CestováníO PŘÍRODĚ

Nejkrásnější hory světa : 10 nejkrásnějších hor světa

Nejkrásnější hory světa : 10 nejkrásnějších hor světa. Jedním z faktorů, proč byste rádi poznali jejich půvab, je výška. No v dnešním žebříčku nehraje výška hory žádnou roli, dne a podíváme se na nejkrásnější hory na světě. Zde je seznam 10 nejkrásnějších hor světa.

 

10. Ama Dablam, Nepál

 

Ama Dablam, Nepál

 

Ama Dablam, považovaná za „Matterhorn Himálaje“, je celosvětově populární a krásná hora, která se nachází v oblasti Khumbu ve východním Nepálu. Tato zasněžená hora se tyčí do výšky 6812 metrů. Jihozápadní hřeben Ama Dablam je známou horolezeckou trasou pro povolené expedice.

 

Stejný jihozápadní hřeben použili Barry Bishop, Mike Ward, Wally Romanes a Mike Gill pro prvovýstup na Amu Dablam 13. Březen 1961. Tato trasa má různé stupně obtížnosti. Ale výhledy jsou úchvatné.

 

9. Stolová hora, Jihoafrická republika

 

  Stolová hora, nejkrásnější hora Jihoafrické republiky

 

Stolová hora s výhledem na Kapské Město je přírodním divem Jihoafrické republiky. Tato hora s nadmořskou výškou 1 844 metrů je rájem pro milovníky přírody a turistiky. Tato krásná hora je součástí národního parku Stolové hory.

 

Na vrchol Stolové hory vás vyveze také lanovka. Z vrcholu se vám naskytne nádherný 360stupňový výhled na Kapské Město. Jak již bylo zmíněno, ve Stolové hoře jsou také různé turistické stezky. Kromě toho je Stolová hora domovem velkého množství rostlin a živočichů. Mnohé z nich se nevyskytují nikde jinde na světě.

 

8. Mount Assiniboine, Kanada

 

  Mount Assiniboine, Kanada

 

Centrální atrakcí provinčního parku Mount Assiniboine je hora Assiniboine ležící na hranici s Britskou Kolumbií. Tento 2 618 metrů vysoký pozoruhodný vrchol je známý jako Matterhorn Skalistých hor, protože má stejný tvar pyramidy jako Matterhorn.

 

7. Eiger, Švýcarsko, nejkrásnější hora světa

 

Eiger, Švýcarsko

 

Ikonická hora Eiger se nachází v Bernských Alpách na západě Švýcarska, na východní straně hřebene, který zahrnuje vrcholy Monch a Jungfrau. Eiger má nadmořskou výšku 3970 metrů a vypadá úžasně ze všech stran.

 

Nejvýraznějším prvkem pohoří Eiger je 1800 metrů vysoká severní strana. Jedná se o největší severní stěnu Alp. Na vrchol Eigeru vede několik tras. Všechny jsou však náročné.

 

6. Tre Cim, Itálie

 

Nejkrásnější hora světa

 

Jedná se o skupinu tří vrcholů ve světoznámém pohoří Dolomity v severovýchodní Itálii. Tyto tři vrcholy se jmenují Cima Piccola, Cima Grande a Cima Ovest. Tato úžasná horská skupina se nachází v nadmořské výšce 2999 metrů.

 

5. Fujisan Japonsko, nejkrásnější hora na světě

 

Fujisan Japonsko

 

Hora Fudži je se svými 3 776 metry nad mořem nejvyšším vrcholem Japonska. Tato sopečná hora se nachází na ostrově Honšú. Poslední erupce proběhla v roce 1707. Tento nádherný kuželovitý vrchol je považován za symbol Japonska.

Výstup na horu Fudži je mezi japonskými i zahraničními turisty velmi známý. Odhaduje se, že na horu Fudži každoročně vystoupí více než 200 000 lidí. Lezecká sezóna začíná v červenci a končí v srpnu. Výstup na vrchol hory Fudži není nijak náročný a výhled na západ slunce je odtud neuvěřitelný.

 

4. Cerro Torre, hranice Chile – Argentina

 

Cerro Torre, hranice Chile - Argentina

 

Magická hora Cerro Torre se nachází na chilsko-argentinské hranici v národním parku Los Glaciares. Cerro Torre je ve skutečnosti součástí řetězce čtyř hor. Další tři pohoří Punta Herron, Torre Egger a Cerro stojí tvrdě. Nejvyšším vrcholem této horské skupiny je 3128 metrů vysoký Cerro Torre.

 

Nejvýraznějším rysem Cerro Torre je jeho dlouhý špičatý tvar. Výstup na Cerro Torre je obtížný i pro zkušené horolezce.

 

3. Denali – Spojené státy americké

 

Denali - Spojené státy americké

 

Denali je se svými 6190 metry nejvyšší horou severoamerického kontinentu. Nachází se na jihu centrální Aljašky v národním parku a rezervaci Denali. Denali je také třetím nejizolovanějším vrcholem na světě po Mount Everestu a argentinské hoře Aconcagua.

Zříceniny hradů na Slovensku – 11 zřícenin hradů

 

Tato nádherná hora je sama o sobě hlavní atrakcí národního parku Denali. Stojí vysoko nad šesti miliony akrů nedotčené divočiny. I z dálky vypadá Denali prostě úchvatně. Horní část Denali je totiž pokryta sněhem. Na tomto pohoří se také nachází pět velkých ledovců.

 

2. Kirkjufell, Island, Nejkrásnější hora světa

 

Nejkrásnější hora světa

Kirkjufell je impozantní, 463 metrů vysoká hora, která se nachází v Grundarfjorduru na Islandu na poloostrově Snaefellsnes. Je to nejfotografovanější hora Islandu. Poblíž vrcholu se nachází také krásný vodopád Kirkjufellsfoss. Od září do ledna. Obloha v pozadí Kirkjufellu by také mohla zobrazovat magickou polární záři. Je to neuvěřitelný zážitek.

1. Matterhorn, švýcarsko-italské hranice

 

Matterhorn, švýcarsko-italské hranice

Nemusí to být zrovna vysokohorský vrchol v Alpách. Žádný jiný vrchol v Alpách ani jinde na světě však není tak krásný jako Matterhorn. Je to skutečně kouzelná atrakce. Tato hora ve tvaru pyramidy se nachází na hranicích Švýcarska a Itálie. Tyčí se do výšky 4478 metrů nad mořem a je jedním z nejvyšších vrcholů Švýcarska. Stěny Matterhornu jsou strmé. Lezení tak může být náročné.

Dárek pro maminku k narozeninám 22 tip na dárek

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button