Kuriozity z živočišné říšeZVÍŘATA PODLE ABECEDY

Zvířata do n – 12 zvířat k písmenu n

Zvířata do n 12 zvířat na písmeno n. Zajímá vás, která zvířata začínají na písmeno n? Připravili jsme pro vás seznam zvířat začínajících na písmeno n. Zvířata na n a něco o nich.

 

Zvířata na n

 

zvířata na n

 

1. nosorožec
2. nutrie
3. numbat
4. nosorožec
5. norok
6. netopýr
7. Nestor
8. nektarinka
9. neon
10. nandu
11. nachovka
12. nahur

 

1. nosorožec

 

Rhino

 

Existují dva poddruhy bílých nosorožců: jižní bílý nosorožec (Ceratotherium simum simum) a severní bílý nosorožec (Ceratotherium simum cottoni). Od roku 2013 žije ve volné přírodě 20 405 jedinců jižního poddruhu, což je nejpočetnější poddruh nosorožce na světě. Severní poddruh je však kriticky ohrožený a jediné dvě samice, které v zajetí zůstaly, jsou známé. Zvířata na n. Název „bílý nosorožec“ není jasně vysvětlen. Oblíbená představa, že „bílý“ je zkomolením afrikánského slova wyd nebo nizozemského slova wijd (nebo jeho dalších možných hláskových podob whyde, weit atd.), které znamená „široký“ a odkazuje na hranaté rty nosorožce, není podložena jazykovědnými studiemi. Nejlepší recept na čočkovou polévku.

 

Nosorožec bílý má mohutné tělo a velkou hlavu, krátký krk a široký hrudník. Samice váží 1 600 kg a samci 2 400 kg. Délka hlavy a těla je 3,5-4,6 m a výška ramen 1,8-2 m. m. Na tlamě jsou dva rohy. Přední roh je větší než druhý roh a dosahuje průměrné délky 90 cm a může dosáhnout až 150 cm. Nosorožec bílý má také výrazný svalnatý hrb, který podpírá jeho poměrně velkou hlavu. Zvířata na n. Zbarvení tohoto zvířete může být od žlutohnědé až po břidlicově šedou. Většina chlupů se nachází na ušních boltcích a ocasních štětinách, zbytek je rozprostřen poměrně řídce po zbytku těla. Pro bílé nosorožce je charakteristická plochá a široká tlama, která slouží k pastvě. Zvíře na i

 

2. nutrie

 

nutrie

 

Nutrie (Myocastor coypus), známá také jako nutrie, je velký býložravý polokočovný hlodavec. Myocastor byl dlouho řazen jako samostatný člen čeledi Myocastoridae, nyní je řazen do čeledi Echimyidae, čeledi ostnokožců. Zvířata na n. Nutrie žijí v norách podél vodních toků a živí se stonky říčních rostlin. Původně pochází ze subtropického a mírného pásma Jižní Ameriky, ale od té doby byl zavlečen do Severní Ameriky, Evropy, Asie a Afriky, především chovateli kožešinových zvířat. Ačkoli je v některých oblastech stále loven a odchytáván pro svou kožešinu, jeho destruktivní hrabání a potravní návyky ho často přivádějí do konfliktu s lidmi a je považován za invazní druh.

 

3. numbat

 

Numbat

 

Rod Myrmecobius je jediným zástupcem čeledi Myrmecobiidae, jedné ze čtyř čeledí, které tvoří řád Dasyuromorphia, australské vačnatce. Rostliny do kuchyně.

 

Tento druh není blízce příbuzný s jinými žijícími vačnatci; současné uspořádání v rámci řádu Dasyuromorphia řadí jeho monotypickou čeleď mezi rozmanité a masožravé druhy čeledi Dasyuridae. Genetické studie ukázaly, že předkové numbatů se od ostatních vačnatců oddělili před 32 až 42 miliony let, tedy na konci eocénu.

 

4. netopýr Zvířata na n 

 

Netopýří zvířata na n 

 

Netopýři jsou savci z řádu Chiroptera.Díky předním končetinám uzpůsobeným jako křídla jsou jedinými savci schopnými skutečného a trvalého letu. Zvířata na n. Netopýři jsou obratnější než většina ptáků, protože létají pomocí velmi dlouhých natažených prstů pokrytých tenkou blánou neboli patagiem. Nejmenším netopýrem a pravděpodobně i nejmenším žijícím savcem je netopýr Kittiho, který je dlouhý 29-34 mm, má rozpětí křídel 150 mm a váží 2-2,6 g. Největšími netopýry jsou létající lišky, přičemž obrovská létající liška zlatokrká Acerodon jubatus dosahuje hmotnosti 1,6 kg a rozpětí křídel 1,7 m. Mužská plešatost.

 

5. nandu Zvířata na n 

 

nandu Zvířata na n

 

Jsou to ptáci , kteří se podobají pštrosům , ale jsou mnohem menší a na každé noze mají tři prsty. Hlavu, krk a lýtka mají pokryté peřím a na křídlech mají páteř, kterou se brání před dravci. Při běhu nandu často používají k udržení rovnováhy křídla. Nandu se vyskytují na pláních a vrchovinách velké části území Jižní Ameriky. Vejce inkubuje a o mláďata se stará výhradně samec. Samice mezitím hledá jiného „volného“ samce.

 

6. Nahur Zvířata na n

 

  Nahur Zvířata na n  

 

Nahur modrý (Pseudois nayaur) je druh divoké kozy vyskytující se v horách Střední Asie. Ačkoli se jí lidově říká modrá ovce, není to ovce (rod Ovis). Zvířata na n. Stejně jako nahur Schaeferův (Pseudois schaeferi) má systematicky blíže ke kozám než k ovcím.
Pes do bytu : 15 nejlepších plemen do bytu
.

 

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button