Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
RADY PRO DOMÁCNOSTZajímavosti

Ranní úklid – Jak uklízejí ranní ptáčata

Ranní úklid. Nejdůležitější čisticí postupy pro ranní ptáčata. Pokud vám to vyhovuje, vyberte si úklid zaměřený na noční hodiny, i když jste ranní ptáče.

 

Ranní úklid

 

Ranní úklid

 

Jste ranní ptáče? Vstáváte brzy, abyste složili prádlo a připravili jídlo, než se vaše rodina probudí?  Nezáleží na tom, zda máte přirozený cirkadiánní rytmus, nebo se budíte se sluncem, existuje způsob, jak si ranní úklid přizpůsobit svému rozvrhu.

Místo toho, abyste všechny povinnosti nechávali na víkend (kdy pravděpodobně budete chtít trávit čas s přáteli nebo odpočívat s rodinou), zeptali jsme se profesionálů v oblasti úklidu, jak každodenní úklid plynule začlenit do své každodenní rutiny. Zpočátku si možná budete muset každé ráno stlát postel, ale jakmile si na to zvyknete, stanou se tyto rutinní postupy rychle vaší druhou přirozeností.

 

Jak zvolit nejlepší postup čištění

 

Jak zvolit nejlepší postup čištění

Než se rozhodnete pro rutinní úklid, zjistěte, zda jste ranní ptáče (většina z nás to okamžitě pozná ). Pak se nechte vést svým přirozeným cirkadiánním rytmem a pracovním a rodinným rozvrhem. Jak vyčistit mikrovlnnou troubu 7 způsobů mytí mikrovlnné trouby

 

Denní úklid pro ranní ptáčata – Ranní úklid

 

Denní úklid pro ranní ptáčata - Ranní úklid

Ranní

Je to vaše nejproduktivnější část dne, proto ji využijte a zařaďte tyto důkladnější úklidové úkony do své přípravy.

  • Ustelte postel. Zvykněte si stlát postel hned po probuzení. Zabere to jen pár minut, ale vaše ložnice bude okamžitě vypadat úhledněji.
  • Otřete sprchu. Ranní ptáčata se sprchují spíše ráno než večer, proto doporučuji otírat dlaždice ve sprše hadříkem z mikrovlákna nebo stěrkou, aby se v budoucnu netvořily mýdlové usazeniny a plísně.
  • Vyčistěte si oblečení. Pokud si vyzkoušíte více outfitů, abyste zjistili, co si chcete vzít do práce, všechny „vyřazené“ oblečení znovu pověste a uložte zpět do skříně, aby vás po příchodu domů nečekal nepořádek.
  • Vyprázdněte myčku. Večer spusťte myčku a ráno ji vyložte. Pak naložte do myčky nádobí od snídaně. Všechno nádobí z předchozího večera umyjte ručně.
  • Odložte si věci. Na noc použijte koš na prádlo, do kterého posbírejte všechny hračky, deky, oblečení atd., které se vám nehodí. Ráno, až budete mít více energie, vraťte všechny věci na své místo.
  • Vyjměte prádlo ze sušičky. Pokud budete dodržovat tento postup, budete mít prádlo připravené z předchozího večera. Složte je a ukliďte.

Před spaním – Ranní úklid

I když noc není vaším hlavním pracovním časem, existuje několik nočních návyků, které vás připraví na produktivnější ráno.

  • Naložte myčku nádobí. Nezapomeňte ji spustit na samém konci noci. Nádobí, které je třeba umýt ručně, nechte na ráno.
  • Otřete kuchyňskou linku. Jedná se o rychlý úkol, který vám nezabere mnoho energie. Když po sobě necháte rozlité tekutiny, ráno je pak jen těžší je uklidit.
  • Proveďte rychlou sbírku. Použijte koš na prádlo a posbírejte všechny předměty, které nejsou na svém místě nebo patří do jiné místnosti (s jejich úklidem však počkejte do rána).
  • Začněte s praním. Nezapomeňte ho před spaním přenést do sušičky, abyste měli oblečení, které můžete druhý den ráno složit a uklidit. Chlapecké zimní boty – Jak správně vybrat

 

Jak rozdělit hlavní úklidové práce – Ranní úklid

 

Jak rozdělit hlavní úklidové práce - Ranní úklid

Pokud jste opravdu odhodláni vyhnout se úklidu o víkendech, rozdělte si hlavní úklidové práce podle dnů v týdnu a pak je provádějte buď ráno, nebo večer, podle svého rozvrhu. Například pondělí je den praní prádla, úterý je den úklidu kuchyně, středa je den úklidu koupelny atd. Zaměření se pouze na jeden velký úkol nebo místnost denně vám zajistí, že do pátku (konečně!) budete mít vše hotovo.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button