CestováníZAHRANIČNÍ

Nejkrásnější město Top 10 nejkrásnějších měst na světě

Jak byste definoval krásu města? Pravděpodobně na základě umění, architektury, hor, pláží… atd. Některá města jsou proslulá svými přírodními zajímavostmi, jiná svými atrakcemi . Zde je seznam 10 nejkrásnějších měst na světě. Nejkrásnější město:

10. Sydney, Austrálie

Sydney Nejkrásnější město

V Sydney se nachází více než 100 nádherných pláží a také architektonický zázrak – budova Opery v Sydney. Je zapsán na seznamu světového dědictví a ročně se v něm koná více než 1 500 představení.

Přístav Sydney Harbour se stovkami kilometrů nábřeží a ikonickými budovami je občas nejkrásnějším přístavem na světě. Jedno z nejlepších míst pro sledování velkolepého silvestrovského ohňostroje. Na jedné straně Sydney stojí budova opery a na druhé straně kouzelná příroda s dramatickými horami, nádhernými plážemi, překrásnými zahradami a národními parky.Nejkrásnější město.

9. New York, Spojené státy americké

New York Nejkrásnější město

Nejkrásnější město New York, obchodní metropole USA. V New Yorku je v současnosti 237 mrakodrapů a většina z nich se nachází na ostrově Manhattan.  Socha Svobody, která se nachází na Ostrově svobody v New Yorku, je jednou z nejznámějších památek na světě. Je považována za ikonu svobody. Central Park v New Yorku je jedním z největších a nejkrásnějších městských parků na světě. Tento park se rozkládá na ploše 3,5 km2.

Central Park je také nejnavštěvovanějším městským parkem v USA.  V New Yorku je více divadel (420) než v kterémkoli jiném městě na světě. V New Yorku se nacházejí některá z nejlepších světových muzeí včetně Metropolitního muzea umění, Amerického přírodovědného muzea, Frickovy sbírky a Guggenheimova muzea.

8. Singapur, Singapur

Singapur

Domov nejdražšího samostatného kasina – Marina Bay Sands. Náklady na vybudování tohoto centra se odhadují na 5,5 miliardy dolarů. Marina Bay Sands má restaurace, divadla, výstavní centra a kasino o rozloze 15 000 m2. Nekonečný bazén v 57. Podlaha Marina Bay Sands v Singapuru je jedním z nejkrásnějších bazénů na světě.Nejkrásnější město.

Město Singapur má mnoho inspirativních zelených ploch. Ukázkovým příkladem je zahrada u zálivu v centru Singapuru. Tento fantastický park se rozkládá na ploše 101 hektarů a obsahuje více než 1 milion rostlin. Dalšími známými singapurskými parky jsou Singapurská botanická zahrada, East Coast Park a MacRitchie Reservoir.Singapur je jedním z nejčistších měst na světě.

7. Kapské Město, Jihoafrická republika

Kapské Město

Toto krásné město se nachází v jižní části afrického kontinentu. V jižní části města se nachází světoznámý mys Dobré naděje a Agulhaské moře. Plášť dobré naděje je součástí slavné Stolové hory, která přináší mimořádné výhledy na pláže, hory a údolí. Cape Agulhas je jižním cípem afrického kontinentu.Na nábřeží Victoria and Alfred na pobřeží Atlantiku najdete spoustu obchodů, restaurací, galerií a restaurací.

Stolová hora s nádherným výhledem na oceán a Stolovou horu se tyčí nad Kapským Městem a je rájem pro pěší turisty. Tato krásná hora je vysoká 1084 metrů. Na vrchol hory vede lanovka. Předměstí Bo-kaap v centru Kapského Města je jedním z nejbarevnějších míst na světě. Smíšené barevné domy v Bo-kaapu se vyznačují gruzínským a holandským architektonickým stylem. Tyto domy spolu s dobře udržovanými dlážděnými ulicemi jsou rájem pro fotografy.

6. Rio de Janeiro, Brazílie

Rio de Janeiro, Brazílie

Nejkrásnější město .Socha Krista Vykupitele, která se nachází na 700 metrů vysoké hoře Corcovado, je nejznámější atrakcí Ria de Janeira a ikonou křesťanství. Tato 30 metrů vysoká socha je jedním ze sedmi nových divů světa. Karneval v Riu je největší karneval na světě. Tento velký svátek začíná 40 dní před Velikonocemi a trvá pět dní. T

Tento festival přitahuje více než 2 miliony návštěvníků z celého světa. Každoroční přehlídky samby (brazilský hudební a taneční žánr) se účastní více než 200 škol samby.
Pláž Copacabana v Riu s kilometry bílého písku a tyrkysovou vodou je jednou z nejkrásnějších pláží na světě. Les Tijuca je jedním z největších městských lesů na světě, rozkládá se na ploše 12,4 km2. Chrání stovky rostlin a živočichů. Návštěvníci si mohou prohlédnout park na nejvyšším vrcholu Pico da Tijuca (1 021 m).

5. Istanbul, Turecko Nejkrásnější město

Istanbul, Turecko Nejkrásnější město

Istanbul je jediné transkontinentální město (ležící na dvou kontinentech) na evropském a asijském kontinentu. Istanbul je zemí architektonických divů. Nejznámější je Hagia Sofia – bývalý byzantský kostel, v němž je nyní muzeum. Byl postaven již ve 4. století. Palác Topkapi, císařská mešita Sultána Ahmeta, Galatská věž a Efes jsou dalšími slavnými architektonickými divy Istanbulu.Město nabízí jeden z nejkrásnějších západů slunce na světě.

Československý vlčák – kříženec vlka a německého ovčáka

Na jaře zde návštěvníci mohou vidět více než 20 milionů kvetoucích tulipánů.Istanbulský Velký bazar s více než 4 000 obchody je jedním z největších a nejstarších krytých trhů na světě.

4. Florencie, Itálie Nejkrásnější město

Florencie, Itálie Nejkrásnější město

Florencie je nejkrásnější město, kde se můžete kochat uměleckými díly. Zajímavé je, že ve Florencii se nachází přibližně třetina všech uměleckých pokladů světa. Florentská galerie Uffizi je nejnavštěvovanější uměleckou galerií v Itálii. Tato galerie obsahuje některá z nejvýznamnějších uměleckých děl z období italské renesance, včetně Giottovy Madony Ognissanti, Michelangelova Doni Tonto, Rafaelovy Madony Zlatovlásky a Zvěstování od Simona Martiniho a Lippa Memmiho. V Galerii dell’Accademia di Firenze ve Florencii se nachází jedno z největších mistrovských děl všech dob – Michelangelův David. Florencie je prvním místem v Evropě s dlážděnými ulicemi.
Florentský dóm, katedrála postavená v letech 1296-1436, je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a je hlavní turistickou atrakcí Florencie. Má největší cihlovou kopuli na světě.

3. Budapešť, Maďarsko Nejkrásnější město

Budapešť, Maďarsko Nejkrásnější město

Budapešť je skvělou destinací, kde si můžete vychutnat skutečnou architektonickou krásu. Nejlepším příkladem je Budínský hrad, mohutný hrad z 18. století. století, který se nachází v jižní části hradu. Má barokní, středověký a moderní architektonický styl.

Muzeum výtvarného umění v Budapešti obsahuje více než 100 000 uměleckých děl evropského původu. Maďarský parlament se nachází v Budapešti a je třetí největší budovou parlamentu na světě. Tato budova je 268 metrů dlouhá a 123 metrů široká a je největší budovou v Maďarsku. Tato impozantní budova je také vynikajícím příkladem novogotické architektury.

Velká synagoga v Budapešti je největší synagogou v Evropě . Tato ohromující 75 metrů dlouhá a 27 metrů široká synagoga se vyznačuje maurským, byzantským a románským architektonickým stylem.

2. Paříž, Francie Nejkrásnější město

Paříž, Francie Nejkrásnější město

Jak víte, Paříž je považována za nejromantičtější město na světě. Důvodů je mnoho – krása města, vynikající jídlo, světla a samozřejmě zeď lásky. Le mur des je t’aime neboli zeď lásky, která se nachází na pahorku na pařížském Montmartru a na níž je 311krát ve 250 jazycích napsáno „Miluji tě“. Eiffelova věž v Paříži je jednou z nejznámějších památek na světě. Tento velkolepý památník, pojmenovaný po svém konstruktérovi Gustavu Eiffelovi, je vysoký 300 metrů.

Na vrchol věže se dostanete výtahem nebo po schodech. Odtud je nádherný panoramatický výhled na Paříž.
Muzeum Louvre v Paříži je největším muzeem na světě. Má sbírku více než 38 000 předmětů od 6. století př. n. l. až 21. století. Nejznámějším a nejcennějším předmětem této sbírky je Mona Lisa, portrétní obraz od velkého Leonarda da Vinciho.

Paříž je rájem milovníků jídla a nakupování.

1. Benátky, Itálie Nejkrásnější město

Benátky, Itálie Nejkrásnější město

Benátky se skládají ze 118 malých ostrovů propojených mosty a jsou jedním z nejromantičtějších a nejkrásnějších měst na světě. Zajímavé je, že v Benátkách nejsou žádné silnice. Právě to dělá toto město tak jedinečným. Po tomto krásném městě se můžete pohybovat především vodními autobusy nebo gondolami (tradičními benátskými veslicemi).

Žehličky na vlasy : Co si vybrat

Jízda na gondole po Canal Grande je nejlepší způsob, jak si vychutnat krásy Benátek. Velký kanál je kanál o průměru 3,8 km, který protéká tímto velkým městem.Kromě kanálů a gondol jsou Benátky proslulé také svými jedinečnými architektonickými styly. 14. století je benátská gotika nejznámějším architektonickým stylem v Benátkách. Dóžecí palác je nejlepším příkladem tohoto stylu ve městě.

Ze 139 kostelů je nejznámějším a nejkrásnějším kostelem v Benátkách bazilika svatého Marka, při jejíž stavbě bylo použito byzantské a gotické umění. Velkolepost tohoto kostela je dána použitím 85 000 čtverečních stop mozaiky a 500 sloupů na jeho stavbu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button