CestováníZAHRANIČNÍ

10 nejslavnějších schodišť z celého světa

Nejznámější schody .Schodiště jsou pravděpodobně nejběžnějším architektonickým zázrakem, na který jsme zvyklí, a často zapomínáme, jak jsou velká. Jsou prastaré: slouží lidstvu již od roku 6000 př. n. l. Pomáhají nám překonávat velké i malé výšky. Zde je seznam 10 nejznámějších schodišť na světě. Podívejme se na to:

10. Schodiště do kaňonu

10. Kaňonové schodiště 10 nejznámějších schodišť z celého světa
Stezka kaňonem v Ekvádoru se nachází poblíž slavného vodopádu Paílón del Diablo na řece Pastaza. Je to poměrně velký vodopád a jedna z hlavních turistických atrakcí Ekvádoru. Samotné schodiště je jednou z největších atrakcí tohoto místa. Schodiště, které se vine mezi listím a jehož přírodní křivky jsou v souladu s vodopádem, je jedním z nejznámějších schodišť na světě.

9. Španělské schody

9. Španělské schody Nejslavnější schody 10 schodišť z celého světa


Španělské schody se nacházejí v italském Římě. Jedná se o monumentální soubor 135 schodů, které vedou ke katedrále Trinità dei Monti na náměstí. Nejznámější schodiště bylo postaveno v letech 1723-1725, aby vytvořilo spojení mezi kostelem a španělským velvyslanectvím Bourbonů.

8. Potěmkinovy schody

8. Potěmkinovy schody 10 nejslavnějších schodišť z celého světa


Potěmkinovy schody v Oděse na Ukrajině jsou symbolem Oděsy a slouží jako vstup z moře do města. Původně se nazývaly Boulevardské schody, Obří schody a Richelieuovy schody a měly 200 schodů, ale 8 z nich se ztratilo pod pískem při rozšiřování přístavu.

Československý vlčák – kříženec vlka a německého ovčáka

7. Mount Bueren

7. Mount Bueren Nejslavnější schody 10 schodišť z celého světa
Montagne de Bueren neboli hora Bueren v belgickém Liège není skutečná hora. Jedná se o schodiště s 374 schody. Vede ke slavné, ale z velké části zničené citadele hradu Hors. Byly postaveny v roce 1881, aby pomohly vojákům bezpečně sestoupit z vrcholu kopce do centra města. Z horní části schodiště je nádherný výhled na město a řeku Meus.

6. Schodiště Santorini

6. Schodiště Santorini


Schodiště na Santorini v Řecku je jedním z nejznámějších schodišť na světě. Byla postavena v roce 1715 jako schodiště z úbočí hory, aby se obyvatelé ostrova mohli dostat na vrchol. Přestože na vrchol hory vede lanovka, mnoho lidí dává přednost zdolání 657 schodů.

5. Lví skála Sigiriya Srí Lanka

5. Lví skála Sigiriya Srí Lanka


Sigiria neboli Lev , který se nachází na Srí Lance, je obrovský skalní sloup vysoký asi 200 m. Kdysi dávno bylo na vrcholu této skály postaveno Královské nebe, které se používalo až do 14. století. století, nyní v ruinách, sloužil jako buddhistický klášter. Sigiriya je nyní zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a má schodiště s 1 200 schody. Výstup na ně může být namáhavý, ale výhled shora vám to vynahradí.

Plešatění a jak mu čelit , Vypadávání vlasů u mužů

4. Bahá’í zahrady – Nejznámější schody 

4. Bahá'í zahrady


Bahá’í zahrady v izraelské Haifě jsou jednou z nejkrásnějších zahrad na světě a jsou součástí světového dědictví UNESCO. Rozkládají se na pozoruhodném schodišti s 19 terasami a 1700 schody. Toto schodiště, jedno z nejznámějších na světě, se táhne po severním svahu hory Karmel a je lemováno dvěma potoky.

3. Schlossbergské schody – Nejznámější schody 

3. Schlossberské schody
Hodinová věž Schlossberg je hlavní rakouskou atrakcí ve Štýrském Hradci. Z vrcholu věže je krásný výhled na celé město. Aby se vám naskytl tento výhled, musíte vystoupat po schodech na Schlossberg na opačném konci náměstí Schlossbergplatz. Schodiště o 260 stupních

2. Chrám tygřích jeskyní – Nejznámější schody 

2. Chrám tygřích jeskyní


Chrám Tygří jeskyně je slavný buddhistický chrám v thajském Krabi a je posvátným buddhistickým místem. Chrám má dvě krátká schodiště, která se spojují v náročný soubor schodů vedoucích na vrchol, kde se vedle chrámu nachází slavná 278 metrů vysoká socha Buddhy. Další schody vedou do vápencové jeskyně. Na vrchol vede celkem 1237 schodů.

1. Chand Baori – Nejznámější schody 

1. Chand Baori


Chand Baori je jedna z nejhlubších a největších stupňovitých studní v Indii, která se nachází v Rádžasthánu. Byl postaven pro dlouhodobé skladování vody, protože v Rádžasthánu je jí nedostatek. Je tu 16 pater, která sahají až do hloubky 100 stop, a 3 500 schodů, které jsou krásně uspořádány tak, aby vedly dolů do studené vody. Baori a jeho schody se objevily v hollywoodských filmech, zejména ve filmu Temný rytíř povstal.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button