Kuriozity z živočišné říšeZAJÍMAVOSTI O ZVÍŘATECH

10 největších zvířat na světě

Největší živočichové na světě .Zvířata mají mnoho tvarů a druhů , od mikroskopických až po 30 metrů dlouhé velryby . Ať už je měříme podle hmotnosti , výšky nebo délky , nelze popřít, že některá zvířata jsou ve srovnání s ostatními ve své kategorii skutečnými obry . Podívejte se na 10 největších zvířat

10. Goliáš – největší brouk na světě

 

Goliáš největší brouk na světě Největší zvířata na světě

 

Nejtěžším žijícím hmyzem je brouk goliáš. Tito brouci váží až 100 gramů a dorůstají délky až 11,5 cm. Žijí v afrických tropických lesích.

 

9. Velryba čínská – největší obojživelník na světě

 

Velryba čínská, největší obojživelník na světě

Velryba čínská je největším žijícím obojživelníkem, váží kolem 30 kilogramů, i když může dosáhnout až 60 kilogramů a dorůst délky 1,8 metru. Protože se od dob svých předků změnili jen málo, jsou označováni za živé fosilie, ale navzdory své fascinující povaze jsou ve volné přírodě ohrožení a vzácní.

 

 

8. Pštros dvouprstý – největší pták na světě

 

Pštros dvouprstý největší pták na světě

 

Pštros je největší žijící pták, měří 2,7 m a váží 156 kg. Jeho 5 cm velké oči jsou největší ze všech ptáků. Nemají zuby a bez vody vydrží i několik dní. Zvíře na f

Pštros – chov, péče a důležité informace

7. Krokodýl – největší plaz na světě

 

Krokodýlí moře největší plaz na světě

 

Největším žijícím plazem je krokodýl mořský , který dorůstá průměrné délky 5,2 m. Někteří jedinci mohou být dlouzí přes 6 m a vážit až 453 kg . Vyskytují se ve slané vodě v některých částech Indie , Asie a Austrálie a živí se vším, co jim přijde pod zuby, včetně žraloků.

 

 

6. Žralok velrybí – největší ryba na světě

 

Žralok velrybí největší ryba na světě

 

Největší žijící rybou je 12 metrů dlouhý žralok velrybí. Váží až 22 tun a jsou ohromující , ale navzdory své váze se živí převážně drobným planktonem. Žraloci velrybí se vyskytují v tropických mořích po celém světě a v některých oblastech jsou dokonce loveni.

 

Největší zvířata na světě

5. Medvěd hnědý – největší suchozemská šelma

 

Medvěd hnědý největší suchozemská šelma

 

Největší zvířata na světě .O pozici největší žijící suchozemské šelmy se dělí medvěd hnědý a medvěd lední. Ve stoje na zadních nohách mohou dosahovat výšky až 3 metrů a váhy přes 900 kg.Medvědy hnědé najdeme v lesích a horách Severní Ameriky, Evropy a Asie, zatímco medvědy lední až za polárním kruhem. 12 největších druhů medvědů na světě

 

 

4. Žirafa – nejvyšší suchozemské zvíře na světě

 

Žirafa je nejvyšší suchozemské zvíře na světě

 

Žirafa je největší suchozemské zvíře na světě. Je vysoký až 5,8 m, samotný krk je dlouhý 1,8 m. Žirafa se živí vegetací vysoko nad zemí. Mláďata se rodí po patnáctiměsíční březosti a po narození měří již 2 metry. Zvíře na n

 

3. Slon africký Loxodonta – největší suchozemské zvíře na světě

 

Slon africký Loxodonta největší suchozemské zvíře na světě

 

Největším žijícím suchozemským zvířetem je slon africký, který může vážit až 7 tun a měřit až 4,2 m. Existují nejméně dva druhy, slon savanový a slon pralesní, a v současné době jsou zařazeni na Červený seznam ohrožených druhů IUCN.

 

 

2. Chobotnice Hamiltonova – největší oči v živočišné říši

 

Největší oči chobotnice Hamiltonovy v živočišné říši

 

Velikost chobotnic je na internetu často přehnaná , podle některých příspěvků mohou dosahovat délky až 18 i 27 metrů. Největší doložená chobotnice však měřila 14 metrů. Chobotnice mají největší oči v živočišné říši , jejich průměr je neuvěřitelných 25 centimetrů.O těchto obrech toho stále ještě mnoho nevíme.

 

 

1. Modrá velryba – největší zvíře na světě

 

Modrá velryba největší zvíře na světě

 

Modrá velryba je největší žijící živočich , váží až 180 tun a měří 30 metrů. Jejich jazyk váží tolik co celý slon a srdce mají velké jako auto , navzdory své velikosti se živí planktonem v moři.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button