CestováníDOBRÉ RADY NA CESTY

Co si vzít s sebou na internátní školu – Jak se připravit

Co si vzít s sebou na internátní školu – Jak se připravit. Internátní škola je velkou změnou pro rodiče i dítě. Náš průvodce vám pomůže připravit se na první den vašeho dítěte v internátní škole, od balení po plánování.

 

Internátní škola může být pro děti skvělou příležitostí, jak zažít jedinečné prostředí, které je pro ně osobně náročné a zároveň je pro ně podnětné z akademického hlediska. Naše internátní školy poskytnou vašemu dítěti mnoho příležitostí k rozvoji jeho mezilidských dovedností a zároveň ho připraví na výzvy dospělosti.

 

Co si vzít na internátní školu

 

Co si vzít na internátní školu

 

Když se blíží první den vašeho dítěte na internátní škole, je třeba se na něj hodně připravit. Kromě toho, že si zabalíte správné oblečení a osobní věci, můžete udělat i další věci, které zajistí, že se rychle začlení do života na koleji. Zde je několik tipů, které vašemu dítěti pomohou připravit se na internátní školu a usadit se v ní po příjezdu.

 

1. Mluvte o tom, co vás čeká

 

Mluvte o tom, co vás čeká

 

Internátní škola je velkou změnou v životě vás i vašeho dítěte, což může vést k určitým pochybnostem před odjezdem. Je zcela normální, že vaše dítě pociťuje obavy z toho, co ho čeká. Je důležité o nich s dítětem mluvit, abyste mu pomohli uklidnit se před jejich příchodem. Co si vzít na festival – kontrolní seznam

 

Koleje jsou navrženy tak, aby byly neuvěřitelně přívětivým místem. Co si vzít na internátní školu. Umožňují dětem rychle navázat přátelství a zaměstnanci jsou po ruce a vědí, jak pomoci, pokud je třeba dalšího povzbuzení. Proberte tyto body a zbavte své dítě případných pochybností. Co si vzít na pěší túru – kontrolní seznam

 

2. Naučte se pozitivnímu myšlení

 

Při diskusi o přechodu na internátní školu mějte na paměti, že se s největší pravděpodobností bude jednat o obohacující prostředí, ve kterém bude vaše dítě prospívat. Uvědomte si všechny obavy, které se v mysli vašeho dítěte vyskytují, a snažte se z nich vytěžit pozitiva. Jakmile se usadí, najdou si nové přátele a uvidíte, že jim tato zkušenost prospívá, brzy zapomenou na jakoukoli skepsi. Co si vzít s sebou na dovolenou – kontrolní seznam 90

 

Kdykoli je to možné. Ujistěte se, že jste ukázali, jak vzrušující bude nové dobrodružství vašeho dítěte. Posilujte pozitivní aspekty života na koleji, aby se na cestu vydali s co nejlepším přístupem.

 

3. Podporovat nezávislost

 

Internátní školy rozvíjejí mnoho sociálních a samostatnostních dovedností. Abyste dítěti pomohli přizpůsobit se a osamostatnit se, můžete začít budovat příslušné dovednosti dlouho před jeho nastěhováním. Kdy jet na Madeiru – Nejlepší počasí v roce

Zavedení některých základních každodenních úkonů, které mohou podpořit větší nezávislost. Udělejte je co nejrelevantnější a zohledněte, co budou muset dělat, až nastoupí na internátní školu. Možná nikdy nemusely samy vykonávat jednoduché úkony, jako je stlaní postele nebo příprava do školy. Než odjedou, zařaďte je do rutiny, aby mohli tyto nové dovednosti využívat i v areálu školy.

 

4. Zorganizujte návštěvu školy

 

V týdnech před nástupem vašeho dítěte do školy je nezbytné naplánovat návštěvu areálu internátní školy. Dítě si tak bude moci zvyknout na nové prostředí se známou tváří po boku. Ujistěte se, že jste dítě seznámili se všemi aspekty nového prostředí. Prozkoumejte ubytovny a zařízení a seznamte se s co největším počtem rodičů, dětí a učitelů.

 

Až přijde první den, najednou vám internátní škola nebude připadat tak děsivá. Vaše dítě již bude mít děti, na které si má dávat pozor, a bude moci využít své znalosti o uspořádání areálu.

 

5. Pomoc při stesku po domově

 

Pomoc při stesku po domově

 

Bez ohledu na to, jak dobře jste připraveni, stále existuje možnost, že vaše dítě bude trpět steskem po domově, když se mu bude stýskat po známém pohodlí domova. Pokud k tomu dojde, buďte u toho a ujistěte se, že jde o normální emoci. Historie počítačů – od minulosti po současnost

 

Poskytněte jim nápady, které jim pomohou vyrovnat se se steskem po domově, pokud se tyto pocity znovu objeví. Přibalte jim například dva nebo tři speciální předměty z domova, které jim přinášejí pohodlí. Připomeňte jim, že jste na druhém konci telefonního hovoru nebo Skypu, kdykoli vás budou potřebovat.

 

Co si zabalit na internátní školu

 

Co si zabalit na internátní školu

 

Když se vaše dítě těší na velké stěhování, může se balení stát jednou z nejpříjemnějších částí přípravy na internátní školu. Každé dítě a každá škola má své vlastní potřeby, ale existuje několik věcí, které by mělo mít každé dítě, aby se snáze začlenilo do internátní školy. Pokud máte pochybnosti o tom, co si zabalit, obraťte se na školu a zeptejte se, zda vaše dítě něco konkrétního potřebuje.

 

Vezměte si tužku a papír a zapište si na nákupní seznam všechny následující položky:

 

1. Oblečení a ramínka – Co si vzít do internátní školy

 

Oblečení a ramínka - Co si vzít do internátní školy

 

Může se to zdát samozřejmé, ale při balení šatníku vašeho dítěte je třeba zvážit několik věcí. V závislosti na nadcházejícím ročním období si sbalte vhodné oblečení do všech možných povětrnostních podmínek. Pokud nemáte možnost cestovat do školy a ze školy tak často, plánujte dopředu a připravte se na všechny případy.

 

Aby oblečení vašeho dítěte neskončilo na hromadě na podlaze, zajistěte dostatek ramínek.

 

2. Ložní prádlo a spodní prádlo – Co si vzít na internátní školu

 

Ložní prádlo a spodní prádlo - Co si vzít na internátní školu

 

V pokoji vašeho dítěte budou k dispozici postele a matrace, ale může být nutné, aby si dítě přineslo vlastní lůžkoviny.

Přidejte dvě sady povlečení (jednu na postel a druhou na ložní prádlo), přikrývku a polštáře. Opět zvažte podnebí, ve kterém bude vaše dítě žít, a možné změny počasí. Pokud je chladno, přidejte další přikrývku, aby se vaše dítě v noci cítilo pohodlně.

Pro dny praní jsou nezbytné věci jako taška, prací prostředek a stojan na sušení prádla. Některé nebo všechny výše uvedené možnosti již mohou být k dispozici. Nezapomeňte se předem informovat ve škole, abyste měli jistotu, že zakoupíte pouze to, co bude vaše dítě potřebovat.

 

3. Hygienické a toaletní potřeby

 

Hygienické a toaletní potřeby

 

Toaletní potřeby mohou být na seznamu priorit vašeho dítěte poměrně nízko, takže je na vás, abyste se ujistili, že má vše, co potřebuje k tomu, aby zůstalo čisté. Přibalte si do koupelny všechny potřebné věci: zubní kartáček, zubní pastu, šampon, mýdlo a přípravky na vlasy. 10 sportovních účesů, které jsou hezké a praktické

Nezbytné jsou také ručníky a žínky. Stejně jako u ložního prádla je rozumné sbalit si alespoň dva kusy, abyste mohli ložní prádlo střídat. Pokud je léto nebo vaše dítě žije v teplém podnebí, poskytněte mu potřebnou ochranu v podobě lahviček s opalovacím krémem a kšiltovky.

 

4. Osobní příslušenství – Co si vzít na internátní školu

 

Osobní příslušenství - Co si vzít na internátní školu

 

Mnohé z věcí, které si zabalíte, jsou praktické předměty denní potřeby, které potřebujeme ke každodennímu životu, ale nezapomeňte si nechat místo i na věci, které splňují jiné potřeby. Pokoj vašeho dítěte je velmi důležitý, aby se v něm cítilo jako doma. Můžete to podpořit tím, že dítěti zabalíte osobní předměty, které pro něj mají význam.

 

Do dětského pokoje umístěte trofeje, knihy nebo upomínkové předměty, které jsou pro vaše dítě jedinečné. Pokud se jedná o plakáty nebo obrázky, vezměte si kolejničky na zavěšení obrázků pro případ, že vám škola nedovolí zatloukat hřebíky do zdi.

 

5. Školní a kancelářské potřeby

 

Školní a kancelářské potřeby

 

Aby vaše dítě co nejlépe využilo čas strávený ve třídě, bude potřebovat různé psací potřeby a školní pomůcky. Vyberte dostatečně velký batoh, do kterého se vejdou všechny knihy a nezbytná technická zařízení, a přibalte pera, tužky, zvýrazňovače a plánovač.

 

Když už jsme u technologií, možná už vlastní notebook nebo tablet, který jim může pomoci se školní prací. Přidejte jednotku USB pro ukládání souborů na cestách.

 

6. Budík – Co si vzít na internátní školu

 

Poslední důležitá součást vybavení. Nový režim vašeho dítěte bude vyžadovat disciplínu – počínaje vstáváním z postele bez vaší pomoci. S budíkem se už nebude moci vymlouvat, když nevstane z postele včas na hodinu!

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button