CestováníO PŘÍRODĚSLOVENSKO

Jeskyně na Slovensku 10 nejkrásnějších jeskyní

Nejkrásnější jeskyně na Slovensku 10 nejkrásnějších jeskyní na Slovensku 10 nejkrásnějších jeskyní na Slovensku . Nejkrásnější jeskyní na Slovensku je bezesporu  Demänovská ledová jeskyně.

Na Slovensku máme mnoho krásných jeskyní. Mnohé z nich  ještě nejsou plně prozkoumány nebo zpřístupněny veřejnosti . Zde je seznam 10 nejkrásnějších jeskyní na Slovensku, kam se můžete vydat na výlet s rodinou.

1. Demänovská ledová jeskyně

 

Nejkrásnější jeskyně na Slovensku . Demänovská ledová jeskyně je ledová jeskyně v Nízkých Tatrách v Demänovské dolině, jedna z Demänovských jeskyní. Již v roce 1299 byla doložena jako jedna z nejstarších známých jeskyní v Evropě. Nachází se ve skále Bašta nad Kamennou chatou. Z 1 900 m je 680 m přístupných veřejnosti.

2. Demänovská jeskyně Jeskyně svobody na Slovensku

 

Demänovská jeskyně svobody

Demänovská jeskyně svobody je krasová jeskyně v Nízkých Tatrách v Demänovské dolině, jedna z Demänovských jeskyní. Byla objevena v roce 1921 Aloisem Králem a je nejnavštěvovanější jeskyní na Slovensku. Největší města v Slovensko

3. Važecká jeskyně

 

Važecká jeskyně

Važecká jeskyně je krápníková jeskyně v Liptovské kotlině u Važce. Nachází se v údolí Bílého Váhu na severním okraji Nízkých Tater v pohoří Kozí hřbet, na JZ okraji obce Važec, v nadmořské výšce 784 m n. m.. n. m. Jeskyni objevil student Ondrej Húska v roce 1922 a o šest let později byla provizorně zpřístupněna.

Největší jeskyně světa – 8 největších jeskyní světa

4. Silická ledovcová jeskyně na Slovensku

 

Silická ledovcová jeskyně na Slovensku

Silický ledovec je zaledněná propast v centrální části Silické plošiny. Jedná se o nejníže položenou ledovou jeskyni na světě, která se nachází v nadmořské výšce 503 m. n. m.

5. Netopýří jeskyně na Slovensku

 

Netopýří jeskyně na Slovensku Jeskyně na Slovensku

Netopýří jeskyně je přírodní památkou ve správě Správy slovenských jeskyní. Nachází se v katastrálním území obce Nemce v okrese Banská Bystrica v Banskobystrickém kraji. Oblast byla vymezena v roce 1994 a naposledy byla změněna v roce 2008. Nebylo vymezeno žádné ochranné pásmo.

6. Brlová díra

 

Jeskyně Brložná hole na Slovensku

Brložná hole je přírodní památka ve správě příspěvkové organizace Správa slovenských jeskyní. Nachází se v katastrálním území obce Nitrianske Sučany v okrese Prievidza v Trenčínském kraji. Oblast byla vymezena v roce 1994 a naposledy byla změněna v roce 2009. Nebylo vymezeno žádné ochranné pásmo.

 

7. Dekretální jeskyně

 

Dekretální jeskyně

Dekrétova jeskyně je přírodní památka ve správě Správy slovenských jeskyní. Nachází se v katastrálním území obce Dolný Harmanec v okrese Banská Bystrica v Banskobystrickém kraji. Oblast byla vyhlášena v roce 1994. Nebylo vymezeno žádné ochranné pásmo.

Vypadávání vlasů? Jezte těchto 9 potravin, abyste zabránili vypadávání vlasů

8. Jeskyně Jánošíkova skrýš

 

Jeskyně askyna-janosikova-skrysa na Slovensku

Nachází se v katastrálním území obce Budina v okrese Lučenec v Banskobystrickém kraji. Oblast byla vymezena v roce 1994 a naposledy byla změněna v roce 2012. Nebylo vymezeno žádné ochranné pásmo.

9. Mučínská jeskyně

 

Mučínská jeskyně na Slovensku

Nachází se v katastrálním území obce Mučín v okrese Lučenec v Banskobystrickém kraji. Oblast byla vymezena v roce 1994 a naposledy byla změněna v roce 2008. Nebylo vymezeno žádné ochranné pásmo.

10. Třešňové jeskyně na Slovensku

 

Třešňové jeskyně na Slovensku

Nachází se v katastrálním území obce Uhrovské Podhradie v okrese Bánovce nad Bebravou v Trenčínském kraji. Oblast byla vymezena v roce 1994 a naposledy byla změněna v roce 2009.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button