CestováníHISTORIE A DINOSAUŘIZAHRANIČNÍ

Nejkrásnější hrady a zámky v České republice – Top 10 hradů a zámků v České republice

Nejkrásnější hrady a zámky v České republice – Top 10 hradů a zámků v České republice . Seznam nejkrásnějších hradů a zámků v České republice . Nejkrásnější hrady a zámky v České republice – Top 10 hradů a zámků v České republice :

 

10.Hrad Pernštejn

 

10.Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn, postavený v roce 13. století, je ohromující kamenná stavba na skále. Gotický a renesanční sloh je působivý, ale ještě působivější je skutečnost, že Pernštejn nebyl nikdy dobyt. Jeho pozice byla zvolena s ohledem na obranu a bylo to zjevně správné rozhodnutí. Nedávná rekonstrukce hradu odhalila, že pod vrstvou omítky se nacházejí malby a nápisy ze 16. století. století. Tato umělecká díla se dochovala a můžete si je prohlédnout při prohlídce hradu Pernštejn.

Nejkrásnější hrad v České republice 

Podívejte se také na :

Největší hrad světa 10 největších hradů na světě.

 

9. Hrad Kokořín

 

9. Hrad Kokořín

Hrad Kokořín se pyšní neobvyklou a slavnou historií. Hrad, který byl postaven ve 14. století byl po třicetileté válce císařem Ferdinandem zařazen na seznam „prokletých hradů“. Podle zákona nemohl být hrad Kokořín obnoven. Na hradě občas přespávali rytíři, umělci a cestovatelé. V 20. století však byla rekonstrukce nakonec povolena. Dnes je v soukromém vlastnictví a slouží jako významný turistický cíl a rozhodně stojí za návštěvu.

8. Hrad Bouzov

 

8. Hrad Bouzov

V srdci Moravy se nachází hrad Bouzov. Hrad Bouzov, který byl postaven v roce 15. století, je ohromující gotické dílo. Minimálně od 15 let. století je český hrad sídlem německých rytířů a dodává stavbě tajemství a intriky. Místnosti hradu Bouzov byly pečlivě zrestaurovány a jsou přístupné pro prohlídky. Nezapomenutelným způsobem, jak se seznámit s hradem, je však večerní prohlídka s průvodcem, při níž se personál a dokonce i někteří hosté obléknou do dobového oblečení.

 

7. Hrad Kost

 

7. Hrad Kost

 

V severních Čechách se nachází hrad Kost, stavba z 15. století mezi divočinou a pískovcem. Název Kost znamená v češtině kost, protože se věřilo, že hrad je tvrdý jako kost a nelze ho dobýt. Když byly poškozeny hráze obklopující hrad, proměnil se hrad v příkopovou stavbu, což bylo pro obyvatele hradu neobvyklé, ale fantastické štěstí. Prohlídky hradu zahrnují restaurované místnosti a temnou a strašidelnou mučírnu, která se ve středověku hojně využívala.

6. Strusky

 

6. Trosky Nejkrásnější hrad v České republice

Hrad Trosky sice vypadá jako zřícenina, ale určitě si ho nenechte ujít. Hrad je postaven na dvou samostatných čedičových sopečných kůlech, které mu dodávají dvouúrovňový vzhled. Nižší z těchto dvou staveb se nazývá Baba nebo Stará žena. Vyšší z nich se nazývá Panna. Přestože je hrad opuštěný, je pro milovníky architektury a fotografování úžasným objektem. Existují pověsti o dosud neobjevených podzemních chodbách a sklepeních, které je však třeba prozkoumávat opatrně a na vlastní nebezpečí.

5. Hrad Zvíkov

 

5. Hrad Zvíkov Nejkrásnější hrad v České republice

V místě, kde se sbíhají řeky Otava a Vltava, se nachází hrad Zvíkov. Již v prvním století stála na tomto místě pevnost. Pouze ve 13. století byl postaven stálý hrad. Součástí hradu Zvikov je hranolová obytná věž s krásným nádvořím pod širým nebem. Mnoho zdí je vyzdobeno nástěnnými malbami a některé z nejznámějších obrazů se nacházejí v klidné a historické kapli sv. Václava.

4. Hrad Křivoklát

 

4. Hrad Křivoklát Nejkrásnější hrad v České republice

Jedním z nejstarších a nejvýznamnějších hradů v České republice je hrad Křivoklát. Byl postaven v roce 13. století pro průmyslníky, tehdy šlechtický a bohatý rod. Na tomto hradě, který se může pochlubit mnoha pozoruhodnými architektonickými prvky, žilo mnoho českých králů. Nenechte si ujít neuvěřitelný Královský sál osvětlený hvězdami, nádherný výhled z vrcholu Velké věže a knihovnu, v níž se nachází více než 52 000 různých knih.

Seznam nejkrásnějších hradů v České republice

3. Zámek Hluboká

 

3. Zámek Hluboká Nejkrásnější zámek v České republice

Tento český hrad byl postaven v roce 13. století, ale od té doby prošel mnoha významnými rekonstrukcemi. Původně gotický hrad, který vlastnil rod Schwarzenbergů, byl o sto let později rozšířen v renesančním stylu. V 18. století získala barokní podobu. Pak Zámek Hluboká byl v 19. století postaven podle anglického zámku Windsor. Hrad je nyní přístupný veřejnosti a pyšní se rozlehlými zahradami, kde se můžete po prohlídce interiéru projít nebo si udělat piknik.Nejkrásnější hrad v České republice – Top 10 hradů v České republice . Seznam nejkrásnějších hradů a zámků v České republice . Nejkrásnější hrady a zámky v České republice – Top 10 hradů a zámků v České republice

2.  Pražský hrad

 

2.  Pražský hrad Nejkrásnější hrad v České republice

Nejnavštěvovanějším hradem v celé zemi je Pražský hrad, který se nachází v hlavním městě České republiky. Hrad je skutečně obrovský a je považován za jeden z největších hradních komplexů na světě. Pražský hrad byl postaven v 9. století pro knížete Bořivoje. Vzhled hradu se však za posledních 1 200 let výrazně změnil díky gotickým přestavbám ve 14. století. století a několik novějších přírůstků z 20. Nejkrásnější hrady a zámky v České republice – Top 10 hradů a zámků v České republice . Seznam nejkrásnějších hradů a zámků v České republice . Nejkrásnější hrady a zámky v České republice – Top 10 hradů a zámků v České republice.

1. Hrad Karlštejn

 

1. Hrad Karlštejn Nejkrásnější hrad v České republice

Hrad Karlštejn se nachází pouhých 30 minut od Prahy. Je obklopen svěžími zelenými lesy a vystupuje z nich jako z pohádky. Vnější část hradu je ze 14. století velmi velkolepé, ale to, co skutečně skrývá, je uvnitř. Hrad Karlštejn se pyšní obrovskou sbírkou klenotů ze Svaté říše římské. Kromě toho uvidíte duplikáty českých královských klenotů a v některých případech se jich můžete sami dotknout.Nejkrásnější zámek v České republice – Top 10 hradů a zámků v České republice . Seznam nejkrásnějších hradů a zámků v České republice . Nejkrásnější hrady a zámky v České republice – Top 10 hradů a zámků v České republice.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button