Kuriozity z živočišné říšeZAHRANIČNÍ

Medúzy Chorvatsko, se kterými se můžete setkat

Medúzy Chorvatsko – Jaké medúzy se vyskytují v Jaderském moři v Chorvatsku?

 

Medúzy Chorvatsko

 

Medúzy Chorvatsko

 

Neškodné medúzy ušaté jsou běžné. Často se vyskytují při plavání v Jaderském moři.Byly pozorovány také medúzy kompasové. Jeho chapadla mohou bodat.

 

kompasová medúza
kompasová medúza

 

Chorvatští potápěči objevili ve vodách Istrie nebezpečné medúzy

 

medúzy Chorvatsko Pelagia noctiluca

 

V jižní části Jadranu na Istrii bylo poté vydáno varování pro plavce. Jak chorvatští potápěči narazili na nebezpečný druh medúzy.

 

Při plavání v klidném a tichém chorvatském Jadranu je těžké si představit, že se nacházíte v hlubinách. Medúzy Chorvatsko. Cokoli může číhat tam, kam nevidíte. Křišťálově čistá voda umožňuje pozorovat všechny ryby a další mořské živočichy žijící pod hladinou. Málokdy si však představujeme, že bychom mohli přijít k nějaké újmě. Žraloci v Černém moři

 

Ačkoli žraloci žijí v chorvatském Jadranu. Nepředstavují téměř žádnou hrozbu a mnohem raději se vyhýbají jakémukoli kontaktu s lidmi. Takže možnost vidět je a natáčet je je spíše potěšením než důvodem k záchvatům paniky. Nejčastějším zraněním způsobeným obyvateli Jadranu je mořský ježek. Pokud na něj omylem šlápnete, může vás tvrdě zasáhnout svými hroty. Filmy o žralocích

 

Medúzy v Chorvatsku

 

medúzy Chorvatsko Pelagia noctiluca
 

 

Medúzy jsou však úplně jiný případ a nedávno byl objeven druh medúzy, který způsobuje více než jen nepříjemné, ale obecně neškodné žahnutí.

 

Chorvatští potápěči na jihu Istrie spatřili nebezpečnou medúzu (Pelagia noctiluca). Kousnutí této medúzy způsobuje silnou bolest a při kontaktu s lidskou kůží způsobuje mučivá popáleninová zranění, která se následně velmi obtížně hojí. Jak změkčit vlasy: 5 přírodních způsobů

 

Medúzy Chorvatsko. Tato medúza, která nese mnoho názvů – fialové žahadlo, fialově pruhovaná medúza, fialové žahadlo, fialový lidožravec, fialová medúza, svítící medúza a medúza nočního světla – je poměrně malý tvor s půlkruhovou hlavou a růžovými chapadly posetými drobnými fialovými tečkami.

 

Pozor, medúzy Chorvatsko

 

Uvádí se, že při kontaktu s lidskou kůží způsobuje silnou bolest a popáleniny, které se obtížně hojí, následně dochází k depigmentaci kůže a dokonce k hlubokému zjizvení.

 

Tuto medúzu spatřili chorvatští potápěči v zátoce Velika Kolumbarica u poloostrova Kamenjak. Proudy a vlny někdy přinášejí medúzy na břeh, kde by se raději neměly vyskytovat a kde se stávají hrozbou pro plavce.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button