CestováníZAHRANIČNÍ

Nejbezpečnější země Top 10 zemí, kde je mír

Nejbezpečnější země Top 10 zemí, kde je mír . Seznam míst, kde je mír , Nejbezpečnější země světa . Bezpečné země .

Každý chce žít v klidném státě , že? Zpráva Global Peace Index (GPI) Institutu pro ekonomiku a mír porovnává míru kriminality ve 162 zemích. Země seřadili podle 22 různých ukazatelů, včetně úrovně násilné trestné činnosti, vztahů se sousedními zeměmi, absence války, příspěvku k udržování míru, školní docházky atd..  10 mírových zemí.

10. Japonsko, skóre GPI: 1,408 Nejbezpečnější země

Japonsko

Technicky vyspělé Japonsko je také známé tím, že udržuje mír ve společnosti. Míra násilné trestné činnosti a vražd je v zemi velmi nízká. Japonsko má pouze obranné síly pro vnitřní bezpečnost a žádné profesionální vojenské síly. Japonsko také udržuje dobré vztahy se sousedními zeměmi.

10 nejzajímavějších zázraků

9. Švýcarsko, skóre GPI: 1,373 Nejbezpečnější země

Čistá města, nízká kriminalita a kvalitní potraviny dělají ze Švýcarska jednu z nejšťastnějších zemí pro život. Švýcarsko má vynikající systém vzdělávání a zdravotní péče. Tento systém nepochybně pomáhá zlepšovat talent lidí.

V zemi je vysoká mzdová úroveň a relativně nízká daňová sazba. Švýcarsko je také jedním z nejlepších daňových rájů na světě.

8. Kanada, skóre GPI: 1,371 Nejbezpečnější země

Kanada

Kanadská vláda považovala bezpečnost občanů za jeden z klíčových prvků dobrého státu. V zemi je velmi nízká míra vražd a kriminality. Podle zprávy OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj) má Kanada skóre životní spokojenosti 7,6 z 10. Kanada je také jednou z nejvzdělanějších zemí na světě. Podíl obyvatel s terciárním vzděláním v zemi je 52,6 %.Volební účast v Kanadě je 61 %. Tyto údaje naznačují, že občané důvěřují své vládě. Vláda zrušila trest smrti v roce 1976. Míra nezaměstnanosti v Kanadě je také velmi nízká, pouze 6,6 %.

7. Slovinsko, skóre GPI: 1,364 Nejbezpečnější země

Slovinsko

Je to krásná země ve střední Evropě s klidnou atmosférou. Míra kriminality je velmi nízká.

6. Česká republika, GPI skóre: 1,360

Česká republika Nejbezpečnější země

Česká republika je malá vnitrozemská evropská země, která sousedí s Rakouskem, Německem, Slovenskem a Polskem. Cestovní ruch je v České republice významným průmyslovým odvětvím. Praha, krásné hlavní město České republiky, je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Evropě. V České republice se nemusíte obávat násilí ani loupeží. Protože míra kriminality v zemi je velmi nízká.

5. Dánsko, skóre GPI: 1,337 Nejbezpečnější země

Dánsko Nejbezpečnější země

Dánsko je nejméně zkorumpovaná a nejšťastnější země na světě. Vysoká gramotnost, vyspělý systém zdravotní péče, vysoká životní úroveň a prosperita dělají z Dánska mimořádně dobrou zemi.Tato severská země se také řadí mezi země s nejvyšší rovností žen a mužů. Proto se ženy v Dánsku výrazně podílejí na politickém dění, zdravotnictví a vzdělávání.

Vypadávání vlasů? Jezte těchto 9 potravin, abyste zabránili vypadávání vlasů

4. Rakousko, skóre GPI: 1,265 Nejbezpečnější země

Rakousko Nejbezpečnější země

Tato evropská země je jedním z nejlepších míst pro život, protože má velmi nízkou kriminalitu a počet vražd. Rakousko je také známé svou čistotou a přísnými zákony na ochranu životního prostředí.V nominálním vyjádření HDP je Rakousko jednou z nejbohatších zemí světa. Země má také vysokou životní úroveň a úžasné dopravní systémy. Krása a historická architektura Rakouska láká každoročně miliony turistů.

3. Portugalsko, skóre GPI: 1,258

  Nejbezpečnější země

Portugalsko je třetí nejmírnější zemí na světě. V této zemi došlo k výraznému zlepšení v různých oblastech než v předchozích letech, aby byla země bezpečnější a mírumilovnější. Nejdůležitější je, že se výrazně snížil počet vnějších konfliktů.

2. Nový Zéland, skóre GPI: 1,241

novy zeland Nejbezpečnější země

Nový Zéland má skutečně pokročilý sociální pokrok, nízkou míru uvěznění a přátelské vztahy se sousedními zeměmi. V této bezpečné zemi je také silný a nezávislý soudní systém a početné a angažované policejní síly.Tato země nabízí také prvotřídní vzdělávací systém a vyspělou zdravotní péči.

1. Island, skóre GPI: 1,111

Nejbezpečnější země

Podle Globálního mírového indexu je Island nejmírumilovnější zemí. Země má vysokou úroveň demokracie. Gramotnost v zemi je 99 % a školné se neplatí. Islanďané jsou také jedni z nejlépe informovaných lidí na světě. Jsou také nejlepší v gramotnosti a vydávání knih.Ženy jsou na Islandu zastoupeny v politice, školství, zdravotnictví a zaměstnanosti. Vigdis Finnbogadottirová se v roce 1980 stala čtvrtou islandskou prezidentkou. Je také první evropskou zemí, která si zvolila za prezidentku ženu. Na Islandu se také nevyskytují komáři, protože se jim v islandských podmínkách nedaří.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button