Kuriozity z živočišné říšeZAJÍMAVOSTI O ZVÍŘATECH

Volně žijící zvířata, která byste neměli mít jako domácí mazlíčky

Divoká zvířata byste neměli mít jako domácí mazlíčky. 10 nejhorších zvířat, která lze chovat jako domácí mazlíčky.  Chovat divoká zvířata jako domácí mazlíčky není nikdy dobrý nápad. Některá z těchto zvířat mohou ohrožovat lidské životy, zatímco jiným se po vyjmutí z jejich přirozeného prostředí jednoduše nedaří.

Volně žijící zvířata, která byste neměli mít jako domácí mazlíčky

 

 

 

I když jsou tato zvířata od mládí vychovávána, mají tendenci si zachovat své divoké instinkty, což je činí nepředvídatelnými a obtížně ovladatelnými. Zde je 10 zvířat, která nejsou dobrými domácími mazlíčky.

 

1. Primáti

 

  Primáti

Lemuři, kapucíni, šimpanzi a paviáni patří do kategorie primátů. Jsou roztomilí a dětští, ale také se neustále chovají jako děti, včetně všeho nepořádku a křiku. Největším problémem domácích opic je, že mají tendenci bez varování řádit. A protože mohou mít šokující moc a zároveň postrádají rozum, šance na jejich účinné ovládání je mizivá. Mohou také pokousat svého majitele, což je obzvlášť děsivé vzhledem k tomu, že mohou přenášet nemoci, jako je hepatitida A a HIV-1.

 

2. Velké kočky

 

Velké kočky

Pumy, lvi, tygři a levharti tvoří většinu velkých koček, které si lidé volí jako domácí mazlíčky. Jsou přinejmenším mocné a nebezpečné. Pokud si myslíte, že kočku můžete jednoduše zbavit drápků, aby nebyla tak nebezpečná, zamyslete se znovu. Odstraněním drápů se odstraní celá poslední kost každého prstu, což může způsobit nesprávnou chůzi zvířete a vést k obrovské bolesti a poškození nervů. Kromě toho velké kočky zabíjejí kořist také prokousnutím hrdla. Pokud vás nezabijí zuby, zabije vás jejich tlak na čelist. Hadi na Slovensku

3. Jedovatí hadi

 

Jedovatí hadi

Jedovatí hadi vás mohou zabít jediným uštknutím a protilátku lze jen těžko sehnat. Některé kobry vám mohou způsobit obrovskou bolest a oslepnutí pouhým plivnutím jedu do očí. Pokud tedy doma chováte jedovaté hady, je třeba přijmout mimořádná bezpečnostní opatření. Pokud utečou, ohrožujete nejen životy své rodiny, ale i sousedů. Existuje spousta domácích hadů, kteří neprodukují jed, takže se držte bezpečnějších druhů. jak vyvolat stolici

 

4. Medvědi

 

Medvědi

Přestože medvědi mohou v dospělosti vážit i více než 600 kilogramů, někteří lidé mají stále pocit, že mohou být jako roztomilí, přítulní domácí mazlíčci. Ano, medvíďata jsou rozkošná, ale nezůstávají malá dlouho. Brzy se nad vámi vztyčí na zadních nohách a rychlým úderem tlapou vás mohou srazit nebo dokonce zabít. Zvíře na i

 

5. Nosal

 

Nosal

Nosorožec patří do čeledi mývalovitých. Tito všežravci pocházejí z Jižní Ameriky a k pohybu potřebují velký výběh. Jsou extrémně aktivní a obtížně se cvičí. Mají 38 až 40 ostrých zubů, samy si hledají potravu a vyžadují hodně duševní stimulace. Přestože je mnoho z nich chováno jako domácí mazlíčci, stále se jedná o divoká zvířata, která mohou tvrdě kousat. Zvíře na c

6. Netopýři

 

Netopýři

Co přenáší vzteklinu a SARS, má ostré zuby, celý den spí a celou noc létá? Netopýři. Jsou nesmírně roztomilé a zajímavé, ale nejlépe je poznáte ve volné přírodě. Netopýři se mohou dožít více než 30 let a v chladnějším podnebí mohou hibernovat i několik měsíců. Kromě toho se jejich strava skládá z hmyzu, ovoce nebo krve v noci (v závislosti na druhu), což je v zajetí obtížné dostatečně zajistit.

7. Vlci a kojoti

 

Vlci a kojoti

Vlci a kojoti nejsou domestikovaní psi. Řídí se svými instinkty, loví, když mají hlad, hrají si, když chtějí, a zbytek dne prospí. Pokud se cítí ohroženi, zaútočí a mohou zabít zvíře několikanásobně větší než oni. Ačkoli se vlčáci těší jisté oblibě jako domácí mazlíčci, od svých čistokrevných bratranců se příliš neliší a také by se jim mělo vyhýbat.

 

8. Potos

 

Potos

Potové jsou menší než jejich bratranec kocour, dosahují jen asi 3 kg, ale přesto mají velmi ostré zuby a vysokou aktivitu. Jsou to také noční tvorové a občas bývají agresivní. Nemají rádi, když je někdo budí, zejména během dne, takže mohou vydávat spoustu křiku a napadat své majitele drápáním a kousáním. Na to, že jde o malé zvíře, může člověku způsobit velké škody.

9. Aligátoři a krokodýli

 

Aligátoři a krokodýli

Aligátor může dosáhnout délky více než 5 metrů a zabít kořist velkou jako dobytek. Takový dravec se do většiny domů nevejde. Tato zvířata mohou způsobit vážné infekce způsobené kousnutím, srazit vás na zem nebo vám zlomit nohy bičem svého ocasu a zabít vás silou kousnutí. Ani v období páření se nechcete pohybovat v blízkosti aligátořího samce.

10. Lišky

 

Lišky

S výjimkou malé lišky fenyklové (nebo domestikované lišky stříbrné/sibiřské) se lišky jako domácí mazlíčci nedoporučují. Lišky mohou být velmi krotké, ale nikdy ne zcela důvěryhodné. A pokud se cítí ohroženi, kousnou. Mají také pižmový zápach, který je mnohem horší než u fretek. Kromě toho většina států v případě ohlášení kousnutí lišku zlikviduje jako domácího mazlíčka, protože pro toto zvíře neexistuje žádný protokol o očkování.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button