CestováníZAHRANIČNÍ

Nejkrásnější pláže v Chorvatsku – Top 10 pláží

Nejkrásnější pláže v Chorvatsku – Top 10 pláží. Pokud sníte o krásných plážích a přemýšlíte o návštěvě jedinečné destinace, považujte to za znamení, že si máte rezervovat letenku. Možná chcete přijet jen obdivovat množství ostrovů a úchvatných pláží, ale pokud se rozhodnete prozkoumat krásná chorvatská města a památky, najdete toho mnohem víc. Cestování zde stále vzkvétá a tato země nabízí cenově dostupnou a malebnou dovolenou. Zde je náš výběr nejlepších pláží v Chorvatsku.

 

1. Zlatni rat, Brač – nejkrásnější pláže v Chorvatsku

 

Zlatni rat, Brač - nejkrásnější pláže v Chorvatsku

 

Chcete se vydat na nejlepší a nejznámější chorvatskou pláž ze všech? Nízko položená Zlatá ratolest. Díky jedinečně tvarovanému pobřeží posetému lesklými oblázky se mu často říká Zlatý mys nebo Zlatý roh. Najdete zde nekonečné množství restaurací a hotelů, stejně jako slunečníky, lehátka a další vybavení k pronájmu.

Tato pláž je dostatečně velká pro rodiny a romantická pro páry a nabízí vše, co od pláže na Brači očekáváte. Dávejte pozor na windsurfaře, kteří při jízdě po Jadranu milují vítr.

 

2. Pláž Banje, Dubrovník

 

Pláž Banje, Dubrovník

 

Jednou z nejoblíbenějších pláží v Chorvatsku je pláž Banje, i když možná jen díky své poloze v Dubrovníku. Fanoušci seriálu Hra o trůny okamžitě poznají Dubrovník, neoficiální sídlo Králova přístaviště. Kromě této popkulturní slávy má Dubrovník také fascinující staré město a starobylé hradby a místa, kde se můžete ponořit do moře a užít si den na pláži. Nejkrásnější pláže v Chorvatsku.

 

Možná se budete chtít usadit i mimo centrum města, blíže k vlnám, a zvážíte, zda si nenajdete hotel poblíž pláže Banje. Přestože je velmi oblíbený a přeplněný, je to nejbližší místo, kam se můžete dostat, aniž byste byli součástí Dubrovníku. Nezapomeňte si rezervovat místo v jedné z několika restaurací na pláži, která je ideálním místem pro pozorování západu slunce a oslavu vašeho výletu.

 

3. Punta Rata, Brela

 

Punta Rata, Brela

 

Punta Rata je větší pláž v oblasti, známá svým jemným pískem a čistou vodou. Můžete očekávat, že zde potkáte spoustu turistů, místních obyvatel a rodin. Vyberte si jízdu na kole po nezpevněných cestách nebo pěší běh podél pobřeží.

Díky své poloze nabízí Punta Rata výhled na pohoří Biokovo, a pokud se budete procházet dostatečně dlouho, narazíte na kámen Brela. Před ním se všichni fotí, takže si připravte telefon a zapózujte s obrovským balvanem, na kterém nějakým způsobem rostou borovice.

 

4. Pláž Sakarun, ostrov Dugi (Dugi Otok) – nejkrásnější pláže v Chorvatsku

 

  Pláž Sakarun, ostrov Dugi (Dugi Otok) - nejkrásnější pláže v Chorvatsku

 

Pokud se považujete za fanouška pláží, ale vaše pokožka na to není tak nadšená, budete potřebovat pláž s ochranou před intenzivním UV zářením. Při návštěvě Chorvatska je toto místo pro vás to pravé, protože je obklopeno borovicemi. Díky svému přirozenému stínu je ideální pro osoby citlivé na sluneční záření nebo pro rodiny s dětmi, které si potřebují odpočinout od horka. Najdete zde také klidné mělké vody pro malé plavce. V hlavní turistické sezóně je zde otevřena řada restaurací, ale mějte na paměti, že fungují pouze sezónně.

 

5. Jeskyně Betina, Dubrovník

 

  Jeskyně Betina, Dubrovník

 

Představte si pláž, na kterou se dostanete, jen když znáte tajnou cestu. Na tuto pláž s přístupem pouze k moři, která se nachází pod přírodní jeskyní a je ideální pro romantickou svatební cestu, budete potřebovat kajak nebo si můžete zavolat vodní taxi.

 

Malé množství vitaminu D, které do vás vlije, vás zachrání před horkem, a pokud půjdete na začátku nebo na konci dne, nebudete muset bojovat s ostatními páry se stejným nápadem. Nejkrásnější pláže v Chorvatsku. Varujeme vás, že zde není mnoho místa – jen trochu písku, takže si s sebou vezměte deky, občerstvení a nápoje.

 

6. Pláž Nugal – nejkrásnější pláže v Chorvatsku

 

Pláž Nugal - nejkrásnější pláže v Chorvatsku

 

Plusy této pláže: Krásný, impozantní devítimetrový vodopád, který pramení v nedaleké hoře Biokovo. Nevýhody: pokud navštívíte Chorvatsko mimo sezónu, můžete tento přírodní zázrak vidět, ale nemůžete se koupat v jeho proudu. Z
Fakta o Chorvatsku 10 faktů o Chorvatsku

 

Většina lidí, kteří navštěvují pláž Nugal, sem přijíždí z několika důvodů: na túru a detoxikaci na pobřeží, nebo aby si, ehm, oblékli narozeninové šaty. Díky své poloze a odlehlosti v lesoparku Osejava je oblíbeným místem pro koupání naháčů. Až budete mít více dní na sluneční radovánky, nezapomeňte si tuto pláž zařadit do svého itineráře.

 

7. Národní park Kamenjak, Istrie

 

Národní park Kamenjak, Istrie

 

Tento národní park, který se nachází na nejjižnějším cípu Istrie, je symbolem, atrakcí a institucí Chorvatska. Cestovatelé sem přijíždějí prozkoumat tuto převážně nezastavěnou oblast, která je známá poloostrovem táhnoucím se šest kilometrů do moře s 21 metrů vysokými útesy. Jeho historie údajně sahá až do pravěku a byly zde objeveny zkameněliny dinosaurů.

 

Až se sem vydáte, nezapomeňte se projít po příznačně pojmenované Dinosauří stezce, kde jsou ve vápenci stále vidět otisky nohou! Pláž je zde malá a oblázková, ale odnesete si z ní nové uznání pro tuto krajinu a samotnou matku přírodu.

 

8. Pláž Sunj, Lopud – nejkrásnější pláže v Chorvatsku

 

Pláž Sunj, Lopud - nejkrásnější pláže v Chorvatsku

 

Pravdou je, že na většině pláží v Chorvatsku jsou místo písku oblázky. Pro ty, kteří jsou zvyklí cítit písek mezi prsty, je Jaderské moře známé právě touto zvláštností svého pobřeží. Vzácnou výjimkou je pláž Sunj, která se nachází západně od Dubrovníku.

 

Až si v této obvykle přeplněné oblasti najdete místo, podívejte se doleva a doprava a uvidíte v dálce jasně zelené kopce. Nejkrásnější pláže v Chorvatsku. Na celém ostrově nenajdete žádné auto, protože oblíbeným dopravním prostředkem jsou golfové vozíky a jízdní kola. Pokud zrovna nesbíráte pihy, můžete si prohlédnout mnoho klášterů, vil, pevností a paláců v této oblasti Chorvatska.

 

9. Pláž Zrce Novalja, ostrov Pag

 

Pláž Zrce Novalja, ostrov Pag

 

I když někdy máte náladu na klid a pohodu, jindy chcete přidat trochu vzrušení. Když budete mít chuť, vydejte se na pláž Zrče, která je v Chorvatsku známá jako živá destinace. Pláž s mnoha restauracemi pod širým nebem navštěvují místní obyvatelé, turisté i dýdžejové. Většina z nich je vybavena bazény, vířivkami a vířivkami a z bílé oblázkové pláže můžete jít přímo do podniků. Jak funguje růst vlasů: vhled do cyklu růstu vlasů

 

10. Ostrov Šolta – nejkrásnější pláže v Chorvatsku

 

Ostrov Šolta - nejkrásnější pláže v Chorvatsku

 

Pokud se chcete vyhnout davům, ale přesto si užít ostrovní zážitky ve střední Dalmácii, navštivte drsný ostrov Šolta. Je méně turistické než nedaleký Hvar a Brač, ale je zde několik krásných pláží, včetně Stračinské. Odlehlá oblázková pláž na jižním pobřeží ostrova leží v průzračné tyrkysové zátoce obklopené bělostnými skalisky a několika domky (některé z nich si můžete pronajmout). Je to skvělé místo pro koupání, protože voda je hluboká. Medúzy Chorvatsko, se kterými se můžete setkat

 

Pláž je nejsnáze dostupná, pokud máte loď, ale z Gornjeselu se na ni můžete dostat i pěšky nebo na kole. První dojem z pěšího příchodu je působivý: na vrcholu kopce se vynoříte z hustého borového lesa a vychutnáte si majestátní výhled, než sestoupíte k moři. Nejkrásnější pláže v Chorvatsku.

 

Ze Stračinské můžete dojít i na další nedaleké pláže ve stejné zátoce. Vlevo je Maložalo a vpravo Veložalo, což jsou pláže z bílého kamene, které jsou většinou bez lidí.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button