AUTO A MOTOCestování

Jak umýt auto – celý postup a vybavení

Jak umýt auto? Mytí auta může být pro některé lidi jednoduchou rutinou, ale pro jiné může být náročným úkolem. Správně umyté auto však nejen vynikne svou krásou, ale také prodlouží svou životnost a zlepší jízdní vlastnosti. V tomto článku se podíváme na kroky, které je třeba učinit pro správné umytí vašeho vozu.

Jak umýt auto

 

Jak umýt auto - celý postup a vybavení

 

Správně umyté auto bude mít krásný vzhled a bude chráněno před poškozením laku. Mytí auta může být pro některé lidi obtížný úkol, ale pokud budete postupovat podle těchto pokynů, bude mytí auta rychlé a snadné.

 

1. Připravte si potřebné vybavení

 

Než se pustíte do mytí vozu, ujistěte se, že máte veškeré potřebné vybavení. Součástí této výbavy by měl být kvalitní autošampon, hadice, mycí houby, utěrky, kartáč na kola a ochranný vosk.

 

2. Opláchněte vůz vodou

 

Opláchněte vůz vodou

 

Než začnete auto šamponovat, opláchněte ho vodou. Odstraníte tak hrubé nečistoty, které mohou při pozdějším tření poškodit lak. Je důležité používat hadici s nastavitelným průtokem vody, abyste mohli podle potřeby regulovat tlak vody.

 

3. Použití autošamponu – Jak umýt auto

 

Použití autošamponu - Jak umýt auto

 

Po opláchnutí vozu použijte autošampon. Je důležité používat kvalitní autošampon, který neobsahuje škodlivé látky, jež by mohly poškodit lak. Naneste jej na houbu nebo hadřík a rovnoměrně rozetřete po celém povrchu vozu. Nezapomeňte na kola, která jsou často nejšpinavější. Při mytí kol používejte kartáč na kola.

 

4. Opláchněte vůz vodou

 

Jak umýt auto? Po setření autošamponu opláchněte auto čistou vodou. Opět použijte hadici s nastavitelným průtokem vody, abyste mohli podle potřeby regulovat tlak vody.

 

5. Vysušení vozu – Jak umýt vůz

 

Vysušení vozu - Jak umýt vůz

 

Po opláchnutí automobil vysušte pomocí ubrousků. Je důležité používat čisté utěrky, aby na autě nezůstaly žádné skvrny ani škrábance. Začněte od střechy vozu a postupně se propracujte ke kapotě, bokům a nakonec ke spodní části vozu. Při sušení používejte jemné pohyby a dbejte na to, abyste nepoškodili lak. Pokud máte k dispozici fén, můžete jím odstranit vodu z těžko přístupných míst, jako jsou zpětná zrcátka nebo odtokové otvory. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

6. Naneste ochranný vosk

 

Naneste ochranný vosk

 

Použití ochranného vosku je nezbytné pro ochranu laku vozu před poškozením. Jak umýt auto? Vosk vytváří ochrannou vrstvu, která chrání lak před slunečním zářením a znečištěním vozovky. Ochranný vosk naneste rovnoměrně na celý povrch vozu a nechte jej zaschnout podle pokynů na obalu. Jak opravit lak na autě – auto jako nové

 

7. Vylepšete své vybavení – Jak umýt auto

 

Po skončení mytí vozu očistěte své vybavení a utěrky. Houbičky a hadříky vyperte v teplé mýdlové vodě a nechte je uschnout na vzduchu. Použitý autošampon a vosk skladujte na chladném a suchém místě.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button