CestováníZAHRANIČNÍ

Dovolená Chorvatsko – 11 důvodů, proč ano

Dovolená Chorvatsko – 11 důvodů, proč ano. Rozlehlé pláže, malebná městečka a nádherné scenérie – Chorvatsko nabízí všechny ingredience pro dokonalou letní dovolenou a je oblíbené jak u novomanželů, tak u rodin a velkých skupin. Napadlo vás někdy, proč je kolem Chorvatska tolik povyku? Abychom vám pomohli pochopit přitažlivost této sluncem zalité země, sestavili jsme pro vás seznam hlavních důvodů, proč navštívit Chorvatsko – a některé z nich vás možná překvapí!

1. Je snadno dostupný – Holiday Croatia

 

Je snadno dostupný - Holiday Croatia

Hvar, Split, Dubrovník a Pula jsou vzdáleny jen dvě a půl hodiny jízdy (nebo méně!), takže se tam s malými dětmi dostanete co nejsnáze. Ale i když jedete se skupinou přátel, Chorvatsko je z hlediska času na cestu lepší než Kanárské nebo Řecké ostrovy, takže se na pláž dostanete mnohem rychleji.

 

2. Krásné pláže

 

Krásné pláže

Chorvatsko je proslulé svými malebnými oblázkovými plážemi, které jsou nádherně omývány křišťálově čistou vodou. Jedním z nejznámějších je Zlatý mys na ostrově Brač, nazývaný také Zlatý mys. Špička pláže se neustále mění v závislosti na větru, takže nikdy nevíte, jakou bude mít při vaší návštěvě podobu. Lokalita je chráněnou oblastí a turistickým magnetem, který přitahuje návštěvníky z celého světa.

 

Pokud se chcete vyhnout davům, můžete si na pláži Stiniva na Hvaru jednoduše pronajmout loď. Tento skrytý klenot je doslova ukrytý ve dvou vysokých útesech. Jakmile připlujete, budete mít pocit, že jste skutečně vstoupili do pozemského ráje, kde je díky poloze na nejodlehlejším obydleném ostrově v Dalmácii minimum lidí.

 

3. Přitažlivost Hry o trůny – dovolená v Chorvatsku

 

Přitažlivost Hry o trůny - Dovolená Chorvatsko

Fanoušky série není třeba přesvědčovat! Při prohlídce seriálu Hra o trůny můžete navštívit některé z nejlepších míst seriálu a zároveň si zopakovat své oblíbené scény. Mezi nově vzniklé atrakce patří Dubrovnické hradby, které se staly Královým přístavištěm, pevnost Kliss, která je městem Meereen, a arboretum Trsteno, které se stalo zahradou Rudé bašty. Zbývá už jen najít draka…

 

4. Spousta festivalů!

 

Spousta festivalů!

Chorvatsko se rychle stalo oblíbenou destinací návštěvníků festivalů, na kterých se představí řada světových hudebníků. Dovolená Chorvatsko. Ultra Europe, Sonus a Fresh Island Festival jsou jen ochutnávkou největších lákadel letošního léta. Většina z nich se koná na pláži nebo na odlehlém místě, takže se připravte na to, že budete tančit, dokud nepadnete.

 

5. Víno, víno a ještě jednou víno – Dovolená Chorvatsko

 

Víno, víno a ještě jednou víno - Dovolená Chorvatsko

Staří Řekové byli první, kdo na dalmatských ostrovech pěstoval vinnou révu a vyráběl víno, a od té doby se stala jednou z nejoblíbenějších destinací Chorvatska. Přestože většina vín je bílých, můžete zde ochutnat i výjimečně dobrá červená vína. Nejkrásnější pláže v Chorvatsku – Top 10 pláží

 

Dvěma hlavními destinacemi, které si můžete zaškrtnout, jsou Istrie a Pelješac, a kromě ochutnávání můžete projít vinařské stezky, absolvovat prohlídky sklepů a setkat se s lidmi, kteří stojí za lahví. Pokud uvidíte nebo ochutnáte něco, co se vám líbí, kupte si to přímo od výrobce – zaplatíte podstatně méně.

 

6. Destinace Dubrovník

 

  Destinace Dubrovník

Dovolená Chorvatsko. Naprosto okouzlující „perla Jadranu“, kterou musíte alespoň jednou v životě zažít. Nejlepší způsob, jak si prohlédnout Dubrovník, je vystoupat na městské hradby, které se táhnou kolem Starého města v celkové délce 1,2 km. Odtud si můžete zblízka prohlédnout válečné škody a zároveň obdivovat nadpozemskou krásu města. I přes davy lidí je to místo, které prostě musíte navštívit.

7. Podnebí – Dovolená Chorvatsko

 

Podnebí - Dovolená Chorvatsko

Při rozhodování, kde chcete strávit léto, hraje nepochybně velkou roli počasí – přece nenastoupíte do letadla, abyste přistáli v dešti! Dalmatské pobřeží se obvykle vyznačuje horkými a suchými léty a mírně vlhkými a větrnými zimami. Ve vnitrozemí můžete v červenci očekávat teplo až 30 °C, zatímco v zimě teploty klesají pod nulu. Záleží jen na vás, kdy se tam vydáte, ale květen a září jsou bezpečnou sázkou na zábavu na slunci bez přílišného pocení! Dovolená Chorvatsko.

 

8. Národní parky

 

  Národní parky

V Chorvatsku se nachází 8 národních parků, takže máte spoustu možností, jak se vydat do přírody. Dáváte přednost jen jednomu? My bychom si vybrali Národní park Plitvická jezera zapsaný na seznamu UNESCO. Jak už jste možná uhodli podle názvu, tento park je známý svými úchvatnými jezery a vodopády. Nezapomeňte si s sebou vzít vodotěsný fotoaparát, abyste mohli pořídit spoustu snímků vyvolávajících závist!

 

9. Plachtění – Dovolená Chorvatsko

 

Plachtění - Dovolená Chorvatsko

Není žádným tajemstvím, že Chorvatsko je skvělou destinací pro jachtaře a milovníky jachet – vždyť se zde každoročně koná týden jachet. Proto mnozí považují za nejlepší způsob, jak poznat křišťálově čisté vody Chorvatska, samozřejmě plavbu lodí! I když si ještě nepronajmete vlastní loď, můžete si ji v Chorvatsku snadno pronajmout a kapitáni vám budou k dispozici, aby vás nasměrovali tam, kam chcete – nemusíte hnout ani prstem. Účesy pro řídké vlasy.

 

10. Mořské plody

 

Mořské plody

Mořské plody lovené přímo v Jaderském moři patří k těm nejčerstvějším, které v Chorvatsku ochutnáte. Ať už dáváte přednost ústřicím a chobotnicím podávaným jako součást dušeného masa nebo rizota, jejich chuti se prostě nevyrovnáte.

 

11. Muzeum rozbitých vztahů – Dovolená Chorvatsko

 

  Muzeum rozbitých vztahů - Dovolená Chorvatsko

Pokud máte v Chorvatsku čas navštívit jen jedno muzeum, pak je to Muzeum narušených vztahů v Záhřebu. Představuje předměty, které představují bolest, lásku a ztrátu, mapuje vzestupy a pády vztahů a ke každému z nich se váže příběh. Možná si budete chtít vzít kapesníky!

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button