Cestování

Kdy jet na Madeiru – Nejlepší počasí v roce

Kdy jet na Madeiru – Nejlepší počasí v roce. Na Madeiře panuje příjemné středomořské klima po celý rok, takže nejlepší doba k návštěvě je kdykoli, kdy máte čas. Navzdory bujné zeleni na ostrově neprší příliš často, ale není tu ani nepříjemné horko.

 

Kdy jet na Madeiru

 

Kdy jet na Madeiru

 

Vzhledem k hornatému terénu se setkáte s různorodým mikroklimatem. Nejvýraznější rozdíl je mezi větrným a vlhkým severovýchodem a sušším a chráněným jihem. Každoroční karneval a květinový festival se konají na jaře a jsou hlavními událostmi v kalendáři akcí na Madeiře. Zatímco svátky pro pěší se konají po celý rok. Obzvlášť krásné jsou však na jaře a v létě, kdy je na nich bujná vegetace a hřejivé sluneční paprsky. Ranní úklid – Jak uklízejí ranní ptáčata

 

Počasí po měsíci

 

Počasí po měsíci

Pokud hledáte zimní slunce, na Madeiře ho bez problémů najdete. V prosinci, lednu a únoru mohou denní teploty v nižších částech ostrova dosahovat až 20 °C, tedy pod tzv. banánová linie, kde je nejlepší pěstovat banány.

Pokud se však z Funchalu podíváte na vrcholky hor, můžete spatřit sníh třpytící se ve slunečním světle. Slavné karnevalové oslavy na ostrově začínají v pátek před začátkem půstu a trvají až do masopustu, takže pokud se chystáte v těchto dnech cestovat, měli byste si včas rezervovat ubytování.

Nejlepší dobou pro cestu na Madeiru je jaro. V březnu, dubnu a květnu, a zejména ke konci sezóny, si můžete užívat počasí v šortkách a tričkách, i když tu a tam hrozí i silný déšť. Zeleň, kterou budete během procházky míjet, je na jaře obzvlášť živá. Spoustu barev uvidíte ve Funchalu také během květinového festivalu, velmi oblíbené květnové akce, kdy se ulice zaplní průvody a průvody oděné do voňavých květin.

Léto je nejlepším obdobím pro pozorování velryb. Denní teploty se obvykle pohybují kolem 24 °C, ale v období od června do srpna mohou horké, suché a horké větry vanoucí ze západu Sahary zvýšit teplotu až na 33 °C. V červnu a červenci je ostrov brzy ráno často zahalen v mracích, které se během dne postupně rozptylují.

Podzimní měsíce září, říjen a listopad bývají na Madeiře mnohem klidnější, ale stále je zde příjemně slunečno a moře je dostatečně teplé pro příjemné koupání. Srážek začíná přibývat, ale teploty jsou stabilní. Můžete očekávat teploty kolem příjemných 22 °C, což je ideální pro procházky, protože v okolí je dostatek stínu. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

CO DĚLAT NA MADEIŘE

 

CO DĚLAT NA MADEIŘE

 

Madeira je výjimečnou destinací pro pěší dovolenou. Napříč ostrovem se táhne síť levád – zavlažovacích kanálů, které jsou vytesány do úbočí kopců a přivádějí vodu na vyprahlý jih. Dnes stále plní svou původní funkci, ale slouží také jako stezky pro pěší a horská kola, které vedou nejúchvatnějšími scenériemi Madeiry. Procházky po Madeiře vyžadují přiměřenou fyzickou zdatnost – jedná se přece jen o hornatou zemi – a protože některé levády vedou tunely, je vhodné vzít si s sebou baterku.

Prohlídka ostrovů. Madeira je největším ostrovem malého atlantického souostroví a některé trasy vedou krátkou cestou trajektem na severovýchod do Porto Santo. Vegetace je zde řidší, ale je zde úžasný 9kilometrový úsek zlatavého písku, po kterém se můžete procházet naboso, a také možnost pěší turistiky s průvodcem nebo výletu džípem. Jižně od Funchalu se nacházejí ostrovy Desertas, které nejsou obydlené lidmi, ale jsou domovem kolonie tuleňů mnišských a mnoha druhů ptáků. Můžete se sem plavit na tradiční dřevěné guletě, což je velmi elegantní způsob cestování.

Madeira je proslulá pozorováním velryb a delfínů – od dubna do října se jich v moři vyskytuje více než 20 druhů. Z přístavu Funchal se pořádají malé výlety lodí nebo se můžete pobavit při skákání po vlnách na člunu RIB, někdy v doprovodu mořského biologa. Jen málokterý zážitek je tak vzrušující jako šnorchlování s delfíny.

 

Co nedělat na Madeiře – Kdy jet na Madeiru?

 

Co nedělat na Madeiře - Kdy jet na Madeiru?

Madeira je sice portugalské území, ale nečekejte stejné podnebí. Někteří návštěvníci očekávají nepřetržitý sluneční svit a mohou je zastihnout lijáky, které mohou některé procházky ztížit. V zimě a na jaře jsou teploty příjemné a lidí je mnohem méně, ale je větší pravděpodobnost, že bude plno dešťových dnů. Je lepší si sbalit nepromokavé oblečení a nepotřebovat ho, než ho potřebovat a nemít ho. Kdy se vydat na Madeiru.

Nevydávejte se na cestu bez zkušeností s chůzí. Středem Madeiry se táhne horský hřeben a některé náročnější stezky mohou být poměrně strmé a úzké. Ačkoli rozhodně nemusíte trénovat měsíce dopředu, abyste se sem mohli vydat pěšky, chtělo by to být v přiměřeně dobré kondici a mít dobré boty nebo obuv. Hole se mohou hodit i při sjezdech. Pokud chcete, máte vždy možnost zvolit si dovolenou na Madeiře na míru s vlastním průvodcem, kdy lze trasy přizpůsobit vašim požadavkům.

Nechte děti doma. Madeira je dobrodružné hřiště pro děti od osmi let. Od jízdy na mořském kajaku po šnorchlování s delfíny, od lanovek po canyoning. Celý den se mohou brouzdat v přírodních skalních jezírkách a prozkoumávat lávové jeskyně. Další den se můžete projet na horském kole lesem nebo se vykoupat pod vodopádem. Pokud vaše děti nebudou křičet. Vrátit se příští rok, budeme velmi překvapeni.

 

CESTOVNÍ PORADENSTVÍ NA MADEIRU – Kdy vyrazit na Madeiru?

 

CESTOVNÍ PORADENSTVÍ NA MADEIRU - Kdy vyrazit na Madeiru?

 

Kdy vyrazit
„Za sebe mohu říci, že konec dubna nebo květen je nejlepším ročním obdobím pro dovolenou na Madeiře. Důvodem jsou úžasné květy a agapantusy, které se používají k udržování půdy na svazích.“ Kdy se vydat na Madeiru.

Vezměte si svítilnu
„Pokud plánujete pěší dovolenou na Madeiře. Nevyžaduje se dobrá fyzická kondice, ale je zde řada různě náročných procházek a také procházek s průvodcem. Je to tedy skutečně otázka plánování. Kolem ostrova vede více než 1 000 km pěších stezek. A mnohé z nich vedou tunely, takže doporučujeme vzít si s sebou baterku! Je tu také několik úžasných vodopádů, pod kterými se můžete projít. Ptačí svět ve vnitrozemí i na pobřeží je skutečnou lahůdkou.“

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button