CestováníZAHRANIČNÍ

Co vidět na Rhodosu – top 10

Co stojí za vidění na Rhodosu? Objevte krásy Rhodosu: neodolatelná místa k vidění. Rhodos, jeden z řeckých ostrovů v Egejském moři, je známý svou bohatou historií, krásnými plážemi a působivou krajinou. Tento ostrov nabízí návštěvníkům řadu zajímavých míst. Zde je seznam nejkrásnějších míst na Rhodosu, která byste si neměli nechat ujít.

Co vidět na Rhodosu

 

Co vidět na Rhodosu

 

Rhodos je ostrov plný historie, přírodních krás a nezapomenutelných zážitků. Ať už se rozhodnete prozkoumat jeho starobylá města, užít si jeho pláže nebo objevovat jeho přírodní scenérie, Rhodos vám jistě nabídne nezapomenutelnou dovolenou.

Středověké město Rhodos

 

Středověké město Rhodos

 

Středověké město Rhodos je jedním z nejzachovalejších středověkých opevněných měst v Evropě a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Projděte se jeho úzkými uličkami a objevte kouzlo minulosti. Navštivte palác velmistra, Velkou městskou bránu a Strážní věž. Vychutnejte si atmosféru starobylého města, kde se snoubí řecká a středomořská kultura.

 

Akropolis Lindos

 

Co vidět na Rhodosu Akropolis Lindos

 

Akropole v Lindosu je jednou z nejznámějších památek na Rhodosu. Tato starobylá pevnost se nachází na vrcholu kopce a nabízí úchvatný výhled na modré Egejské moře. Vystoupejte po strmých schodech a obdivujte antické ruiny včetně Apollónova chrámu a antického divadla. Lindos je také bohatý na úžasné pláže, kde si můžete odpočinout po návštěvě Akropole.

 

Údolí motýlů – Co vidět na Rhodosu

 

Údolí motýlů

 

Údolí motýlů je přírodní rezervace na západním pobřeží ostrova Rhodos. Je domovem tisíců motýlů, kteří sem v létě přilétají. Projděte se po cestičkách mezi stromy a obdivujte barevné a exotické motýly, kteří se vznášejí v okolním vzduchu. Toto jedinečné místo je přírodním divadlem a nabízí vám příležitost zažít něco opravdu výjimečného.

 

Přístav Mandraki

 

Přístav Mandraki Co vidět na Rhodosu

 

Přístav Mandraki je okouzlující místo, kde se nachází tradiční řecký rybářský přístav. Je to ideální místo k procházce po přístavní promenádě a obdivování barevných lodí a jachet, které zde kotví. Navštivte slavné tři věže, známé jako Rhodské kolosy, které kdysi označovaly vjezd do přístavu. Přístav Mandraki je také výchozím bodem pro výlety lodí na okolní ostrovy a plavby po Egejském moři. Co se vyplatí koupit v Řecku – 10 věcí

 

Starobylé město Kamiros

 

Starobylé město Kamiros

 

Co stojí za vidění na Rhodosu? Starobylé město Kamiros je další historickou perlou Rhodosu. Toto starobylé město bylo postaveno v 5. století př. n. l. a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti. Projděte se starobylými uličkami a obdivujte zbytky římských domů, chrámů a veřejných budov. Kamiros je také obklopen krásnou přírodou, což z něj činí ideální destinaci pro ty, kteří hledají spojení historie a přírody.

 

Pláže Prasonisi – Co vidět na Rhodosu

 

Pláže Prasonisi Co vidět na Rhodosu

 

Pro milovníky vodních sportů a surfování je pláž Prasonisi jako stvořená. Tato pláž se nachází na jižním konci ostrova a je známá ideálními podmínkami pro surfování a jízdu na kajaku. Obklopuje ho dvojice pláží, které jsou propojeny úzkým pruhem písku, takže máte dojem, že se nacházíte na ostrově uvnitř ostrova. Kromě vodních sportů můžete také relaxovat na slunečníku a užívat si krásný výhled na modré moře a okolní krajinu. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

Údolí sedmi pramenů – Co vidět na Rhodosu

 

Údolí sedmi pramenů

 

Údolí sedmi pramenů, známé také jako Epta Piges, je malebné místo, kde se setkává příroda a voda. Toto údolí je obklopeno hustými borovicovými lesy a nachází se v něm sedm malých pramenů, z nichž vytéká čistá voda. Projděte se po dřevěných stezkách a obdivujte krajinu a vodopády. V nedaleké tradiční taverně si můžete dát osvěžující oběd.

 

Starověké město Lalyssos

 

Starověké město Lalyssos

 

Lalyssos je malebné starobylé město na západním pobřeží ostrova Rhodos. Je známé svými historickými památkami, jako je akropole Filerimos a antický stadion. Projděte se úzkými uličkami plnými tradičních domů s květinami a poznejte pravou řeckou atmosféru. Město je také oblíbené mezi milovníky kiteboardingu a windsurfingu, protože nabízí ideální větrné podmínky.

 

Útesy Tsambika

 

Útesy Tsambika

 

Co stojí za vidění na Rhodosu? Pokud hledáte jedinečné přírodní krásy, navštivte útesy Tsambika. Tyto majestátní útesy se nacházejí na východním pobřeží ostrova Rhodos a nabízejí nádherný výhled na pobřeží a Egejské moře. Na vrchol útesů se dostanete po strmých schodech a odměnou vám bude nádherný panoramatický výhled. Přímo pod útesy se nachází pláž Tsambika, kde si můžete dopřát osvěžující koupání.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button