a těla k základům dovolené na pláži.

 

30. Make up – Co si vzít na dovolenou k moři.

Je to osobní volba, ale vezměte si s sebou vše, co byste mohli potřebovat na večerní procházku.

 

31. Hydratační krém

 

Nezapomeňte si vzít hydratační krém na obličej, oči a tělo, slunce a moře mají tendenci vysušovat pokožku.

 

32. Holicí strojek – Co si vzít na dovolenou k moři.

 

33. Šampon a kondicionér

Malá cestovní velikost, vystačí na jeden týden.

34. Mytí těla

35. Zubní pasta a zubní kartáček

36. Kartáč na vlasy a gumičky do vlasů

 

37. Deodorant

Na slunci může být velmi horko, takže byste na to neměli zapomínat!

38. Léky – Co si vzít na dovolenou k moři.

Vezměte si s sebou všechny léky, které můžete potřebovat. Vezměte si s sebou alespoň léky proti bolesti, nechcete se přece starat o to, kde je nejbližší lékárna jen proto, že vás bolí hlava.

 

39. Tablety proti nemoci z pohybu

Zvláště důležité je to v případě, že se chystáte na výlet lodí.

40. Repelent proti komárům:

Ve většině plážových destinací ji budete potřebovat před večerním odjezdem.

41. 100 ml nádoby, které neprotékají

Pokud chcete cestovat pouze s příručním zavazadlem, budete potřebovat 100 ml nepropustné nádoby na tekutiny.

 

Balicí seznam na pláž

 

Balicí seznam na pláž

Co se týče elektroniky a technického vybavení, pokud jde o věci, které si můžete vzít na pláž, je to osobní záležitost, takže zde je několik položek, které byste mohli zvážit.

 

42. Mobilní telefon

Mobilní telefon, abyste mohli být v kontaktu s rodinou a přáteli.

 

43. Fotoaparát – Co si vzít na dovolenou k moři.

Určitě víte, že pochybujete o tom, že chcete pořídit spoustu fotografií pro své vzpomínky.

44. Paměťové karty – Co si vzít na dovolenou k moři.

Vezměte si dvě paměťové karty – jednu do fotoaparátu a druhou jako zálohu!

 

45. Podvodní kamera

Pro pořízení snímků z pláže si vezměte podvodní fotoaparát, který je nezbytný, pokud je vaše destinace známá skvělým šnorchlováním.

46. Vodotěsné pouzdro na telefon

Pokud si nechcete brát podvodní fotoaparát, proměňte svůj mobilní telefon v podvodní fotoaparát pomocí vodotěsného pouzdra na telefon.

 

47. Cestovní adaptér – Co si vzít na dovolenou k moři.

V závislosti na místě, které navštívíte, si možná budete muset vzít adaptér do zásuvky. Koupit univerzální.

 

48. Notebook/tablet

Někteří lidé si s sebou rádi berou notebook nebo tablet, zejména pokud si na cestách potřebujete něco vyřídit nebo se třeba chcete dívat na film.

 

49. Sluchátka – Co si vzít na dovolenou k moři.

Pro poslech hudby nebo streamování filmů na telefonu při lenošení u bazénu nebo na cestách. 

 

50. Nabíječky

Nezapomeňte na různé nabíječky, které potřebujete k udržení svého technického vybavení nabitého.

 

51. Power banka – Co si vzít na dovolenou k moři.

 

Vezměte si s sebou nabíječku, abyste měli po celou dobu cesty plně nabitou veškerou elektroniku. Každodenní pořizování nekonečného množství fotografií může snadno vyčerpat váš telefon, když jste na cestách.

 

Cestovní doklady

 

Cestovní doklady

V neposlední řadě nezapomeňte na všechny důležité cestovní doklady, peníze a místo, kde je můžete mít u sebe.

52. Cestovní pas / vízum – Co si vzít na dovolenou k moři.

Pokud se chystáte do zahraničí, nezapomeňte si s sebou vzít cestovní pas a zkontrolujte, zda nepotřebujete vízum.

 

53. Peněženka na doklady

 

Zvažte možnost pořízení peněženky s pasem RFID.

 

54. Cestovní peněženka – Co si vzít na dovolenou k moři.

Ty se hodí, když máte více jízdenek na dopravu, výlety a hotely, stejně jako místo, kam si můžete uložit cestovní pas a cizí měnu.

 

55. Peníze

Když cestuji, chci mít s sebou různé možnosti týkající se peněz. Vždy s sebou nosím nějakou hotovost, debetní kartu, abych si mohl vybrat peníze z bankomatu, a kreditní kartu. Co si vzít na dovolenou k moři.

 

56. Bezpečnostní kapsa

Abyste měli své peníze v bezpečí.

57. Cestovní pojištění

Nikdy bez něj nevycházejte z domu!

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button