Kuriozity z živočišné říšeZVÍŘATA PODLE ABECEDY

Zvířata s písmenem j – 14 zvířat s písmenem j

Zvířata na j 10 zvířat na písmeno j. Zajímá vás, která zvířata začínají na písmeno j? Připravili jsme seznam zvířat začínajících na písmeno j. Zvířata na j a něco o nich.

Zvířata na j

 

 

Ježky snadno poznáte podle ostnů, což jsou duté chlupy ztužené keratinem.Jejich ostny nejsou jedovaté ani ostnaté a na rozdíl od dikobrazích brků se od těla snadno neoddělují. Nedospělí živočichové však obvykle o své ostny přicházejí, když je nahradí ostny dospělých jedinců. Zvířata na j. Tento proces se nazývá „perlení“. Trny mohou vypadávat také v případě, že je zvíře nemocné nebo vystavené extrémnímu stresu. Ježci jsou obvykle hnědí se světlými konci páteře, i když na ostrově Alderney v Lamanšském průlivu žijí i světlovlasí ježci.

 

Ježek, který se cítí ohrožen, se může stočit do klubíčka.
Všechny druhy ježků se mohou v sebeobraně stočit do těsného klubíčka, což způsobí, že všechny bodliny směřují ven. Ježci mají na hřbetě dva velké svaly, které ovládají polohu peří. Když je tvor stočen do klubíčka, peří na zádech chrání skrytý obličej, nohy a břicho, které nejsou pokryty peřím. Protože účinnost této strategie závisí na počtu ostnů, někteří pouštní ježci, kteří se vyvinuli tak, aby unesli menší váhu, spíše prchají nebo útočí a srážejí vetřelce svými ostny; svinutí do klubíčka ostnů je pro tyto druhy poslední možností. Různé druhy se stávají kořistí různých predátorů: zatímco ježky lesní loví především ptáci (zejména sovy) a fretky, menší druhy, jako je ježek ušatý, loví lišky, vlci a mangusty.

Ježci jsou především noční zvířata, i když některé druhy mohou být aktivní i ve dne. Ježci tráví většinu dne spánkem pod keři, trávou, kameny nebo nejčastěji v norách vyhrabaných v zemi a jejich zvyky se u jednotlivých druhů liší. Všichni volně žijící ježci mohou hibernovat, i když ne všichni, záleží na teplotě, druhu a množství potravy. Zvíře na i

 

2. Jack Russell

 

Jack Russell

 

Lov býval oblíbenou kratochvílí bohatých mužů, včetně mužů z církve. Za vznik Jack Russell teriéra, který byl před 200 lety v jižní Anglii vyšlechtěn k lovu lišek, vděčíme jednomu z anglických farářů, který tvrdě lovil. Farář John Russell, pro své přátele „Jack“, chtěl výkonného loveckého psa a rozhodl se zkonstruovat přesně takového, jakého si představoval. Nejrychlejší psi : 12 nejrychlejších psích plemen.

 

Výsledkem byl odvážný, atletický pes, který si získal srdce svou rychlostí, inteligencí, odhodláním a intenzivní touhou lovit. Jack Russell teriér, nazývaný také Parson Russell teriér, je oblíbený mezi majiteli koní, milovníky psích sportů, trenéry zvířat pro film a televizi a lidmi, kteří jednoduše oceňují jeho nebojácnou povahu, bezmeznou energii, zábavné dovádění a přenosnou velikost. Vše pro vlasy.

Ale pozor! Vycvičený Jack Russell, kterého vidíte v televizi nebo ve filmech, takový není. Naučit Jacka Russella být civilním společníkem není snadný úkol. Vyžaduje to spoustu času, trpělivosti a také silný smysl pro humor. JRT je velmi dobře cvičitelný, ale má vlastní hlavu a nesnáší nudu. Pokud ho nebudete bavit, najde si zábavu sám a vy pravděpodobně nebudete s výsledkem spokojeni. Jack Russell teriér

 

3. jeseter Zvířata na j

 

  Jeseteři Zvířata na j

 

Jeseterovité ryby jsou dlouhověké, pozdně juvenilní ryby s charakteristickými znaky, jako je heterocerkální ocasní ploutev podobná žraločí a protáhlé vřetenovité tělo s hladkou kůží, bez šupin a s pěti postranními řadami kostěných destiček zvaných šupiny. Některé druhy mohou dorůstat poměrně velkých rozměrů, obvykle dosahují délky 2 až 3,5 m. Zvířata na j. Největším zaznamenaným jeseterem byla samice běluhy ulovená v ústí Volhy v roce 1827, která měřila 7,2 m a vážila 1 571 kg. Většina jeseterů je anadromní dnovou potravou, která migruje proti proudu řeky za účelem tření, ale většinu svého života tráví krmením v říčních deltách a ústích řek. Některé druhy obývají výhradně sladkovodní prostředí, zatímco jiné obývají především mořské prostředí v blízkosti pobřežních oblastí a jsou známy i případy, kdy se odváží do otevřeného oceánu.

 

4. jezevec Zvířata na j

 

Jezevec Zvířata na j

 

Jezevci jsou krátkonozí všežravci z čeledi Mustelidae (kam patří také vydry, rosomáci, kuny, norci, tchoři, lasice a fretky). Jezevci jsou polyfyletickou skupinou a nepředstavují přirozené taxonomické seskupení: jezevce spojuje jejich shrbené tělo, přizpůsobené fosilní činnosti. Všechny patří do podřádu Canidae. Nejkrásnější zvíře na světě : 10 nejkrásnějších zvířat na světě.

 

Patnáct druhů jezevčíků z čeledi mustelidovitých se řadí do čtyř podčeledí: Melinae (rody Meles a Arctonyx) čtyři druhy, včetně jezevce evropského, Helictidinae (rod Melogale) pět druhů jezevce fretkového, Mellivorinae (rod Mellivora) (jezevec medový nebo ratel) a Taxideinae (rod Taxidae) (jezevec americký). Jezevci patří k nejbazálnějším mustelidům; americký jezevec je nejbazálnější ze všech, následují ho v pořadí ratel a Melinae; odhadovaná data rozdělení jsou přibližně před 17,8, 15,5 a 14,8 miliony let[1].

Dva druhy asijských jezevců smrdutých z rodu Mydaus byly dříve řazeny do čeledi Melinae (a tedy Mustelidae), ale novější genetické důkazy naznačují, že ve skutečnosti patří do čeledi skunků (Mephitidae).

 

5. jelen

 

Deer

 

Jeleni nebo jeleni jsou kopytnatí přežvýkavci z čeledi jelenovitých. Dvě hlavní skupiny jelenovitých jsou Cervinae, kam patří muntžakové, losi (wapiti), jeleni a daňci, a Capreolinae, kam patří sobi (karibu), jeleni běloocasí, srnci a losi. Samcům všech druhů jelenů (kromě jelenů), stejně jako samicím sobů, každoročně roste a shazuje nové paroží. Tím se liší od antilop s trvalými parohy, které patří do jiné čeledi (Bovidae) v rámci stejného řádu sudokopytníků (Artiodactyla).

 

6. jaguár Zvířata na j

 

jaguar

 

Jaguár (Panthera onca) je velká kočka a jediný žijící zástupce rodu Panthera, který žije v Americe. S délkou těla až 1,85 m a hmotností až 96 kg je největší kočkou Ameriky a třetí největší na světě. Zvířata na j. Jeho výrazně zbarvená srst se vyznačuje světle žlutou až hnědou srstí pokrytou skvrnami, které na bocích vytvářejí rozety, u některých jedinců se však objevuje melanická černá srst. Silný skus jaguára mu umožňuje prorazit želvám a želvám krunýř a použít neobvyklý způsob usmrcení: zakousne se savcům přímo do lebky mezi ušima a zasadí jim smrtelnou ránu do mozku. 10 nejvzácnějších plemen psů na světě.

 

Předci moderního jaguára se do Ameriky pravděpodobně dostali z Eurasie během raného pleistocénu po pevninském mostě, který kdysi překlenul Beringovu úžinu. Dnes se areál jaguára rozprostírá od jižní Arizony a Nového Mexika ve Spojených státech přes Mexiko a velkou část Střední Ameriky, amazonský deštný prales až po Paraguay a severní Argentinu. Obývá různé lesnaté i otevřené terény, ale jeho oblíbeným prostředím jsou tropické a subtropické vlhké listnaté lesy, mokřady a lesy. Umí plavat a je to převážně samotářský, oportunistický vrcholový predátor, který se plazí po stoncích a keřích. Jako klíčový druh hraje důležitou roli při stabilizaci ekosystémů a regulaci populací kořisti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button