CestováníZAHRANIČNÍ

Nejkrásnější vesnice Top 10 nejkrásnějších vesnic v Evropě

Nejkrásnější vesnice Top 10 nejkrásnějších vesnic v Evropě . Prohlédněte si nejkrásnější vesnice v Evropě . Vesnice jako z pohádky . Krásné vesnice z Evropy.Místo s čerstvým vzduchem, sladkou vodou a spoustou krásných scenérií. Naštěstí se v Evropě nacházejí jedny z nejkrásnějších vesnic na světě. Následuje 10 nejkrásnějších vesnic v Evropě.

10. Bosa, Oristano, Itálie Nejkrásnější vesnice

Bosa, Oristano, Itálie

Bosa je malebné městečko na malém kopci na severozápadním pobřeží Sardinie v Itálii. Je postaven kolem impozantního středověkého hradu Castello Malaspina. Bosou protéká řeka Temo, jediná splavná řeka na Sardinii. Toto kouzelné město je také známé svým dědictvím, kulturou a architektonickou krásou. Živé, barevné domy na pozadí hradu Malaspina ve městě vytvářejí skutečně úchvatnou scenérii. V oblasti Sa Costa, v historickém centru města Bosa, si můžete prohlédnout úžasné středověké uličky a kamenná schodiště. Najdete zde také kavárny, restaurace a bary. Z vrcholu kopce Malaspina si můžete vychutnat krásu Bosy v celé její kráse. . Bosa Marina je nejbližší a nejčistší pláž u města Bosa. Architektonická krása, kulturní a historická hodnota města Bosa přitahuje návštěvníky z celého světa.

9. Cochem, Porýní-Falc, Německo Nejkrásnější vesnice

Cochem, Porýní-Falc, Německo

Cochem je tradiční německé město ležící v krásném údolí řeky Mosely v jihozápadní části země. Toto městečko je skvělou prázdninovou destinací, která nabízí spoustu zajímavých věcí k objevování. Cochem je známý svým úchvatným říčním údolím, malebnými vinicemi a hrázděnými domy. Hrad Cochem na kopci nad údolím řeky je ikonou města. Vzácné 2 euromince

 

Výhled z hradu na údolí Cochem je neuvěřitelný. Kromě všech těchto zajímavostí má město Cochem příjemné mírné klima. Jízda na kole je nejlepší způsob, jak poznat krásy tohoto města. Projížďka krásnými říčními údolími a vinicemi v Cochemu může být velkým zážitkem.

8. Marsaxlokk, Malta Nejkrásnější vesnice

Marsaxlokk, Malta

Marsaxlokk je tradiční rybářská vesnice v jihovýchodní části Malty. Tato vesnice je proslulá rybím trhem a barevnými loděmi. Tyto lodě se nazývají „Luzzus“ a mají velký význam v každodenním životě vesnice. Mají také dlouhou historii. Místní obyvatelé používají Luzzus již od roku 800 př. n. l.

Na každém Luzzu jsou namalovány bájné Osiridovy oči. Místní lidé věřili, že namalované boží oči mohou jejich lodě ochránit před zlem.
Marsaxlokk je také historicky významná obec. Hrad Tag-Silg Marsaxlokk ukrývá pozůstatky megalitického chrámu. Na tomto kopci bylo nalezeno mnoho nástrojů z doby bronzové.

Jelikož se jedná o rybářskou vesnici, můžete si zde pochutnat na vynikajících mořských plodech. V této vesnici je mnoho dobrých restaurací a kaváren.

7. Murren, Bernské středohoří, Švýcarsko Nejkrásnější vesnice

Murren, Bernské středohoří, Švýcarsko

Murren je nádherná horská vesnice ležící v nadmořské výšce 1649 m n. m. m. n. m., v obci Bern, Švýcarsko. Je nejvýše položenou obydlenou obcí v kantonu Bern. Z této horské vesnice se můžete kochat pohledem na tři krásné alpské vrcholy – Monch, Eiger a Jungfrau. Tato vesnice je známá svou bezkonkurenční krajinou.

Vypadávání vlasů? Jezte těchto 9 potravin, abyste zabránili vypadávání vlasů

6. Gasadalur, Faerské ostrovy, Dánsko

Gasadalur Nejkrásnější vesnice

Gasadalur je malá vesnice na ostrově Mykines v souostroví Faerské ostrovy. Nachází se na okraji vysokého útesu a je obklopen horními vrcholy . Gasadalur je jistě jednou z nejkrásnějších vesnic na světě. Vzhledem ke své odlehlosti má tato vesnice pouze 18 obyvatel. Přestože se jedná o vesničku v jedinečné lokalitě s výhledem na moře, je úchvatná.

Až do otevření tunelu do vesnice v roce 2004 museli obyvatelé Gasadaluru překonávat 200 metrů vysokou horu, aby se dostali do svých domovů. Dnes 4,9 km dlouhý tunel usnadňuje přístup do vesnice a otevírá dveře turistickému ruchu.

Není překvapením, že příjmy obyvatel Gasadaluru jsou z velké části založeny na rybolovu. Jedinečné osídlení vesnice láká turisty z celého světa.

5. Giethoorn, Nizozemsko

Giethoorn Nejkrásnější vesnice

Giethoorn je pěkná a klidná vesnice v nizozemské provincii Overijssel. Je to vesnice bez auta. Místo silnic tu najdete krásné kanály. Stejně jako v Benátkách je pevnina Giethoornu propojena přibližně 150 mosty. Protože se tato vesnice v mnohém podobá Benátkám, říká se jí holandské Benátky.

Vesnice Giethoorn je klidná a zelená. Na rozdíl od přeplněných měst si v této vesnici můžete vychutnat hluboké ticho. Je zcela bez hlučných vozidel.

Do této krásné vesnice se dostanete pěšky, na kole nebo na kánoi.

Giethoorn je také jedním z nejzelenějších měst v Nizozemsku. Je obklopen rozsáhlým národním parkem De Weerribben-Wieden, kde roste mnoho stromů. Atmosféra v obci Giethoorn je tedy také velmi čistá, stejně jako její okolí.

4. Bibury, Anglie, Velká Británie

Bibury Nejkrásnější vesnice

Bibury je půvabná vesnice ležící na břehu řeky Coln v anglickém hrabství Gloucestershire. Jeden ze slavných anglických návrhářů, William Morris, označil Bibury za „nejkrásnější vesnici v Anglii“. Kamenné domy od 17. století a krásná řeka Coln protékající vesnicí jsou hlavními atrakcemi Bibury. Je to také nejfotografovanější vesnice v Anglii.Kamenné domky v této vesnici jsou známé jako Arlingtonské řadové domky.

Největší ostrov světa – 10 největších ostrovů světa

3. Freudenberg, Porýní-Vestfálsko, Německo

Freudenberg Nejkrásnější vesnice

Freudenberg je pěkné středověké město v německé spolkové zemi Porýní-Vestfálsko. Toto malé město se rozkládá na ploše pouhých 93 km2. Lze ho označit za nejkrásnější město v Německu. . Překvapivě mají téměř všechny domy ve městě stejnou velikost a vzor.

Čisté a dobře udržované ulice Freudenbergu usnadňují pěší prohlídku města. Kvalita ovzduší v tomto městě je skvělá. Alter Fleken je nejdůležitější a nejstarší částí města. V této oblasti je soustředěna většina domů ve městě. Kromě skvělého prostředí domů se můžete těšit na krásnou krajinu a vynikající pokrmy z Freudenbergu.

2. Hallstatt, Rakousko

Nejkrásnější vesnice

Nachází se mezi malebným Hallstattským jezerem a mohutným pohořím Dachstein Hallstatt a je to krásná alpská vesnice, která stojí za návštěvu. Tato neuvěřitelně krásná vesnice u jezera patří k nejfotografovanějším místům v Rakousku. Kromě krásného sídla má i velký historický význam. V Hallstattu se nachází jeden z nejstarších solných dolů na světě.

Naleziště soli byla v obci nalezena již v roce 2. století př. n. l. . V muzeu v obci Hallstatt jsou k vidění také artefakty staré 7 000 let. Alpská oblast Hallstatt-Dachstein byla v roce 1997 díky svému historickému významu a architektonické kráse zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.
Při procházce po Hallstattu na vás dýchne velmi klidná atmosféra. Tato vesnice je bez hluku z vozidel. Ulice ve vesnici jsou úzké a čisté. Téměř všechny domy v Hallstattu jsou ze dřeva a vypadají úžasně. V obci je mnoho zajímavých památek. Hlavní turistickou aktivitou v obci je plavba lodí po Hallstattském jezeře. Úžasný je také výhled na Hallstatt od jezera.

1. Reine, kraj Nordland, Norsko

Reine Reflection Nejkrásnější vesnice

Norská rybářská vesnice Reine, která se rozkládá mezi dramatickými útesy a modrými vodami, si zaslouží titul „nejkrásnější vesnice“ na světě. Nachází se na Lofotských ostrovech v kraji Norland. Pro turisty vypadá tato vesnice jako kouzelná země. Reine je také klidná a tichá vesnice. V této vesnici žije pouze 300 obyvatel. Díky své jedinečné poloze a krásné krajině je však jedním z hlavních turistických cílů na Lofotských ostrovech.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button