CestováníZAHRANIČNÍ

Největší evropská města – top 10 největších

Největší evropská města. Evropa je domovem mnoha velkých a významných měst, která jsou centry kultury, obchodu a historie. Zde je seznam 10 největších evropských měst a něco málo o nich.

Největší evropská města

 

Největší evropská města

 

Tato města patří k největším a nejvýznamnějším městům Evropy s bohatou historií, kulturou a architekturou. Každé z těchto míst má své jedinečné kouzlo a příběhy, které lákají návštěvníky z celého světa.

 

1. Moskva, Rusko

 

Moskva, Rusko

 

Moskva je s více než 12 miliony obyvatel největším evropským městem. Je centrem ruského obchodu, kultury a vlády. V Moskvě se nachází také řada historických památek včetně Kremlu, Rudého náměstí a katedrály sv. Josefa. Vasilij. Vzácné 2 euromince

 

2. Istanbul, Turecko

 

Istanbul, Turecko

 

Istanbul je s 15 miliony obyvatel největším tureckým a druhým největším evropským městem. Leží na pomezí Evropy a Asie a je proslulé svými historickými památkami, jako je Hagia Sofia, Modrá mešita a palác Topkapi.

 

3. Londýn, Velká Británie – Největší města Evropy

 

London, Velká Británie - Největší města Evropy

 

Londýn je s více než 8 miliony obyvatel největším městem Spojeného království a třetím největším v Evropě. Je centrem britské politiky, kultury a obchodu a nachází se zde mnoho světoznámých památek, jako je Big Ben, Tower Bridge a Buckinghamský palác.

 

4. Paříž, Francie

 

Paříž, Francie

 

Paříž, hlavní město Francie, má více než 2,1 milionu obyvatel a je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších měst na světě. Je proslulý svou kulturou, uměním a architekturou a je domovem mnoha památek, jako je Eiffelova věž, Louvre a Notre-Dame.

 

5. Madrid, Španělsko – Největší města Evropy

 

Madrid, Španělsko - největší města Evropy

 

Madrid je s více než 3,3 milionu obyvatel největším městem Španělska a pátým největším v Evropě. Je centrem španělské kultury, umění a obchodu a nachází se zde mnoho památek, například královský palác, Prado a park Retiro.

 

6. Berlín, Německo

 

Berlín, Německo

 

Berlín, hlavní město Německa, má více než 3,7 milionu obyvatel a je jedním z nejvýznamnějších měst v dějinách Evropy. Po pádu Berlínské zdi v roce 1989 se město znovu sjednotilo a stalo se jedním z nejvýznamnějších center kultury, umění a obchodu v Evropě. Nachází se zde mnoho pamětihodností, například Braniborská brána, Berlínské muzeum a Berlínská katedrála.

 

7. Největší evropská města

 

Největší evropská města

 

Kam na dovolenou v Evropě – 7 nejlepších destinací

 

8. Barcelona, Španělsko

 

Barcelona, Španělsko

 

Barcelona je druhé největší španělské město s více než 1,6 milionu obyvatel. Nachází se v Katalánsku a je proslulé svou architekturou, kulturou a uměním. Nachází se zde mnoho památek, například chrám Sagrada Familia, park Güell a bulvár La Rambla.

 

9. Milán, Itálie

 

Milán, Itálie

 

Největší evropská města. Milán je s více než 1,3 milionu obyvatel největším městem severní Itálie a jedním z nejvýznamnějších center módy, kultury a obchodu v Evropě. Je proslulé svými památkami, jako je katedrála sv. Marie Dědičky, Galerie Vittorio Emanuele II. a palác Sforza. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

10. Petrohrad, Rusko – Největší města Evropy

 

Petrohrad, Rusko - Největší města Evropy

 

Petrohrad, druhé největší město Ruska, má více než 5,3 milionu obyvatel a je proslulý svými historickými památkami, kulturou a uměním. Nachází se zde mnoho památek, jako je Ermitáž, Zimní palác a katedrála sv. Jana Křtitele. Isaac.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button